Autor Tema: JOHNSON’S baby shampoo  (Posjeta: 17249 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
JOHNSON’S baby shampoo
« : Svibanj 10, 2017, 03:19:42 poslijepodne »
Posto je moj CG Pink sampon koji ne skida vosak pri kraju, a i skupo sam ga platio da li je neko probao JOHNSON’S® baby shampoo ph neutral posto sam tek stavio fusso na auto? CG se brzo trosi moram poprilicno nasut da bi fino pjenio, znam da ovaj johnson moze posluziti kao lubrikant za glinu, a kako je s njim prati auto?

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: JOHNSON’S baby shampoo
« Odgovori #1 : Svibanj 10, 2017, 03:22:59 poslijepodne »
Koliko si stavljao Pinka u koliko vode?
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: JOHNSON’S baby shampoo
« Odgovori #2 : Svibanj 10, 2017, 03:42:08 poslijepodne »
Kao sto i pise na bocici, 30 ml na 12 L vode i moram jos malo stavit da fino pjeni dakle nekih 36 ml na 12 L.

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: JOHNSON’S baby shampoo
« Odgovori #3 : Svibanj 10, 2017, 04:18:08 poslijepodne »
Ne pjeni ti jer odstoji u kanti pa se pjena spusti ili kad natočiš šampon u vodu? Da li zapjeniš sa miniwashem?
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: JOHNSON’S baby shampoo
« Odgovori #4 : Svibanj 10, 2017, 04:21:31 poslijepodne »
Stavim u kantu sampon pa natocim vodu, u kanti ono zapjeni ali kada stavim na rukavicu od ovcje vune i perem po laku, jednostavno nema dovoljno pjene, kao npr sa carlijem to je drasticna razlika

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: JOHNSON’S baby shampoo
« Odgovori #5 : Svibanj 10, 2017, 04:29:31 poslijepodne »
Pjena nije to što čisti već mješavina vode i šampona. Imaš želju za pjenom, ok, ali Pink uredno pjeni u omjeru 2 čepa na 10L vode. U kanti naravno. Kad ideš s rukavicom na površinu normalno da pjena splasne.

Čarli ima drugačiji sastav jer je šampon za suđe. Da li si primijetio da ti uz Pink rukavica lakše klizi nego uz Čarli i da se Pink sporije suši na površini?
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline JOHN

  • Početnik
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: JOHNSON’S baby shampoo
« Odgovori #6 : Svibanj 10, 2017, 05:04:37 poslijepodne »
Za dobru pjenu Pinka ili bilo kojeg šampona, bi svakako trebalo koristit miniwash. Treba uzeti u obzir i tvrdoću vode. Tvrda voda je nepoželjna kod pranja jer sadrži kalcij karbonat, magnezij karbonat itd. što rezultira tome da u našoj kanti nažalost ima manje mjehurića. Neznam koliko ima smisla pojačat šampon, radije koristi dvije kante sa šamponom ili u nekoj sick varijanti koristi demineraliziranu vodu.
Sam nemoj da ti padne na pamet da naknadno u kantu ideš s miniwashem da opet stvoriš pjenu  jer češ dignut sitne čestice koje su slegle na dno kante.

Probaj u jednu kantu natočit vode iz slavine i jednu demineraliziranu, stavi šampona i drukni miniwashem jednako u obje kante. Ako ima razlike u pjeni, znaš u čem je kvaka. Ako nema, onda traži drugi šampon jer trenutni očito ne ispunjava tvoja očekivanja.

Kod mene je voda izrazito tvrda ali fakat imam pjene(od Pinka) za normalno oprat auto. Pjena ne idrži recimo do detaljnog pranja felgi, pa onda ipak radim novu.
« Zadnja izmjena: Svibanj 10, 2017, 05:10:54 poslijepodne JOHN »

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: JOHNSON’S baby shampoo
« Odgovori #7 : Svibanj 10, 2017, 06:02:37 poslijepodne »
Kod mene je dosta tvrda voda ali sa CG citrus wash n gloss nikad problema.
30 ml u 15 litara vode i fino pjeni, pjena ostaje poprilično dugo. Čak i par sati na travi nakon pranja auta.

To mi je za sad najbolji šampon koji sam probao.
Ne kažem da nema bolji, ali ovaj mi je baš dobar.
Petrolhead

Offline JOHN

  • Početnik
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: JOHNSON’S baby shampoo
« Odgovori #8 : Svibanj 10, 2017, 08:38:16 poslijepodne »
Pa ajd baš par sati.....malo si ipak pretjerao :palacgore:

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: JOHNSON’S baby shampoo
« Odgovori #9 : Svibanj 10, 2017, 08:58:11 poslijepodne »
Reja, poenta je upravo u tome da mi sa carlijem rukavica klizi ma milina, a sa pinkom osjetim da fali te pjene cak sam jednom i malo uswirlo pa sam prvo sumnjao do rukavice, ali kada sam probao sa carlijem to je druga prica skroz. Mozda ipak da pravim pjenu sa miniwashom pa da probam. Imam i Megs Gold Class ali njega jos nisam probao.

Offline JOHN

  • Početnik
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: JOHNSON’S baby shampoo
« Odgovori #10 : Svibanj 10, 2017, 09:20:32 poslijepodne »
Nešto ti ne štima s pripremom. Napravi dobru pjenu, to je znak da je smjesa homogena. I ne kruži s rukavicom. Rukavicu vuci u smjerovima (gore-dolje ili lijevo-desno),nikako kružno.

Offline forinta

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 345
  • Spol: Muški
  • Weekend detailer
    • Forea OCD detailing proizvodi po Vašoj mjeri!
    • Email
Odg: JOHNSON’S baby shampoo
« Odgovori #11 : Svibanj 10, 2017, 10:38:31 poslijepodne »
A mislim uspoređivat Čarli sa auto šamponom je isto kao i uspoređivat bušilicu i polirku. Nisu ni blizu slični proizvodi niti približno sličnih namjena. Čarlijem se ne pere auto, može se da kao što se može sa bušilicom i određenim nastavkom ispolirat auto ali nebi trebalo. Čarli je odmaščivač i deterđent za pranje masnog suđa dok je Mr. Pink pH neutralan šampon za redovito pranje i održavanje a siguran je za vosak.
Do sada nismo imali nikada problema sa slicknessom kod Mr. Pinka niti nam se netko drugi požalio.

Offline Zoxx

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: JOHNSON’S baby shampoo
« Odgovori #12 : Svibanj 10, 2017, 11:25:31 poslijepodne »
Na koji način praviš pjenu? Ako usipaš vodu iz česme, možda mlaz nema dovoljno kinetičke energije (da se tako izrazim) da uzburka smjesu vode i šampona i pritom napravi bogatu pjenu. Ja nosim sa sobom kanister vode (perem na samouslužnim praonica) i sipam u kantu sa visine ramena...pjena je uvijek vrlo bogata i izdašna bez obzira na šampon. Pomogne i kada prilikom svakog uranjanja rukavicu protrljaš slobodnom rukom (kao da je ispiraš) par puta jer se i tako stvara/obnavlja pjena.
Na početku ostavi rukavicu u smjesi par minuta da se dobro natopi a kod upotrebe nemoj je pritiskati, dovoljna je sama težina ruke. Veliku ulogu u cijeloj priči ima i predpranje (ako ga ne koristiš, trebao bi) jer eliminira potrebu za agresivnim trljanjem kod samog pranja.
Za baby šampon ne znam, ali mi logika govori da mu sastav nije ni blizu isti kao kod auto-šampona, zbog površine i vrste onečišćenja za koju je namjenjen. Ne bih ga koristio samo zbog osjećaja da rukavica bolje klizi...a i to je možda upitno.

Poslano sa mog SM-N7505 koristeći Tapatalk


Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: JOHNSON’S baby shampoo
« Odgovori #13 : Svibanj 10, 2017, 11:53:09 poslijepodne »
Naravno da Carlijem ne perem auto! Koristio sam ga kao odmascivac u pripremi za vosak i tada sam primjetio znatnu razliku u pjeni.
@Zoxx, da, stavim sampon i sipam vodu iz cesme, moguce je da sam tu grijesio, kao sto rece Reja i ostali treba miniwashom tako da cu probati. A sto se tice samog sampona Pinka, svakako da sam zadovoljan ali to sa pjenom me je cinilo zbunjenim. Probam ovako pa javim.

Offline M4rko

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: JOHNSON’S baby shampoo
« Odgovori #14 : Svibanj 11, 2017, 12:31:59 prijepodne »
Jednostavno stavi prst na slauf da stvoris pritisak i udri po kanti i mr pinku da stvoris pjenu ... Logicno ... Inace ja nikad nisam imao problema sa mr pink cak mi je medu top samponima .. Mada ako zelis bas jako puno pjene zadovoljniji ces biti sa GClasom ..