Autor Tema: (Ne)popularnost AIO proizvoda?  (Posjeta: 13795 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zoxx

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
    • Email
(Ne)popularnost AIO proizvoda?
« : Kolovoz 23, 2017, 01:26:00 poslijepodne »
Kao što naslov kaže...
Što je razlog (relativne) nepopularnosti i nezastupljenosti AIO proizvoda kod nas? Pri tome mislim na upotrebu, ne na ponudu.

Mislim da postoje kvalitetni proizvodi sa kojima se mogu dobiti jako dobri rezultati; ok, možda u profi radovima ne (mada bi i tu mogli naći svoje mjesto, uzimajući u obzir stanje laka i želje stranke) ali za hobby/amatersku upotrebu sigurno da. Pogotovo za nekoga tko nema opremu, vrijeme i/ili uvijete a želio bi malo korigirati stanje i zaštiti ga na neko kraće vrijeme. Svjestan sam određenih nedostataka, ali mislim da mogu dati jako dobar omjer uloženo/dobiveno.

Moj dojam je da su AIO proizvodi podcijenjeni, pogotovo u segmentu hobby odn. amaterske upotrebe. Ili griješim? :gruebel
Kakva su vaša iskustva i razmišljanja?

Hvala! :kapa dolje

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: (Ne)popularnost AIO proizvoda?
« Odgovori #1 : Kolovoz 23, 2017, 02:32:26 poslijepodne »
Koji brand/proizvod ti smatraš da je A(ll)I(n)O(ne)? :gruebel

Offline skiron

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: (Ne)popularnost AIO proizvoda?
« Odgovori #2 : Kolovoz 23, 2017, 03:01:33 poslijepodne »
to bilo kao npr.

CG Slick Finish Cleaner Wax

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: (Ne)popularnost AIO proizvoda?
« Odgovori #3 : Kolovoz 23, 2017, 03:18:33 poslijepodne »
Menzerna 3u1, Koch Chemie P2.02, Autoglym SRP, AF Tripple...

Ljudi zaziru jer su to blagi polishi i zaštita nije ˝dugotrajna˝ a žele jeftino proći i ne ulažu za dodatnu zaštitu kako bi očuvali trenutno stanje pa se razočaraju. Jedini koji se mire s time su šverceri. Njima su idealni proizvodi.  :mrgreen:
Apsolutno se slažem s tobom da imaju svoje mjesto u amaterskom svijetu. Kod ozbiljnih detailera mislim da to nećeš naći jer nema isplativosti u takvim poslovima.
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline Zoxx

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: (Ne)popularnost AIO proizvoda?
« Odgovori #4 : Kolovoz 23, 2017, 03:33:21 poslijepodne »
Koji brand/proizvod ti smatraš da je A(ll)I(n)O(ne)? :gruebel
Npr. kao ovi što su naveli @skiron i @reja

@reja: Ajde, pogodila si u žicu što se tiče preprodavača i onih koji pripremaju auto za prodaju :kumori
A zašto misliš da se neki razočaraju? Ako govorimo o nekome tko je upućen, onda (otprilike) zna i šta može očekivati.  :gruebel

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: (Ne)popularnost AIO proizvoda?
« Odgovori #5 : Kolovoz 23, 2017, 03:46:20 poslijepodne »
Jedini koji se mire s time su šverceri. Njima su idealni proizvodi.  :mrgreen:
Kod ozbiljnih detailera mislim da to nećeš naći jer nema isplativosti u takvim poslovima.
Sve rečeno potpuno točno i slažem se :palacgore: Po meni su oni dobri za početnike da uhvate ''mot'' kako proizvodi funkcioniraju u praksi, al svakom kome je dugoročno stalo do kvalitetne zaštite i vlastitih financija neće inzistirati na takvim prozvodima IMHO :dobro

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: (Ne)popularnost AIO proizvoda?
« Odgovori #6 : Kolovoz 23, 2017, 04:15:07 poslijepodne »
@Zoxx, ako su upućeni (pročitaju opis proizvoda) da, biti će zadovoljni jer su svjesni što su kupili i kako se odnositi prema tome.
Međutim, uvijek imaš ljudi koji traže za jako malo novca gotove rezultate koji traju, a to je sa ovom vrstom proizvoda nemoguće. I onda se zalete (ne čitaju/ne pitaju) i kasnije se čude kao Mamić prostrijelnoj rani.
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: (Ne)popularnost AIO proizvoda?
« Odgovori #7 : Kolovoz 24, 2017, 06:29:43 poslijepodne »
I za AIO proizvode se lak mora pripremiti kao za poliranje/nanošenje zaštite, a tad nema smisla (barem meni) ići sa AIO već nastaviti sa pravom pastom za poliranje. Ili sa nanošenjem dobre zaštite.
Mislim da je bolje odraditi posao u 3 puta nego raditi 3 stvari odjednom.

To mi dođe kao cjelogodišnje gume - jesu one dobre, ali nisu vrlo dobre ili odlične.

Al opet dobro da postoje, svaka roba ima svog kupca.
Petrolhead