Autor Tema: Vosak/sealant u slojevima  (Posjeta: 19122 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline molama

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 101
  • Spol: Muški
    • Email
Vosak/sealant u slojevima
« : Srpanj 07, 2015, 10:38:43 poslijepodne »
Pozdrav,
kako već imam nekog iskustva sa voskovima i sealantima, zanimaju me vaša razmišljanja o stavljanju više slojeva voska ili sealanta. Pod više mislim na dva i više.
Čitajući i strane forume neki su za više slojeva, neki kažu da gornji sloj uništava doljnji sloj?
Da li je bolje po ljeti stavljati vosak, po zimi sealant? Kada staviti glaze? Ako stavim glaze, zašto onda vosak/sealant preko toga.
Ja imam CG Blacklight, Authentic Premium, Fusso, Megs Ultimate liquid wax, NXT 2.0, M16, Sonax Xtreme wax. Kako ih kombinirati i da li ih kombinirati? Da li glaze, sealant, pa vosak ili samo jedno od toga?
Da li su bolji tekući ili tvrdi voskovi? Da li stavljati rukom ili strojno?
Još me zanimaju iskustva sa Megsovim 26 Hi-tech yellow wax i da li je bolji Collinite 476 ili FK1000p?
Oprostite na dugačkim pitanjima, ali već neko vrijeme mi se to mota po glavi i mislim da sam pitanja postavio na najbolje moguće mjesto.

Hvala

Offline Knorac

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Vosak/sealant u slojevima
« Odgovori #1 : Srpanj 07, 2015, 11:30:57 poslijepodne »
Mene to isto zanima. Jer po mojoj nekoj logici kak se moze drzat sloj na sloj.
Tj. ako je sloj ispod slab mislim da dzabe ovi ostali koji dolaze na njega.
" I dont have haters only fans in denial "

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Vosak/sealant u slojevima
« Odgovori #2 : Srpanj 07, 2015, 11:32:04 poslijepodne »
Detailing su igre bez granica... :kumori
Uglavnom može se raditi šta želiš,stavljati više slojeva,neki voskovi i to zahtjevaju,npr.victoria concours šta više to bolji sjaj.,.
Po ljeti možeš vosak zimi, sealant,a možeš kako želiš,ja npr mogu zimi raditi detailing pa mi nije bitno,u kopnenim krajevima bude snijeg pa onda bolje sealant jer duže traje,kako ko više voli...
Glaze ide prije voska,čisti i lagano polira površinu kako koji..black hole koristim kad ne idem polirati nego samo očistiti površinu i lagano zapuniti sitne nedostatke..
Ponekad kombiniram više vrsta voskova jedan za drugim i nikad nije bilo nikakvih problema..
Koji je bolji stvar je osobnog ukusa,neki voskovi su napravljeni baš rukom da se nanose,a mogu se i aplikatorom,a strojno nisam nikad radio osim tekućih..bolje mi je aplikatorom ručno..
Megs mi je prosječan vosak,#16 mi je bolji od 26,a bolji mi je 476 i fk1000 od njih..al sve je stvar osobnog ukusa..

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: Vosak/sealant u slojevima
« Odgovori #3 : Srpanj 08, 2015, 03:14:34 poslijepodne »
Ja sam htio probat na Fusso kaj bi stavil BlackLight bas radi sjaja i toga..pa nznam dal da stavim il ce fusso onda izgubit svoju "moc" ?
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Vosak/sealant u slojevima
« Odgovori #4 : Srpanj 08, 2015, 04:17:37 poslijepodne »
Blacklight treba stavit ispod fussa..

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: Vosak/sealant u slojevima
« Odgovori #5 : Srpanj 08, 2015, 06:25:48 poslijepodne »
Bil sam prvi put tak stavil kad sam sprobaval,al nije bas nekih rezultata bilo..pa sam samo fusso stavil onda
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline purdashian

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 254
  • Spol: Muški
Odg: Vosak/sealant u slojevima
« Odgovori #6 : Srpanj 08, 2015, 10:48:03 poslijepodne »
Pozdrav,
kako već imam nekog iskustva sa voskovima i sealantima, zanimaju me vaša razmišljanja o stavljanju više slojeva voska ili sealanta. Pod više mislim na dva i više.
Čitajući i strane forume neki su za više slojeva, neki kažu da gornji sloj uništava doljnji sloj?
Da li je bolje po ljeti stavljati vosak, po zimi sealant? Kada staviti glaze? Ako stavim glaze, zašto onda vosak/sealant preko toga.
Ja imam CG Blacklight, Authentic Premium, Fusso, Megs Ultimate liquid wax, NXT 2.0, M16, Sonax Xtreme wax. Kako ih kombinirati i da li ih kombinirati? Da li glaze, sealant, pa vosak ili samo jedno od toga?
Da li su bolji tekući ili tvrdi voskovi? Da li stavljati rukom ili strojno?
Još me zanimaju iskustva sa Megsovim 26 Hi-tech yellow wax i da li je bolji Collinite 476 ili FK1000p?
Oprostite na dugačkim pitanjima, ali već neko vrijeme mi se to mota po glavi i mislim da sam pitanja postavio na najbolje moguće mjesto.

Hvala
Moje iskustvo tvojim redosljedom:
Stavljanje vise slojeva (citaj dva) preporuca se od proizvodaca voska/sealant-a i sl (takva stvar obicno pise na uputama i/ili takve stvari mozes procitati na forumima proizvodaca). Zasto? Postoji mogucnost da si kod nanosenja tankog sloja propustio mjesto na laku pa ga u drugom prolazu recimo pogodis.
Da li gornji sloj unistava donji - stvar je kemije i/ili ''fizike''. Na koji nacin? Ako gledas specifikaciju NXT 2.0 on ima u sebi kemijska sredstva koja ciste lak da li ce ta sredstva skinuti sloj ispod? Probaj nema ti druge. Slicna stvar ti je s ostalim sredstvima koja imaju slicne cleaner-e u sebi.
Sto ljeti a sto zimi... moja praksa ljeti ide na vosak a zimi sealant iz razloga trajnosti na prvom mjestu no tu nema pravila. Ljeto je odlicno vrijeme za isprobavanje razlicitih kombinacija.
Glaze ima svoju namjenu te ga nemoj mjesati s sredstvima za zastitu i da ako stavis glaze zastita nece toliko dobro primiti na lak.
Dakle glaze generalno gledajuci sluzi kao nekakav filer nesavrsenost na laku i nema veze sa zastitom laka. Za zastitu laka sluze vosak/sealant keramika itd...
Kombinacija koju navodis glaze, sealant i vosak je ok. Na tebi je da isporobas i vidis sto ti je super i sto te zadovoljava u pogledu izgleda i u pogledu trajnosti zastite.
Bilo bi super da svoje buduce iskustvo podjelis s nama.
Tekuci vosak ili tvrdi... ovisi o tebi... kada radim strojno onda mi je cool tekuci vosak kada nanosim rucno preferiram tvrdi. Zapravo postalo mi je zakon nanositi tvrdi vosak rucno na auto.
Ovo zadnje pitanje  o Megsovim 26 Hi-tech yellow wax i da li je bolji Collinite 476 ili FK1000p nije jednostavno odgovoriti. Sva tri su super i neces napraviti gresku ni s jednim od njih. Na forumu mozes naci za sto koji od njih ljudi koriste...

Offline purdashian

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 254
  • Spol: Muški
Odg: Vosak/sealant u slojevima
« Odgovori #7 : Srpanj 08, 2015, 10:50:25 poslijepodne »
Bil sam prvi put tak stavil kad sam sprobaval,al nije bas nekih rezultata bilo..pa sam samo fusso stavil onda

Pa kaj se desilo pa nije te valjda blacklight ujutro pricekal na podu od garaze?  :shock:
« Zadnja izmjena: Srpanj 08, 2015, 10:51:09 poslijepodne purdashian »

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: Vosak/sealant u slojevima
« Odgovori #8 : Srpanj 09, 2015, 04:24:19 poslijepodne »
Bil sam prvi put tak stavil kad sam sprobaval,al nije bas nekih rezultata bilo..pa sam samo fusso stavil onda

Pa kaj se desilo pa nije te valjda blacklight ujutro pricekal na podu od garaze?  :shock:

jesi biser  :zunge2 
Ma ne BlackLight daje odlicni glass osjecaj i klizi sve s laka,ali je beading bil tak tak,sad kad sam cijeli auto samo fusso dal je bolji. 
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline Beco

  • Početnik
  • *
  • Postova: 21
Odg: Vosak/sealant u slojevima
« Odgovori #9 : Listopad 14, 2015, 07:00:09 poslijepodne »
Hoće li se FK1000p loše primiti na lak koji je opran wash and wax šamponom?

Offline babarog

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Vosak/sealant u slojevima
« Odgovori #10 : Listopad 14, 2015, 07:47:03 poslijepodne »
Pitanjce, blacklight ide prije ili poslije voskanja? na drugom topicku svi vele da fusso mora biti na čistaka a jebat ga auto mi je pun swirlova pa da ga malo uljepšam!

Offline FallenAngel

  • Početnik
  • *
  • Postova: 40
Odg: Vosak/sealant u slojevima
« Odgovori #11 : Listopad 15, 2015, 02:01:50 poslijepodne »
Pitanjce, blacklight ide prije ili poslije voskanja? na drugom topicku svi vele da fusso mora biti na čistaka a jebat ga auto mi je pun swirlova pa da ga malo uljepšam!

Glaze uvijek ide ispod sealanta/voska. Fusso ti kao sam ima odlicna filling svojsta za sealent (odlicno maskira i puni sitne swirlove), tako da bi  ja isao samo sa fussom, sto zbog duzeg vijeka trajanja fusse na "golom"laku sto zbog otapala u fussu koja mozda cak i skinu blacklight.

Offline babarog

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Vosak/sealant u slojevima
« Odgovori #12 : Listopad 15, 2015, 08:08:13 poslijepodne »
Pitanjce, blacklight ide prije ili poslije voskanja? na drugom topicku svi vele da fusso mora biti na čistaka a jebat ga auto mi je pun swirlova pa da ga malo uljepšam!

Glaze uvijek ide ispod sealanta/voska. Fusso ti kao sam ima odlicna filling svojsta za sealent (odlicno maskira i puni sitne swirlove), tako da bi  ja isao samo sa fussom, sto zbog duzeg vijeka trajanja fusse na "golom"laku sto zbog otapala u fussu koja mozda cak i skinu blacklight.

Super, zahvaljujem!

Offline ARTB155

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
Odg: Vosak/sealant u slojevima
« Odgovori #13 : Travanj 10, 2016, 09:19:22 prijepodne »
Neka moja rutina je prvo sealant a nakon njega dva sloja Carnaube. Idržavam sa brzim voskom.