Autor Tema: Sonax Extreme Brilliant Shine pravilno koristenje  (Posjeta: 14848 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Sonax Extreme Brilliant Shine pravilno koristenje
« : Ožujak 09, 2017, 06:59:53 poslijepodne »
Znam da SVI hvale ovaj quick detailer, korisitm ga godinu dana ali nesto mi ne stima... Prvo, zadnji put kad sam ga stavio, prije 2 sedmice, beading-a skoro i da nema, sheetinga samo kad je vrlo jaka kisa. Sonax Brilliant shineom odzaravam fusso, kojem ce uskoro godinu dana na autu i haman da ga vise i nema - BTW kako znati da li uopce ima voska na autu ili ne?
Kako koristim Sonax Brilliant shine, imam mikrofiber krpu od 1 euro, nista specijalno i samo je koristim za ovo (mada imam i sonaxu crvenu, s tim da je ova meksa za nijansu, isto izgledaju) nastrcam na krpu i brisem. Imam osjecaj da se ne razmaze fino po laku, probao sam i direktno na lak pa onda brisem, ali nesto mi tu jednostavno ne stima. Tacno je da auto ima sjaj sto mi je prvobitni cilj, ali kao sto rekoh beading i sheeting-a skoro i da nema. Da li ga zajebaje fusso koji je stavljen prije godinu, ili ne, ne znam... Ili jednostavno ne mogu nesto previse ocekivati od njega?

Offline Lovrek

  • Početnik
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski
    • Email
Odg: Sonax Extreme Brilliant Shine pravilno koristenje
« Odgovori #1 : Ožujak 09, 2017, 10:45:26 poslijepodne »
Ja BSN spricam na mokar auto nakon pranja, element po element i obrisem sa rucnikom... Nemam zamjerki

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: Sonax Extreme Brilliant Shine pravilno koristenje
« Odgovori #2 : Ožujak 09, 2017, 11:08:02 poslijepodne »
Na mokar auto nisam probao nikad. Samo na suh poslije pranja.

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: Sonax Extreme Brilliant Shine pravilno koristenje
« Odgovori #3 : Ožujak 10, 2017, 12:17:26 prijepodne »
TAkođer špricam na mokar auto i sve OK.
Petrolhead

Offline Pips

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sonax Extreme Brilliant Shine pravilno koristenje
« Odgovori #4 : Ožujak 10, 2017, 09:05:38 prijepodne »
Samo na mokar auto, panel po panel i prebrisati ručnikom. Također sam radio prvotno na suhi auto a onda sam ga na preporuku kolege Boa počeo stavljati na mokar auto prilikom sušenja. Puuuuuuno bolje.... I beading i sheeting ubijaju.
Without heart we would be mere machines

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: Sonax Extreme Brilliant Shine pravilno koristenje
« Odgovori #5 : Ožujak 10, 2017, 09:48:40 prijepodne »
To je jako dobra informacija  :clap2 Probat cu i ja tako, samo sam slijedio upute na bocici za suho :D
A sjaj? Neka razlika u tom slucaju? Ipak mi je sjaj prvobitan pa sve ostalo.
« Zadnja izmjena: Ožujak 10, 2017, 09:50:00 prijepodne dzoni »

Offline Pips

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sonax Extreme Brilliant Shine pravilno koristenje
« Odgovori #6 : Ožujak 12, 2017, 12:15:12 prijepodne »
Ah sad. Mislim da za neki super sjaj ćeš ipak morati koristiti nešto drugo. Ne kažem da ga poslije BSDa nema ali ono što mene fascinira je beading i sheeting koji daje proizvod tog cjenovnog ranga bez nekakve prevelike muke. Opereš auto, osušiš ga ručnikom za sušenje uz pomoć BSDa i već imaš kakvu takvu zaštitu na laku. Moja Alfa trenutno čeka red za poliranje tako da ne stavljam gore baš pravi vosak tako da mi BSD ono što mi treba odrađuje savršeno. A i sam sam još uvijek debelo početnik tako da još uvijek istražujem i učim pravi svijet detailinga. Ali kada pogledam sada i što sam znao i kako sam održavao auto prije samo godinu dana...uffffffff.
« Zadnja izmjena: Ožujak 12, 2017, 12:18:03 prijepodne Pips »
Without heart we would be mere machines