Autor Tema: fusso problem  (Posjeta: 55214 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pH detailing

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • WASH - POLISH - WAX - DRIVE™
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #15 : Kolovoz 15, 2016, 12:14:49 poslijepodne »
Nemoguće da je plastika, aluminij vjerojatno. Moj očitava aluminij i željezo, prije očitanja ih sam detektira i napiše Fe ili Al i onda izmjeri.

Što se tiče fleka na haubi, mislim da svi imamo problem sa time kod Fussa, najčešće znam preći haubu sa još jednim tankim slojem i nekad pomogne, nekad ne... Tko će ga znati..
Dobro došli na --> https://ph-detailing.hr/ <--

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #16 : Kolovoz 15, 2016, 02:05:23 poslijepodne »
Sori na offu, al našao članak koji kaže da su vrata od aluminija - na njima sam mogao izmjeriti debljinu.
Na haubi nisam. Možda je hauba mjenjana pa stavljena plastična. I jako čudna boja je na njoj.
Petrolhead

Offline pH detailing

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • WASH - POLISH - WAX - DRIVE™
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #17 : Kolovoz 15, 2016, 02:31:57 poslijepodne »
A možda je komplet prekitana  :2funny
Dobro došli na --> https://ph-detailing.hr/ <--

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #18 : Kolovoz 17, 2016, 12:23:52 poslijepodne »
btw i meni su se kao mrlje znale na haubi pojavit od fussa,kad sam nanesel,ali nakon pranja auta su nestale poslje..
drugi put kad sam nanesel 2 sloj fussa nije bilo mrlja..tak da preporucam 2 slojno nanosenje fussa
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #19 : Kolovoz 17, 2016, 08:56:58 poslijepodne »
Koji je u pitanju, dark ili light?
Petrolhead

Offline hery0609

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 445
  • Spol: Muški
Odg: fusso problem
« Odgovori #20 : Kolovoz 18, 2016, 04:38:59 poslijepodne »
Ja sa fussom nikad problema. Jest da sam nanosio uglavnom na svijetliji lsk( bijela, srebrna), ali nisam nikad primjetio flekove.

sent from my lg G3

hery0609

Offline Damba

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #21 : Kolovoz 18, 2016, 05:20:16 poslijepodne »
Meni fusso pravi problem samo na crnim piano bojama, šta god da sam radio uvijek se vide lagani tragovi nanošenja dok na crnoj metalik nikakvih problema. Zato sad na takve problematicne lakove stavim Soft99 mirror shine i problem rijesen.

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #22 : Kolovoz 21, 2016, 07:11:21 poslijepodne »
Koji je u pitanju, dark ili light?

Light
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: fusso problem
« Odgovori #23 : Rujan 16, 2016, 12:19:11 prijepodne »
Danas mi se vratio BMW E65..
Malo ogrebana desna strana ali ništa strašno, sve sređeno. Međutim, hauba na kojoj je Fusso, katastrofa. Poznaju se tragovi brisanja za poluditi (prošlo 3-4 tjdna od stavljanja).
Oprana sa CG wash n gloss, ali nije skinuo do kraja. Ponovo stavio fusso i odmah brisao - rezultat super, nema mrlja.
Stavljao sam na cca 40x40cm površinu i zatim brisao.

Međutim, desetak minuta kasnije, opet se pojavile mrlje. I to se događa samo na haubi, ostatak je sve OK. Hauba je plastična (ili nešto drugo, metalna nije jer mjerač ne očitava).
Fusso dark je u pitanju.
Sa light nikad nisam imao problema na crnim autima.

Nakon poliranja desnih vrata, stavio sam dark na njih i sve OK, nema nikakvih mrlja.

Htio sam ju prati sa dimerom i glinom i opet polirati ali gazda nije dao, ali poludio sam zbog te haube.

Fusso dark sam koristio na bijeloj i sve OK, nema mrlja nigdje.. A baš sam gledao na to..

Nije mi jasno zbog čega se to događa, jako loš trening za živce..

@bo, meni se ovo upravo isto desilo, crno auto na haubi, samo mi nije jasno o kakvim tacno mrljama govorite??? Ja sam na haubi primjetio "mrlje" - ako se to tako moze nazvati, i mislim da su nastale tek poslije fusso-a, nisam toliko primjecivao i pitao sam se otkud ovo na haubi, tako da sad vidim da ljudi imaju problema nakon fusso dark-a. Moze li neko da slika te mrlje na crnom laku? I kako rijesiti?
Takodjer, sve sam uradio kako treba (iako je sloj fussoa bio predebeo, barem su mi tako rekli ovdje na forumu), ali ako mislimo na iste mrlje (slikat cu svoje), pitanje je zasto se ovo desava???
« Zadnja izmjena: Rujan 16, 2016, 12:21:23 prijepodne dzoni »

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: fusso problem
« Odgovori #24 : Listopad 17, 2016, 11:36:17 poslijepodne »
jel ima iko da pojasni ovu misteriju fleka oko fusso-a dark na crnim lakovima i kako konacno rijesiti? Vidim masu istih problema, a nigdje rjesenja. Taj fusso sam kupio jer su ga svi hvalili, i sad ispade da mi je sjebao haubu. Probao sam sve, nanosio drugi sloj (bas bas tanko), probao brisati sa Sonax BSD, pa ponovo glinirao pa opet fusso, te misteriozne fleke ne nestaju i to samo na haubi!

Offline Damba

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #25 : Listopad 18, 2016, 12:01:15 prijepodne »
Jbg kad je dobar, probaj prepolirati haubu. Ja se prebacio na mirror shine a fusso samo na svjetlije aute.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Offline skiron

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #26 : Listopad 18, 2016, 10:01:39 prijepodne »
ja sam taj problem na burazovom crnom bmw 418d riješio tako da sam nanio fusso na 20cmx20cm i odmah obrisao. i tako cijelu haubu.

« Zadnja izmjena: Listopad 18, 2016, 10:07:22 prijepodne skiron »

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: fusso problem
« Odgovori #27 : Listopad 18, 2016, 02:36:17 poslijepodne »
evo tacno kako to izgleda na slikama



Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #28 : Listopad 18, 2016, 08:19:59 poslijepodne »
Čekamo službeni odgovor od dobavljača već neko vrijeme, nadam se da ćemo do kraja tjedna biti pametniji jer su navodno upit proslijedili direktno u Soft99 Japan.
Nije mi jasno zašto bi se pojavljivale fleke na haubi a ne na ostalim panelima...  :misli:

Svi koji ste stavljali Fusso, molim vas za dodatan info:
1. koliko vremenski nakon aplikacije ste skidali?
2. na kojoj (okvirno) temperaturi?
3. da li se teško ili lako dao obrisati?
4. da li je površina koja je problematična bila vlažna tijekom aplikacije? Kao da se orosila od niske temperature.
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #29 : Listopad 18, 2016, 09:53:16 poslijepodne »
1. nakon sat vremena
2. cca 30C
3. lako se brisao
4. ne, suha ko barut.

Ovo mi se dogodilo samo na BMWovoj haubi. Drugi pout kad je došao, skinuo sam stari sloj i nanio ga u sličnim uvjetima, samo ovaj put nisam dugo čekao, možda 15 min.
Nakon (laganog) buffinga, sve je bilo OK neko vrijeme, ali za cca sat vremena se opet pojavile fleke.

Na Mondeo sam stavio Fusso i buff odradio nakon 2,5h, možda i više i nije bilo problema. Čak mi je gepek bio 2h na direktnom suncu i osim malo težeg buffinga nikakvih problema.
Petrolhead