Autor Tema: Meguiar's Ultimate Quick Detailer sadrzi IPA-u  (Posjeta: 17476 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Meguiar's Ultimate Quick Detailer sadrzi IPA-u
« : Lipanj 03, 2017, 03:00:27 poslijepodne »
Posto je moj Sonax brilliant shine pri kraju, nabavio sam Meguiar's Ultimate Quick Detailer da probam umjesto Sonaxa. Ali procitah da u sastavu sadrzi izoprobilni alkohol, ali posto vec imam fusso na laku, zanima me da li ce zbog toga odmastiti i skinuti fusso sloj? Cilj mi je da ga koristim poslije pranja i da dadne dodatni sjaj i dubinu laka i odrzava fusso, a ne da ga skida.

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: Meguiar's Ultimate Quick Detailer sadrzi IPA-u
« Odgovori #1 : Lipanj 04, 2017, 03:49:15 poslijepodne »
Iko ista?  :polirka :)

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Meguiar's Ultimate Quick Detailer sadrzi IPA-u
« Odgovori #2 : Lipanj 04, 2017, 06:27:13 poslijepodne »
Moguće da sadrže qd ipu,ali nisam nikad išao za time,neki qd služe i za čišćenje laka od otisaka prstiju i sl. pa moguće,ali imaju u sebi i zaštite,e sad da li će skinuti zaštitu to ne znam..ja koristim qd kad vosak ili sealant oslabi pa se produžuje vijek..

Offline pH detailing

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • WASH - POLISH - WAX - DRIVE™
    • Email
Odg: Meguiar's Ultimate Quick Detailer sadrzi IPA-u
« Odgovori #3 : Lipanj 05, 2017, 07:55:08 prijepodne »
Tony je na pravom tragu, sadrže IPAu vjerojatno kad vrstu odmaščivaća ali u nekom slabom postotku, nisam još vidio ijedan QD da smanji trajnost zaštite... Eventualno je ne produži previše, ali baš da je smanji...  :neznam
Dobro došli na --> https://ph-detailing.hr/ <--

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: Meguiar's Ultimate Quick Detailer sadrzi IPA-u
« Odgovori #4 : Lipanj 05, 2017, 10:21:33 prijepodne »
Posto je moj Sonax brilliant shine pri kraju, nabavio sam Meguiar's Ultimate Quick Detailer da probam umjesto Sonaxa. Ali procitah da u sastavu sadrzi izoprobilni alkohol, ali posto vec imam fusso na laku, zanima me da li ce zbog toga odmastiti i skinuti fusso sloj? Cilj mi je da ga koristim poslije pranja i da dadne dodatni sjaj i dubinu laka i odrzava fusso, a ne da ga skida.

Neće jer je postotak alkohola u takvim sredstvima premali.
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: Meguiar's Ultimate Quick Detailer sadrzi IPA-u
« Odgovori #5 : Lipanj 05, 2017, 01:51:26 poslijepodne »
E hvala :). A Sonax naspram ovog Megs detailera kakav je? Sta je bolje sto se tice produzenja fusso-a i sjaja? Kakko ga korisiti poslije pranja, jel na suh, mokar auto, direktno na lak, na krpu...?
« Zadnja izmjena: Lipanj 05, 2017, 01:55:21 poslijepodne dzoni »

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Meguiar's Ultimate Quick Detailer sadrzi IPA-u
« Odgovori #6 : Lipanj 05, 2017, 02:08:21 poslijepodne »
Koristio sam Sonax BSD i Megs QD, Sonax je više spray sealant nego QD, daje bolju (dužu) zaštitu kao i beading i sheeting, dok Megs u odnosu na sonax daje nijansu bolji sjaj kao i ''slickness'' i svestraniji je, može se koristiti kao clay lube i više mi je za ''brze'' poslove čišćenja prašine ili ptičijih poklona, IMHO... :palacgore: Da se razumijemo možeš i sonax koristiti za ''brze'' poslove al po meni šteta bacanja takvog proizvoda na to... Megs nemam više u kolekciji već Sonax, jer mi je pokazao puno bolji za manje pare... Već se pisalo po forumu o načinu korištenja, možeš i na mokar i na suh auto, možeš dirktno na lak ili prvo na mf, sve ovisi o osobnim preferencijama, nisam primjetio neku razliku u trajnosti ili sjaju, možeš mazati i plastike s njim, farove, čak i stakla pređem s njim (prethodno jedan špric na mf pa na staklo pa okrenem mf i ponovo prebrišem da odstranim višak proizvoda)... Jedino savjetujem da nabaviš špricaljku sa finim raspršivačem jer sonaxova trula bezpotrebno i nejednako rasipa proizvod... :dobro
« Zadnja izmjena: Lipanj 05, 2017, 02:08:51 poslijepodne Tomislav »

Offline pH detailing

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • WASH - POLISH - WAX - DRIVE™
    • Email
Odg: Meguiar's Ultimate Quick Detailer sadrzi IPA-u
« Odgovori #7 : Lipanj 05, 2017, 08:43:16 poslijepodne »
Koristio sam Sonax BSD i Megs QD, Sonax je više spray sealant nego QD, daje bolju (dužu) zaštitu kao i beading i sheeting, dok Megs u odnosu na sonax daje nijansu bolji sjaj kao i ''slickness'' i svestraniji je, može se koristiti kao clay lube i više mi je za ''brze'' poslove čišćenja prašine ili ptičijih poklona, IMHO... :palacgore: Da se razumijemo možeš i sonax koristiti za ''brze'' poslove al po meni šteta bacanja takvog proizvoda na to... Megs nemam više u kolekciji već Sonax, jer mi je pokazao puno bolji za manje pare... Već se pisalo po forumu o načinu korištenja, možeš i na mokar i na suh auto, možeš dirktno na lak ili prvo na mf, sve ovisi o osobnim preferencijama, nisam primjetio neku razliku u trajnosti ili sjaju, možeš mazati i plastike s njim, farove, čak i stakla pređem s njim (prethodno jedan špric na mf pa na staklo pa okrenem mf i ponovo prebrišem da odstranim višak proizvoda)... Jedino savjetujem da nabaviš špricaljku sa finim raspršivačem jer sonaxova trula bezpotrebno i nejednako rasipa proizvod... :dobro

Sve si mu rekao, nema se tu više što dodati, jedino ću dodati da BSD odnedavno ima nove šprice koje su daleko bolje i finije špricaju :)
Dobro došli na --> https://ph-detailing.hr/ <--

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: Meguiar's Ultimate Quick Detailer sadrzi IPA-u
« Odgovori #8 : Lipanj 05, 2017, 10:31:25 poslijepodne »
Hvala :) sve jasno  :polirka

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: Meguiar's Ultimate Quick Detailer sadrzi IPA-u
« Odgovori #9 : Srpanj 31, 2017, 08:16:59 poslijepodne »
Da podjelim svoja iskustva sa  Meguiar's Ultimate Quick Detailer . Dakle, ocaran sam! Daje puno bolji sjaj od Sonax BSD-a, bolje bocica za rasprsavanje od BSD-a i bolje klizi od Sonax BSD-a. I ono sto sam ocaravajuje iznenadjen, poslije  Meguiar's Ultimate Quick Detailer  ima vrlo vrlo malo prasine kada auto prenoci ili nakon par dana! Muku sam mucio sa prasinom, Sonax BSD nista nije uradio po tom pitanju, ali sa Megsom je odlicno! Da se razumijemo, meni je i Sonax  BSD odlican proizvod, al sjaj mi je najbitniji i ovaj Megs po tom pitanju je odlican. Sto se tice skidanja prljavstine i dreka, mislim da su tu isti.  Beading i sheating, mislim da su isti tu negdje, nijanse su u pitanju nevidljivo na prvi pogled. Meguiar's Ultimate Quick Detailer  je dosta skup i u odnosu cijene/kvaliteta glas dajem Sonaxu, ali defintivno je  Meguiar's Ultimate Quick Detailer  meni bolji proizvod.

Offline kroky

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
Odg: Meguiar's Ultimate Quick Detailer sadrzi IPA-u
« Odgovori #10 : Srpanj 31, 2017, 09:57:28 poslijepodne »
Probaj bouncers done & dusted  :D

Da je 5x skuplji nego ostali qd-ovi svjedno bi ga kupovao
My

Offline Krk4n

  • Početnik
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Meguiar's Ultimate Quick Detailer sadrzi IPA-u
« Odgovori #11 : Kolovoz 07, 2017, 01:36:07 poslijepodne »
Probaj bouncers done & dusted  :D

Da je 5x skuplji nego ostali qd-ovi svjedno bi ga kupovao

Bome, da mi je netko rekao da sa jednim spricom na krpu mozes nanjet QD na dvije plohe ne bi mu vjerovao. Osim mlijecnog odsjaja fascinira me koliko ga malo treba za povrsinu.