Autor Tema: zaštita felgi  (Posjeta: 40933 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Brain32

  • Početnik
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
Odg: zaštita felgi
« Odgovori #15 : Rujan 17, 2018, 10:11:33 poslijepodne »
Fusso nije za feluge..
Dlux odlican

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Imam Dlux-a ali je malo star, imaš iskustva sa takvim slučajem, još je tekuć i sve pa brijem da valja ili?

Offline D.detailing

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 99
    • Email
Odg: zaštita felgi
« Odgovori #16 : Rujan 17, 2018, 10:12:50 poslijepodne »
Mislim da nema problema

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Offline forinta

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 345
  • Spol: Muški
  • Weekend detailer
    • Forea OCD detailing proizvodi po Vašoj mjeri!
    • Email
Odg: zaštita felgi
« Odgovori #17 : Rujan 18, 2018, 03:10:00 poslijepodne »
Fusso nije za feluge..
Kako to misliš da Fusso nije za felge?? Ide na felge bez ikakvih problema. Na svake ga stavljam svoje i uvijek drži i ponaša se top.

Offline D.detailing

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 99
    • Email
Odg: zaštita felgi
« Odgovori #18 : Rujan 18, 2018, 03:19:57 poslijepodne »
Ma hocu reci bolje je staviti keramiku a nije tolika cifra..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Offline forinta

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 345
  • Spol: Muški
  • Weekend detailer
    • Forea OCD detailing proizvodi po Vašoj mjeri!
    • Email
Odg: zaštita felgi
« Odgovori #19 : Rujan 18, 2018, 08:57:32 poslijepodne »
Ahaaa tooo... a dobro da to stoji iako striktno gledano ako neko već ima fusso, slobodno ga stavi. Ionako je za felge najbitnije lako održavanje, pogotovo kod mekih pločica koje dosta praše a s fussom je to dječja igra. Samo je ispiranje potrebno ako je redovito (tipa 2x tjedno).

Offline skuja

  • Početnik
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: zaštita felgi
« Odgovori #20 : Rujan 18, 2018, 10:24:53 poslijepodne »
Meni je na felgama Poorboys i mogu rec da san zadovoljan kako obavlja posao, felge samo ispreme sa miniwashom bez rukavice i sanpon a obnovin ga svakih 3-4 mj

Offline AnteTina

  • Početnik
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
Odg: zaštita felgi
« Odgovori #21 : Rujan 18, 2018, 11:31:46 poslijepodne »
Citam da treba staviti zastitu felgi pa me zanima posto sam nedavno nabavio nove felge dal treba staviti zastitu i da li je to korisno ili?
Da li trebaš staviti zaštitu na felge, ovisi samo o tebi.
Ali svakako se preporuča ako želiš da se što manje prljaju i lakše održavaju.
Ima različitih proizvoda ,ovisno o cijeni ,načinu aplikacije i dugotrajnosti.
Sad sve ovisi što korisnik želi.
Ja svakako preporučam keramičku zaštiti.
Npr. Qyeon rim i carpro dlux.
Nije tako skupo za ono što nudi, i uz malo edukacije i istraživanje nije problem za aplikaciju.



Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Jasno...a koja je malo bolja zastita? Poorboys je dobar?

Offline hery0609

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 445
  • Spol: Muški
Odg: zaštita felgi
« Odgovori #22 : Rujan 19, 2018, 02:02:54 poslijepodne »
Citam da treba staviti zastitu felgi pa me zanima posto sam nedavno nabavio nove felge dal treba staviti zastitu i da li je to korisno ili?
Da li trebaš staviti zaštitu na felge, ovisi samo o tebi.
Ali svakako se preporuča ako želiš da se što manje prljaju i lakše održavaju.
Ima različitih proizvoda ,ovisno o cijeni ,načinu aplikacije i dugotrajnosti.
Sad sve ovisi što korisnik želi.
Ja svakako preporučam keramičku zaštiti.
Npr. Qyeon rim i carpro dlux.
Nije tako skupo za ono što nudi, i uz malo edukacije i istraživanje nije problem za aplikaciju.



Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Jasno...a koja je malo bolja zastita? Poorboys je dobar?
Koja je malo bolja zaštita... hmm.
Kako sam rekao, po meni najbolje keramičke. Qyeon rim i carpro dlux.
Ali evo kolege koriste i fusso na felgama.
Imaš od autoglanza wheel shild sealant. Isto dobar proizvod.

Možeš i neki na špricu, npr. Sonax bsd i sonax spray+seal također ti daju zaštitu i dobar beading.

Za poorboys wheel sealant neznam koliko je dobar. Veli kolega da drži 3-4 mj.
Zanimljivo...
Ima jedan video na youtube-u, meni jedan od dražih detailera...forensic detail.
Napravio detaljan test s PB wheel sealantom, pokazao se dosta loš.hmm
 

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

hery0609

Offline ARTB155

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
Odg: zaštita felgi
« Odgovori #23 : Rujan 19, 2018, 02:39:19 poslijepodne »
Ukoliko si tip koji se voli "igrati" oko auta onda stavi vosak tipa Fusso, Dodo Juice SN Hybrid i sl. što može izdržati povećanu temperaturu te obnovi svakih cca 3 mjeseca.
Ukoliko nisi od onih koji redovito održavaju i vole isprovati nove stvari stavi "keramiku" i miran si minimalno 12 mjeseci.
Kod felgi je najbitnije da ih se redovito barem ispere visokim pritiskom barem jednom tjedno, jer nema ni tog voska ni te keramike koja će ih kao nekim čarobnim štapićem držati čistima ukoliko ih se zapusti i kočiona prašina zapekne.

Offline Brain32

  • Početnik
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
Odg: zaštita felgi
« Odgovori #24 : Rujan 19, 2018, 05:38:40 poslijepodne »
Meni se Fusso na bmw e46 baš i nije pokazao. Možda je to ipak previše za njega, beading je imao ali kočiona se pekla kao da nema ničega gore. Jučer sam ubio felge kistom i IronX-om, beading još uvijek luđački ali da brani od prašine baš i ne...

Offline ARTB155

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
Odg: zaštita felgi
« Odgovori #25 : Rujan 19, 2018, 07:45:36 poslijepodne »
Ni vosak ni keramika ne služe da bi odbijali kočionu prašinu već da bi olakšali čiščenje.
Ukoliko je beading prisutan znaći da je i vosak još uvijek na felgama, nebitno da li je to Fusso ili nešto drugo, a to je ono bitno.
Kočiona prašina je priča za sebe, mogli bi cijelu temu o tome ispričati, no ukratko, koliko lako/teško će se očistiti ovisi ponajviše o tome koje kočione pločice su montirane.
Za neke nije potrebna nikakva zaštita jer se čisti ekstra lako (EBC Yellow Stuff npr.), neke zahtijevaju neku uvjetno srednju "muku" prilikom čiščenja (Brembo HP npr.) dok velikoj većini tzv. zamjenskih pa ćak i OEM ne pomaže ni vosak ni keramika jer sadrže veliku količinu željeza koje u kombinaciji s visokom temperaturom jednostavno "probije" zaštitu i ukoliko se redovito ne čisti eto veselja prilikom čišćenja.

Offline forinta

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 345
  • Spol: Muški
  • Weekend detailer
    • Forea OCD detailing proizvodi po Vašoj mjeri!
    • Email
Odg: zaštita felgi
« Odgovori #26 : Rujan 19, 2018, 08:03:59 poslijepodne »
Eto, kolega ARTB155 je sve napisao. Potrebno je redovito barem ispiranje i to je to ako je iole bolji vosak na felgama. PB Wheel Sealant isto kao i CG Wheel Guard imaju dosta reviewua online što dobrih što loših. Mi ga uzimamo u ponudu jer ljudi traže i u pravilu su zadovoljni. Bitna je kvalitetna priprema prije aplikacije i bitno je znati što očekivati od proizvoda tj. čemu on zaista služi. No otom potom. Zaštita felgi je bitna radi lakšeg održavanja dalje. Izbora ima pa ljudi uzmu što im se sviđa  rock

Offline ARTB155

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
Odg: zaštita felgi
« Odgovori #27 : Rujan 20, 2018, 11:14:25 prijepodne »
Inače bilo bi zgodno, prema članovima foruma, a i prema proizvođačima/distributerima proizvoda barem u par riječi argumentirano iznijeti zašto smatrate da neki proizvod nije dobar, jer kritika nečega u glavi "zvoni" mnogo duže od pohvale, a time odbija potencijalne nove kupce/korisnike te neizravno radi štetu ljudima koji se trude.
Za nas "stare" to nije toliko bitno jer smo ili već isprofilirali proizvode koje koristimo ili od novih već iskustvom znamo što očekujemo i što bi nas zadovoljilo da stari zamijenimo novim, no problem neargumentiranog lošeg osvrta na proizvod/uslugu stvara problem novim korisnicima koji nemaju iskustva i koji tek ulaze u cijelu priču.
Da se razumijemo, ne branim Fusso ni distributera istog, ćak ga ni ne koristim, nemam nikakvu korist zbog svega navedenog, no znam koliko truda je potrebno za nešto "izgraditi".
Eto, neka se nitko ne nađe prozvanim, poruka je u najboljoj namjeri kako bi nam svima skupa forum bio od koristi
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2018, 11:15:15 prijepodne ARTB155 »

Offline RZA

  • Početnik
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: zaštita felgi
« Odgovori #28 : Rujan 21, 2018, 08:48:30 prijepodne »
Iskreno perem auto jednom do dva puta tjedno sobzirom koliku kilometražu prelazim, svaki put nakon pranja prebrišem felge sa sonaxovim detailerom i uvijek budu čiste, čak i beading imaju

Offline AnteTina

  • Početnik
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
Odg: zaštita felgi
« Odgovori #29 : Listopad 06, 2018, 12:18:16 poslijepodne »
Razumijem,nemam bas toliko vremena da se posvetim autu,vise preferiram na poliranje nego na felge,stoga bi uzeo keramicki coating,gyeon nije los,al sam cuo da postoji jos bolji Opti-Coat Pro plus da daje odlicne rezultate da nakon drugog premaza izdrzi cijelu godinu i da je dosta otporan na visoku temperaturu...sto vi mislite?