Tehnički dio > Detailing vodič

Savjeti za detailing novom članu

<< < (2/8) > >>

Tomislav:
@lux.4: Glina može s meguiars apc kao lubrikant za podmazivanje površine ako se ne varam? Malo sam proguglao o CarPro PERL i to je univerzalno sredstvo ali za početak mi treba nešto šta će plastiku vratiti u život a kasnije mi se tvoj preporučeni proizvod čini kao dobar izbor za održavanje kompletne unutrašnjosti a i guma, općenito volim kad s jednim udarcem mogu riješiti više muha  :mrgreen:

@meneldor: Gledao sam već link od Meguiar's Ultimate Protectant Dash & Trim Restorer samo trebalo mi je nečije iskustvo da mi potvrdi da je proizvod ok jer ipak bolje je pitati... Šta se tiče poliranja ne razumijem se u to i zato ne želim u to ulaziti, idem korak po korak, da prvo naučim kvalitetno oprati auto a nadam se u budućnosti kad mi se financijska situacija popravi da ću lagano krenuti i s tim  :palacgore:

@loodi: Pročitao sam tvoj tutorial za detailing start vodič i upravo vođen njime sam postavio sva navedena pitanja jer nisam bio siguran, kao što si i sam napisao bolje pitati nego da napravim štetu na mercu a nije baš da su dijelovi limarije jeftini za njega šta mi je samo dodatna naznanak za opreznost... Šta se tiče proizvoda htio bi dobiti najviše za uloženi novac, nekako mi se meguiars po pitanju omjera kvalitete i cijene učinio logičnim izborom mada istini na volju nisam toliko zalazio u dubinu detailing asortimana. Kao što sam već rekao u strojno poliranje se ne želim upuštati jer nemam nikakvog znanja o tome i smatram da treba ići korak po korak, dakle da prvo naučim kvalitetno dekontaminirati lak od prljavštine a zatim lagano krenuti u svijet poliranja... Šta se tiče ručnog poliranja najviše me zanimalo kakvi su rezultati ali vidim to bi bio samo sizifov posao... Ako organizirate kakav meet radujem se suradnji  :palacgore:

Koju glinu preporučujete:grubu,srednju ili finu ili sve tri?
Čitao sam po forumu o dodo juice vosku i čini mi se za te novce da je jako dobar, po nekima čak bolji i od meguiarsa? Što vi mislite za moj lak?

Dečki hvala Vam na odgovorima  :thnx

Keza:
ja ću krenuti od činjenice da smo sad u EU i da je sad puno manja gnjavaža naručiti robu iz vana

time dobiješ širu paletu proizvoda koju možeš naručiti i koristiti
iako bi ti na prvi pogled moglo to biti skupo - ne mora biti
zato slobodno pogledaj podforum "Predstavite svoju kolekciju/garažu" pa vidi što su ljudi uzimali
test zona ti isto može biti pokazatelj u kojem smjeru ići

detailing je specifičan i može biti skup ako si povodljiv ili "udaren" pa moraš "skupit sve"  :mrgreen: :doh1

za početak uzmi 2 kante po mogućnosti i 2 grit guarda, dobru rukavicu i već si na pravom putu

korištenje iron x, tar x, gline i ostalog je poželjno i preporučljivo da se skine sve "što nevalja" i da pripremi lak za zaštitu

kombinacije zaštite su ti nebrojene i tu možeš svašta naći (imaš dosta za čitati)

poliranje obavi kod nekog tko ima iskustva jer ručnim nećeš ništa postići (tj hoćeš - budeš sam sebe psovao kad budeš imao upalu  :mrgreen: )

koju glinu preporučujem?
za početak srednju jer prepostavljam da nisi prolazio glinom po autu (fina neće sve skinut a gruba bi mogla ostaviti tragove) - moj glas ima 3m glina

dodo juice voskovi daju "ono nešto" ali nisu neki dugotrajni, ali kako si u splitu mislim da to nije problem

imas masu voskova koji su bolji od megsa ali moraš uzeti u obzir i da mogu biti skuplji

za tvoj lak bi možda uzeo neki paste sealant tipa collinite 476, finish kare 1000, nešto od gtechniqa,...

lux.4:
http://www.cro-detailing.com/index.php?topic=387.0 

Ja perl koristim samo za plastiku...gume nisam probao s njim jer sam sa enduranceom jako zadovoljan, kožu u autu nemam tak da ni od toga ništa :D

Kao što keza kaže pogledaj malo na stranicama sa detailing opremom tipa detailed clean, elit car care itd... puno više proizvoda, nemoraš se bazirat na meguiars

Tomislav:
@Keza: Ako Dr.Kuko kaže i koristi APC kao lubrikant za glinu onda ne vidim zašto nemože, možda jedino ako ga primarius neki demantira  :mrgreen: Pretpostavljam da govorimo i tekućem vosku?

@lux.4: Nisam još pogledao cijenu ali kao što sam rekao gledam uvijek napraviti neki kompromis uloženo-dobiveno ali imam na umu pearl  :palacgore:

Keza:
ako malo bolje pročitaš ja nisam nigdje spominjao lubrikant za glinu
apc se može koristiti ali isti zna i mrviti i "trgati" glinu (ovisi o samoj glini i omjeru apc-a i vode); npr megs soft glinu je mrvilo

možeš koristiti i tekući vosak; gtechniq ti je sealant u tekućem obliku

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju