Tehnički dio > Strojno poliranje

Hrđa na laku

(1/4) > >>

crny10:
Pozdrav ekipa,

Imam skodu fabiu 2007g., boja je ona neka sampanjac( ona klasicna za skodu). Naime prosli vlasnik je imao krovne nosace koji su pustali hrđu, i tocno na sredini vrata vozacevih i gore na rubu krova se upekla hrđa. Koji je nacin rjesavanja toga? Logicno oprat se ne moze. Slike nemam jos jer sam frendu posudio auto.

Hvala i pozz

Hidrotherapy:
Možda da probaš s nekim rost removerom. Na brodskom gelcoatu znam da lijepo skida i da ne ostavlja nikakve posljedice.
Budući da se radi o auto laku koji je dosta osjetljiviji od gelcoata, možda bi bilo dobro da ga probaš nanijeti na nekom dijelu koji je lakiran, ali se ne vidi (bez obzira da li tamo ima tragova hrđe ili ne, čisto da vidiš reakciju na laku).

pH detailing:
Sumnjam da će to i rust remover skinuti  :misli:

Možda probati sa 2000-3000 vodobrusnim pa ispolirati taj dio?  :gruebel

Nix666:
A da proba najrpije s nekim sredstvom za dekontaminaciju?
Sonax FE ili nešto slično.

forinta:
Ako ima mogućnosti najbolje je krenuti sa najmanje agresivnom metodom. U ovakvom slučaju mislim da sredstvo za dekontaminaciju nebi bilo dovoljno jako ako je baš naslaga upekla u lak. Može se naravno probati.
Idući bi bio rost Remover da i slažem se da probaš na nekom manje izloženom djelu pa ako nema posljedica za lak i dalje sa oprezom nastavi na ove jače vidljive djelove. Ako radi, super samo pripazi kedere i plastike te ga dobro ukloni.
Ako niti on ne pomogne, idući korak je brušenje laka ali ako nisi to nilada radio ili sumnjaš u debljinu laka, nebi preporučio da sam radiš. Čisto da ne pretjeraš jer onda nema povratka nazad, samo lakiranje.  :batine

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju