Autor Tema: Njega gumenih tepiha  (Posjeta: 12602 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pH detailing

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • WASH - POLISH - WAX - DRIVE™
    • Email
Njega gumenih tepiha
« : Ožujak 28, 2016, 10:32:21 poslijepodne »
Bok ekipa  rock

Jedno pitanje. Nakon što operem gumene tepihe od blata i čega već, sa čime bi ih bilo pametno tretirati da se malo zasjaje, a da nisu skliski kao led? Sad imam sonax sprej za njegu gume s kojim ih malo pošpricam i utrljam tek toliko da nisu skroz blijedi, a za sjaj na samim gumama koristim Meg's tyre and trim gel i njega mi je ne pada na pamet stavljati na tepihe jer je ipak malo preskup za to...

Hvala na pomoći  :thnx
Dobro došli na --> https://ph-detailing.hr/ <--

Offline rslaven

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Njega gumenih tepiha
« Odgovori #1 : Ožujak 28, 2016, 11:33:22 poslijepodne »
Chemical Guys Mat Renew

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Njega gumenih tepiha
« Odgovori #2 : Ožujak 29, 2016, 07:47:09 prijepodne »
Nemoj sa sredstvima za gume,sklizat će se..uzmi si Chemical guys mat renew,to je baš za obnavljanje gumenih tepiha i dobit češ fini mat izgled,i ne skliže se..

Offline ČIRO

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 88
Odg: Njega gumenih tepiha
« Odgovori #3 : Ožujak 29, 2016, 07:22:26 poslijepodne »
Nemoj sa sredstvima za gume,sklizat će se..uzmi si Chemical guys mat renew,to je baš za obnavljanje gumenih tepiha i dobit češ fini mat izgled,i ne skliže se..

slažem se s tobom...
al ga nisam još koristio...imam plan...koristim gumene tepihe...
gledo sam video...

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Njega gumenih tepiha
« Odgovori #4 : Travanj 07, 2016, 12:39:56 poslijepodne »
Da li ima neke razlike u odnosu na Mequiras hyper dresssing?

Offline pH detailing

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • WASH - POLISH - WAX - DRIVE™
    • Email
Odg: Njega gumenih tepiha
« Odgovori #5 : Srpanj 12, 2016, 07:55:13 poslijepodne »
Isprobao sam CG Mat Renew... Jako sam se veselio testiranju i vraćaju boje u život, a dobio sam ...  :palacdolje:

Tepisi su blijedi, ništa se nisu zasjajili, pristao bih na mat izgled ali ovo je tri razine ispod. Osim s te strane, razočarao me i sa strane čišćenja jer ono što Konzumov Dax od 15 kuna skine za tri špricanja, njemu treba jedno deset...

Nisam slikao proces, slikao sam samo rezultat.

Na uputama piše da se prvo ispere sa čistom vodom, zatim se Renew nanese na gumene tepihe, istrlja s četkom, ponovno očisti vodom i onda se osuši. Tako sam napravio i ostavio da se osuši u hladu, na zraku, prije nekih 45 minuta (znači sunca gotovo i nema). Drugi gumeni tepih sam išao standardnom procedurom kako ih inače čistim, čista voda, Konzumov Dax, četkanje, ispiranje.

Oba tepiha su ispala identično. Sumnjao sam da ga Dax izblijedi ali identično je napravio i Renew. Kad se sve osušilo probao sam ga utrljati sa MF krpom ali se vrlo brzo upio i ponovno ostavio blijedi tepih.
Uzeo sam ono malo Sonaxovog spreja za gume i utrljao u jedan gumeni tepih (vidjet ćete razliku na fotografiji) jer više spreja nemam ali s obzirom da daje ok rezultat, ne ostavlja sklisku površinu iza sebe, za 30ak kuna nastaviti ću s njim.

Mislim da nisam pogriješio, radio sam točno po uputama. Tepisi su inače u vrlo dobrom stanju, nisu ispucani ili zapečeni na suncu.

Ovo mi je prvi CGov proizvod koji me totalno razočarao.  :misli:

Tepih opran sa Renew-om



Tepih opran sa Renewom i nakon toga namazan sa Sonaxovim "Njega gume" sprejem (pola tepiha, na pola se vide bijeli tragovi ali to se isto namazalo i sve je nestalo samo nisam fotografirao).



« Zadnja izmjena: Srpanj 12, 2016, 08:01:33 poslijepodne petarhorvat »
Dobro došli na --> https://ph-detailing.hr/ <--

Offline Zoxx

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Njega gumenih tepiha
« Odgovori #6 : Srpanj 12, 2016, 11:00:49 poslijepodne »
Mislim da je voda glavni "krivac". Možda prvo probati s nekim proizvodom koji uklanja vodene depozite...u kućnoj upotrebi moja žena npr. koristi razblaženi bijeli ocat za uklanjanje vodenih mrlja sa tuš kabine. Da probaš nešto u tom smislu pa tek onda dressing?

Poslano sa mog SM-N7505 koristeći Tapatalk