Autor Tema: Nova kožna sjedala  (Posjeta: 22305 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline David

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
    • Email
Nova kožna sjedala
« : Ožujak 23, 2017, 07:05:35 poslijepodne »
Bok svima,

zanima me vaše mišljenje, čime biste krenuli u održavanje nove kože. Radi se novom Renault grand scenic, boja kože svijetlo siva iako izgleda kao bijela. Meni je nekako u najuži krug ušlo 3 stvari:
Colourlock leather sealant plus cleaner 
Gyeon leather shield plus Gyeon leather cleaner
Leatherique set, koristiti pristine clean jednom na mjesec za održavanje, cijeli komplet i proceduru dva do tri puta godišnje

Hvala na svim odgovorima i pomoći, do sada nisam nikada imao kožna sjedala i svaka pomoć je dobrodošla

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk


Offline pH detailing

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • WASH - POLISH - WAX - DRIVE™
    • Email
Odg: Nova kožna sjedala
« Odgovori #1 : Ožujak 23, 2017, 07:11:31 poslijepodne »
Kožna sjedala u prirodnom izgledu budu mat (bez nekog sjaja) i nemasna na dodir. Sva tri proizvoda su odlična, ne možeš fulati sa nijednim, iako mislim da nema potrebe svaki mjesec dana intenzivno čistiti sjedala jer će to možda koži biti previše.

Za sitne mrlje i "brzo" čišćenje možeš koristiti i baby vlažne maramice, a premazivanje kože conditionerom uvijek dobro dođe ali i tu nemoj pretjerivati jer koža ne može upiti koliko god ti želiš pa tu možeš stvoriti kontra efekt...

Ono što trebaš pripaziti su kopče/zakovice od traperica, oštri predmeti i slično, jer koža zna u nekim slučajevima lako puknuti.
Dobro došli na --> https://ph-detailing.hr/ <--

Offline David

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Nova kožna sjedala
« Odgovori #2 : Ožujak 23, 2017, 07:21:34 poslijepodne »
Kožna sjedala u prirodnom izgledu budu mat (bez nekog sjaja) i nemasna na dodir. Sva tri proizvoda su odlična, ne možeš fulati sa nijednim, iako mislim da nema potrebe svaki mjesec dana intenzivno čistiti sjedala jer će to možda koži biti previše.

Za sitne mrlje i "brzo" čišćenje možeš koristiti i baby vlažne maramice, a premazivanje kože conditionerom uvijek dobro dođe ali i tu nemoj pretjerivati jer koža ne može upiti koliko god ti želiš pa tu možeš stvoriti kontra efekt...

Ono što trebaš pripaziti su kopče/zakovice od traperica, oštri predmeti i slično, jer koža zna u nekim slučajevima lako puknuti.
Nisam mislio intenzivno čišćenje nego je to nekako njihova preporuka koju sam čitao na Esoteric car care, da prestine clean se koristi jednom na mjesec kao redovito čišćenje i održavanje, a u kombinaciji sa rejuvinator oil dva do tri puta godišnje. Jasno mi je za mat izgled, ako mi je išta odbojno, to je sjajna koža

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk


Offline ARTB155

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
Odg: Nova kožna sjedala
« Odgovori #3 : Ožujak 24, 2017, 07:11:49 prijepodne »
Gtechniq L1 za zaštitu, a ako ćeš ih paziti onda je dovoljno svako dva tjedna prebrisati - lagano bez utrljavanja, vlažnom MF krpom.
Za čišćenje može Gtechniq I2 Tri Clean.

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: Nova kožna sjedala
« Odgovori #4 : Ožujak 24, 2017, 11:47:54 prijepodne »
Leatherique set za čišćenje i nakon toga zaštititi sa Leather Shield ili Colourlock leather sealant. Nemoj stavljati i Gyeon i Colourlock zajedno jer nisam sigurna da su kemijski kompatibilni da ne bi došlo do gomilanja proizvoda pa će početi izbijati fleke od viška.

Ili što je ARTB155 naveo, L1 za zaštitu. Nova koža ne zahtijeva toliko agresivno čišćenje koliko samu zaštitu od trenja. Razmišljaj kao da se radi o koži djeteta, mekana je i zahtijeva jako malo da bi ostala mekana i fleksibilna. Čišćenje jednom mjesečno zbilja nije potrebno ako je zaštićena, pogotovo kod tebe koji znaš održavati interijer.
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline David

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Nova kožna sjedala
« Odgovori #5 : Ožujak 24, 2017, 07:00:51 poslijepodne »
Leatherique set za čišćenje i nakon toga zaštititi sa Leather Shield ili Colourlock leather sealant. Nemoj stavljati i Gyeon i Colourlock zajedno jer nisam sigurna da su kemijski kompatibilni da ne bi došlo do gomilanja proizvoda pa će početi izbijati fleke od viška.

Ili što je ARTB155 naveo, L1 za zaštitu. Nova koža ne zahtijeva toliko agresivno čišćenje koliko samu zaštitu od trenja. Razmišljaj kao da se radi o koži djeteta, mekana je i zahtijeva jako malo da bi ostala mekana i fleksibilna. Čišćenje jednom mjesečno zbilja nije potrebno ako je zaštićena, pogotovo kod tebe koji znaš održavati interijer.
Thanks, nekako sam navijao da mi netko kaže ovu kombinaciju. I meni se motao leatherique set za čišćenje i neki sealant kao najbolja kombinacija za novu kožu

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk


Offline casual PWZ

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 50
    • Email
Odg: Nova kožna sjedala
« Odgovori #6 : Ožujak 24, 2017, 10:39:56 poslijepodne »
ako je to ona nova renaultova koža, sretno s njom
imao sam prilike raditi na njima prilikom edukacije za prodavače az regiju
kožu treba dobro zaštititi, jer je po meni kvalitetom jako loša
nakon 1 dana vožnji koža je bila prljava kao da ju je izjahalo krdo ljudi, a ne njih nekoliko u par sati vožnje

tako da je moja preporuka dobro je zaštititi nečime, sredstvoo prepuštam tebi na izbor, i onda je održavati samo

Offline Medo

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
Odg: Nova kožna sjedala
« Odgovori #7 : Studeni 30, 2017, 04:19:54 poslijepodne »
Tema je stara ali sam malo listao po forumu pa možda bude nekim neiskusnima kao ja od pomoći.

Koristio sam Gliptone Cleaner i Conditioner i proizvodi su super, a pogotovo miris kože u autu nakon tretmana. Međutim Cleaner mi se pokazao jako nezgodan za upotrebu (pogotovo na rupičastoj koži) jer je u obliku gustoga "gela" pa ni sam nisam znao kako da pravilno čistim sa njim.

Nakon toga sam uzeo Chemical Guys Leather Cleaner koji mi je puno jednostavniji za upotrebu jer je tekući i šprica se na krpu pa nemam problema sa rupičastom kožem a čisti jednako dobro (ako ne i bolje od Gliptone-a).

Tako da je meni osobno kombinacija Chemical Guys Leather Cleaner i Gliptone Conditioner pun pogodak.  :D
« Zadnja izmjena: Studeni 30, 2017, 04:20:37 poslijepodne Medo »

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Nova kožna sjedala
« Odgovori #8 : Studeni 30, 2017, 06:45:32 poslijepodne »
p.s ako voliš miris kože u autu onda preporučam Chemical Guys New car smell, svaki dan po dva šprica to podnim tekstilnim tepisima i uvik će ti mirisat auto na kožu :palacgore:

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: Nova kožna sjedala
« Odgovori #9 : Prosinac 01, 2017, 12:35:21 poslijepodne »
p.s ako voliš miris kože u autu onda preporučam Chemical Guys New car smell, svaki dan po dva šprica to podnim tekstilnim tepisima i uvik će ti mirisat auto na kožu :palacgore:

Vidiš zanimljivo da si dao preporuku za New Car a ne kako bi većina rekla za Leather Scent. :palacgore:
Colourlock ima koncentrat u bočici s mirisom kože za hard core ljubitelje, a mislim čak i Gliptone.
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?