Autor Tema: Pravilno pranje auta zasticenog keramikom,voskom i sl.!!??  (Posjeta: 19208 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline leo77

  • Početnik
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Pravilno pranje auta zasticenog keramikom,voskom i sl.!!??
« : Veljača 16, 2021, 12:01:36 prijepodne »
 zalosno i smijesno da moram pitati ovako nesto u svojim godina ali eto odavno je zavsila  era pranja po sistemu isperi vodom,nasapunjaj spuzvom,isperi i obrisi jelenskom....

inace ga pocastim bar 2 put godisnje profi pranjem ali ovo izmedu treba i sam neki puta

probacu sto krace i jasnije,garaze i dvorista nemam,ogranicen sam na samusluzne praone koje su i sami znate kakve,hladna voda i pjene za k.....koje vise stete nego koriste a bez trljanja rukavicom ne opere nista

tako da ja sebi zapravo kupujem sve svoje,vecinu jesam,sve sta mi treba od rucnog foamera do voska,a koristicu samo miniwash na praoni

mene zapravo muci sljedece,svugdje je po tim praonama sistem ovim redoslijedom.... predranje toplom vodom i šampon u prahu,aktivna pjena,ispiranje(obicna voda,s voskom i deminerilazirana)

ALI svugdje gdje gledam neke tutoriale škvadra ustvari prvo ispere auto pa onda foam da razgradi necistocu i digne s laka,pa ispiranje pjene pa tek onda pranje šamponom i rukavicom,ispiranje i brisanje

znaci po tome ja bi trebao prvo
1.isprati auto toplom vodom i samponom u prahu(koliko je on agresivan isto upitno)jedino ona je topla
2.naspricati auto svojom pjenom
3.isprati auto
4.nasapunjati auto svojim samponom i rukovicom od mikrofibre
5.isprati auto demineraliziranom vodom
6.obrisati auto rucnikom od mikrofibre

ugrubo da sad ne nabrajam za felge ,za gume,vosak ajde nejde svaki put i slicno

sta po vama,u mom slucaju,bi trebao promijeniti ili dodati sto se tice osnove(da nejdemo u dubioze s glinom i slicno)znaci ono cilj je je cisti auto bez da shebem zastitu koja je na autu

hvala unaprijed


« Zadnja izmjena: Veljača 16, 2021, 12:07:14 prijepodne leo77 »

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: Pravilno pranje auta zasticenog keramikom,voskom i sl.!!??
« Odgovori #1 : Veljača 16, 2021, 09:25:49 prijepodne »
1. korak možeš izbaciti ako je njihov šampon u pitanju.
2. koristim metodu od kolege tonyy - prvo rijetka pjena pa tek onda gusta pjena za predpranje. Tako bolje očisti.
3. ok
4. ovdje je bitno da imaš kantu u kojoj moraš ispirati rukavicu, inače uzaludan trud. I naravno, dobar šampon koji dobro podmazuje.
5. ok
6. dok brišeš koristi quick detailer da ručnik bolje klizi po površini.

I ne stišći dok pereš rukavicom, a dok sušiš bolje je tapkanje ručnika nego povlačenje.
Petrolhead

Offline leo77

  • Početnik
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: Pravilno pranje auta zasticenog keramikom,voskom i sl.!!??
« Odgovori #2 : Veljača 17, 2021, 02:05:21 poslijepodne »
hvala bo,bar 1 je odgovorio

Offline Pipe

  • Početnik
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
Odg: Pravilno pranje auta zasticenog keramikom,voskom i sl.!!??
« Odgovori #3 : Ožujak 14, 2021, 03:30:58 poslijepodne »
Znači Bo, ne radite  ispiranje prljavštine štrafiksom već ideš direkt sa snow foam

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk


Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: Pravilno pranje auta zasticenog keramikom,voskom i sl.!!??
« Odgovori #4 : Ožujak 14, 2021, 04:21:59 poslijepodne »
Tako je, ne ispirem prije pjene.
Ali pjenu nabacim u 2 puta, prvi put razrjeđenja, a čim obiđem auto onda nabacim gustu pjenu. Sačekam koju minutu i ispirem.

Tako mi se pokazalo najbolje, najviše očisti.
Petrolhead