Tehnički dio > Strojno poliranje

Općenito o poliranju auta - razne informacije i preporuke

(1/2) > >>

Marttin:
Pozdrav,

Kupio sam si Clia 3 RS iz 2008. god i auto je odlično očuvan - iznutra. Izvana mu je lak dosta izblijedio (nije nikad bio garažiran i bio je prije mene u područjima gdje je zima znatno jača nego u ZG-u), odnosno nema više sjaj kakav bi trebao imati. S obzirom da mu na proljeće kupujem nove felge i par sitnica da ga još malo dotjeram, zanimaju me preporuke vas koji se više razumijete u te stvari:

- da li je uopće potrebno i što ću dobiti s poliranjem auta (znači želim dobiti ponovo sjaj auta)
- na koji način je poliranje najbolje - ručno, strojno? Nije da se radi o najboljoj klasi mercedesa pa da se mora uložiti tisuće kuna u to, ali čisto da se auto malo više sjaji i da bude odrađeno kako spada (vidim da ima jako puno njih koji zapravo dodatno unište lak)
- možete li mi preporučiti nekoga u ZG-u tko to zna napraviti kako treba, kvalitetno, a da nije cijena previsoka jer opet kažem, ne radi se baš o limuzini...


Poliranje ću raditi na proljeće, međutim krenuo sam se na vrijeme raspitivati o tome čisto da prikupim najbitnije informacije da kada već ulažem nešto novaca da ih ne bacim u smeće.

Zahvaljujem svima na pomoći!

kroky:
pogledaj malo po forumu slike poliranja, najbitnije slike prije i poslije poliranja.

Rucno poliranje auta IMHO zaboravi, pogotovo u danasnje vrijeme. Strojno je nemoguce dovest lak u 100% novo stanje, a rucno da ne pricamo


nije bas crna crna boja, al jasno se vidi sta se dobije poliranjem
http://www.cro-detailing.com/index.php/topic,4483.0.html

Marttin:

--- Citat: kroky - Siječanj 16, 2017, 02:29:52 poslijepodne ---pogledaj malo po forumu slike poliranja, najbitnije slike prije i poslije poliranja.

Rucno poliranje auta IMHO zaboravi, pogotovo u danasnje vrijeme. Strojno je nemoguce dovest lak u 100% novo stanje, a rucno da ne pricamo


nije bas crna crna boja, al jasno se vidi sta se dobije poliranjem
http://www.cro-detailing.com/index.php/topic,4483.0.html

--- Kraj citata ---

Zahvaljujem na odgovoru! Dakle ako sam dobro shvatio jedino strojno dolazi u obzir i to samo kod majstora koji znaju točno što rade, iako ni tada neću dobiti tvornički sjaj, što je jasno naravno, ništa ne može biti kao novo ako je staro :).

kroky:
Otprilike tako, da. Znaci kod npr rupica od kamencica ili dubokih ogrebotina ispod kojih nema vise boje, jedino lakiranje pomaze. tu ti poliranje nebude pomoglo.
E sad, ako auto ima par tockica ili sitnih ogrebotina, poliranjem se auto dovede u pristojno stanje.
Nakon poliranja je cist lak, bez naslaga kamenca, bez swirlova, lijepi odsjaji i refleksije i odmah puno bolje izgleda  :dobro

casual PWZ:
kroky ti je sve napisao

dovest ćeš auto u jako dobro stanje poliranjem, kasnije je samo bitno to pažljivo i kvalitetno održavati
i nema nikakvih problema

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju