Autor Tema: Problem sa fussom  (Posjeta: 48723 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: Problem sa fussom
« Odgovori #30 : Veljača 18, 2017, 10:42:08 poslijepodne »
Dakle, ja imam isti auto, crne boje i rupice od kamancica po haubi, ali ovaj problem uopce nisam imao. Stavljao fusso proslo proljece  uradio buffing i uopce ni traga voska u rupicama. Ja sam iamo drugi problem o kome se ovdje pricalo i jos nije nasao niko rjesenje za isti, a to je da su se pojavljivale "fleke" na haubi od voska.

ma nije ni to sreća jer nama boga da bude ista boja ko ostatak auta ..zato mi se to ne radi , čisto informativno , postoji li neki tekući vosak koji je dosta trajan i daje dobru refleksiju , mislim da bi se on kod buffinga maknuo iz tih rupica, ili neki koji je crn


Apsolutno netacno, pa ja sam lakirao na vise mjesta i apsolutno se ne vidi razlika. A i da se vidi, vremenom se to izjednaci. Doduse lakirao sam u pravoj lakirnici (ovlasteni servis za Opel). Na pocetku sam se bojao da ce se primjetit razlika, ali odlicno je ispalo, radio sam zadnja lijeva vrata pa skroz do gepeka, pa zadnji branik, boja apsolutno ista kao na ostatku auta, naravno primjeti se u smislu da je ovo  tek farbano  glanc bez packice dok postoji nekoliko packica na ostatku auta.

Takodjer, na proljece planiram uradit haubu, bas zbog kamencica.

Offline Daci

  • Početnik
  • *
  • Postova: 36
Odg: Problem sa fussom
« Odgovori #31 : Veljača 20, 2017, 11:23:09 prijepodne »
imam ja i fleke ne brini..očito nije taj fusso tak dobar s obzirom na kakvom je glasu al neka. Što se tiče farbanja, hauba je već farbana u zubaku i kuži se razlika između haube i blatobrana na suncu, R line lip za brank sam farbao ko no name majstora i on pak ima treću nijansu...ako ne odradi taj prijelaz onda se mora vidjet

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: Problem sa fussom
« Odgovori #32 : Veljača 20, 2017, 01:54:34 poslijepodne »
Kad budem farbao haubu na proljece iskreno bojim se stavit fusso zbog tih fleka.... Takodjer uzeo sam i soft99 krpu za buffing fusso voska pa cu probat i s njom. Ocigledno nesto krivo radimo jer ovdje dosta raje ima taj problem sa flekama, i to samo na haubi.

Offline dasy27

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Problem sa fussom
« Odgovori #33 : Veljača 20, 2017, 02:30:39 poslijepodne »
Pa ako ti ostaju fleke odnosno ostaje vosak u rupicama koji nemozes skinuti prilikom buffinga, ne mozes imat problema kad lakiras haubu jer nece biti vise rupica i sve ce buffing pokupit.    :shock:

Ja imam isti taj problem s rupicama i ostatcima voska u njima , al idalje mi je Fusso zakon :D Nije on kriv sto imam rupice po haubi  :kumori

Offline Daci

  • Početnik
  • *
  • Postova: 36
Odg: Problem sa fussom
« Odgovori #34 : Veljača 20, 2017, 05:24:05 poslijepodne »
Pod fleke nije mislio na rupice , već nakon nanošenja fusa ostanu fleke u smislu da se valjda ne primi svugdje isto. Odnosno šarena hauba bude, konkretno na mom crnom passatu negdje tamnija crna bude negdje svijetlija..izgleda ko da nisam prešao svugdje sa voskom. također mislim da je to slučaj po cijelom autu ne samo po haubi, ali na haubi se najlakše primjeti

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: Problem sa fussom
« Odgovori #35 : Veljača 20, 2017, 05:30:50 poslijepodne »
Pod fleke nije mislio na rupice , već nakon nanošenja fusa ostanu fleke u smislu da se valjda ne primi svugdje isto. Odnosno šarena hauba bude, konkretno na mom crnom passatu negdje tamnija crna bude negdje svijetlija..izgleda ko da nisam prešao svugdje sa voskom. također mislim da je to slučaj po cijelom autu ne samo po haubi, ali na haubi se najlakše primjeti

to je taj problem koji mnogi imaju.. ja iskreno razmisljam da probam soft99 mirror shine ali pise da djeluje samo 3 mjeseca.... fusso sam uzeo po preporuci ovdje, a tek kasnije su poceli da pisu o njegovim problemamima - za koji za sada nema rjesenja. Vjerujem da je to mnogima frustriracuje nakon toliko hvaljenja ovog voska sad problemi- barem onima na crnim lakovima, za svjetlije boje nema problema.
« Zadnja izmjena: Veljača 20, 2017, 05:31:57 poslijepodne dzoni »

Offline dasy27

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Problem sa fussom
« Odgovori #36 : Veljača 20, 2017, 07:59:03 poslijepodne »
Ja nemam tih problema, crni Passat je u pitanju. Jeli moguce da nije priprema dobro uradjena, tj da nije dobro odmasceno i dekontaminirano ? I ta fleka jeli ima isti beading i sheeting kao i na dijelovima gdje je nema?

Offline M4rko

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Problem sa fussom
« Odgovori #37 : Veljača 20, 2017, 08:39:48 poslijepodne »
Sto kolega dasy kaze do pripreme je .. SLazem se sa njim tu , niste odradili kako treba garant ste samo oprali auto i nabacili fuso .. Prvi put cujem da se ovo dogodilo.

Offline forinta

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 345
  • Spol: Muški
  • Weekend detailer
    • Forea OCD detailing proizvodi po Vašoj mjeri!
    • Email
Odg: Problem sa fussom
« Odgovori #38 : Veljača 20, 2017, 08:48:38 poslijepodne »
Najčešće je problem sa haubom jer ljudi krenu aplikaciju od nje i tu se najviše voska zavuče u aplikator i automatski najdeblji sloj aplicira. Kad se ne pazi da se jako tanko nanese, duže mu treba da se osuši kak spada i primi za lak pa može biti problema kod buffinga a može biti problema i zato jer se krpa za buffing brzo zapuni voskom pa se u biti samo razmazuje po površini i tada se vide fleke jer nije do kraja skinut sa površine nego mjestimice ostane sloj. Može naravno biti i do pripreme iako nije nužno povezano.
Teško je ovako reći jer ima jako puno ljudi koji nemaju nikakvih problema niti kod prve niti kod stote aplikacije a ima ih i koji naiđu na posljedice u vidu mrlja. Te mrlje su se znale riješavati jednim zbilja jako tankim slojem fusso coata na element i odmah odrađenim buffingom sa čistom mikrofibrom ili dvije pa probajte na taj način.  :dobro

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: Problem sa fussom
« Odgovori #39 : Veljača 20, 2017, 09:39:24 poslijepodne »
jel ima neko da postavi video i da svi vidimo kako izgleda taj tanki sloj? Narocito na haubi. Pripremu sam uradio savrseno postujuci sve korake.

Offline Daci

  • Početnik
  • *
  • Postova: 36
Odg: Problem sa fussom
« Odgovori #40 : Veljača 21, 2017, 01:07:41 poslijepodne »
mane iskreno te mrlje nisu ni brinule previše, zaštitio sam s fusom zbog zime najviše, i istina je da sam predebelo stavljao jer kod mene vrijedi ona više je uvijek bolje  :D mene više sad brine to što sam saznao surfajući po netu da zapravo nema šanse da skinem fuso sa auta bez abraziva ,dakle blago poliranje..neda s elako taj fusso  :sliiiiin

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: Problem sa fussom
« Odgovori #41 : Veljača 21, 2017, 10:09:09 poslijepodne »
Ima šanse i bez poliranja, nije baš toliko jak.
Petrolhead

Offline pep

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Problem sa fussom
« Odgovori #42 : Veljača 22, 2017, 11:07:29 prijepodne »
Definitivno ide bez poliranja,slažem se.

Offline purdashian

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 254
  • Spol: Muški
Odg: Problem sa fussom
« Odgovori #43 : Veljača 22, 2017, 07:57:47 poslijepodne »
Daj link gdje si to citao da ne ide dolje bez poliranja ako imas negdje  :palacgore:. Meni se samo skinulo nakon duzeg perioda barem mislim da je :-).

Offline Daci

  • Početnik
  • *
  • Postova: 36
Odg: Problem sa fussom
« Odgovori #44 : Veljača 22, 2017, 10:03:50 poslijepodne »
nemam link više al ekipa nemre skinut, a usput sam i gledao na youtubeu neki filmić gdje testiraju od cg onaj šampon za skidanje voska i još neke druge stvari uključujući i deterdžent za suđe i ništa ne skida vosak (nije fusso), malo ga oslabi ali ne skida potpuno. meni se taj fusso drži isto kao i prvi dan kad je stavljen, a stavljen je u 10 mjesecu