Autor Tema: čišćenje arature od laka  (Posjeta: 10114 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pawel

  • Početnik
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
čišćenje arature od laka
« : Studeni 09, 2016, 09:27:12 prijepodne »
pozdrav,

zanima me da li ima tko kakav savjet ćime očistit armaturu na koju je pao pah prilikom lakiranja auta?
naime moj nemaran lakirer, unatoč tome što sam ga vjerojatno 10x upozorio nije dobro zaštitio armaturu i na nju je pala prasina od lakiranja, sad je armatura u sitnim bijelim tockicama ili od filera ili od laka  :neznam

da li ima ko kakvu pametnu ideju čime to očistiti a da ne sjebem armaturu, da ne izbljedi ili slično?

lp

Offline mmarin70

  • Početnik
  • *
  • Postova: 36
Odg: čišćenje arature od laka
« Odgovori #1 : Studeni 10, 2016, 05:36:59 prijepodne »
Ja bi probao na djelu gdje se ne vidi puno sa acetonom za nokte pomalo na vatu ili mf i kad se taj dio ocisti na mf vode i obrisat i tako sve,mogao bi i razblazen dimer ili benzin za ciscenje ali naglasavam probati prvo na neupadljivom dijelu i brzo ne ostavljati dugo da djeluje mozda i sa kistom, al onda probat sa necim za plastiku makar i kokpit ako nemas nista pametnije ili prvo sa dimerom il apc probat ako nemas nista od toga onda tekucina za pranje sudja s toplom vodom i vise puta dok se ne raskravi ne znam nista pametnije ja bi probao tako sebi mozda cak i domestos :) kad imam problem onda pokupim sve tekucine pa na probu na neupadljivom djelu sretno!


Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk


Offline Nix666

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 119
  • Spol: Muški
Odg: čišćenje arature od laka
« Odgovori #2 : Studeni 10, 2016, 01:57:10 poslijepodne »
Ja bih dao majstoru rok od tjedana dana da to popravi, hoće stavljat armaturu, hoće kupiti novi auto ili dati presvući, svejedno.
Aceton i nitro će vrlo vjerojatno izblijediti, ali probaj svejedno negdje gdje se ne vidi

Offline Damba

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: čišćenje arature od laka
« Odgovori #3 : Studeni 11, 2016, 10:18:36 prijepodne »
Bolje onda probaj sa akrilnim razjeđivacem. Ja bi isto dao na tvom mjestu majstoru da to odradi jer mu nisi platio da to farba :D . Jako teško za ukloniti, kad mu je bilo tesko zaštititi neka se sad snalazi.

Offline pawel

  • Početnik
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: čišćenje arature od laka
« Odgovori #4 : Studeni 14, 2016, 05:41:28 poslijepodne »
Hvala na savjetima, ovo sve je i meni palo na pamet ali me malo trta da ne izbljedim armaturu...
A sto se tice lakirera jednostavno nemam zivaca vise se s njim natezati, lakirao mi je auto 3mj umjesto dogovorenih 3tj, tako da se bojim da bi ga zgazio kad bi ga vidio a ne se dogovarao s njime bilo sta  :-\

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: čišćenje arature od laka
« Odgovori #5 : Studeni 16, 2016, 08:40:37 poslijepodne »
Daj pofotkaj da vidimo kako izgleda ta kontaminacija na armaturi.