Autor Tema: Odg: što kupiti?  (Posjeta: 48722 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline filip_lr3

  • Početnik
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« : Ožujak 02, 2016, 09:26:09 poslijepodne »
E ovako, pošto sam ja totalni početnik u svijetu detailinga trebam vaš savjet što kupiti za odrzavanje crnog A6, crnog A8 i srebrnog Land Rover Discovery 3?

Imam Kärcher wap i malo sam čitao po forumu pa planiram kupiti Bilt Hambert Snow Foam i Foam Lancer za wap.

Također vidio sam da su ljudi zadovoljni sa Soft99 Fusso voskom. Znam da on dolazi u dvije verzije (Light i Dark) a ja imam dva crna auta i jedno srebrno pa me zanima mogu li koristiti Fusso Dark za sva auta?
Unaprijed se zahvaljujem i ispričavam ako sam objavio u krivom podforumu. (novi sam pa mi pogledajte malo kroz prste [emoji2] )
   

Offline Cobra detailer

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
Odg: što kupiti?
« Odgovori #1 : Ožujak 02, 2016, 09:43:18 poslijepodne »
Najbolje je za pocetak kupit neke kvalitetne stvari za osnovno pranje (rukavicu za pranje, sampon i neki mekani rucnik od mikrovlakana za susenje), glina koja je namjenjena za pocetnike ako ne namjeravate polirat aute poslje gliniranja i neko srestvo za ciscenje felgi.<

Eto to je osnovno za pocetno uhodavanje u detailing eksterjera.

Fusso jos nemam pa ce to objasnit netko od kolega koji su isprobali.

Offline filip_lr3

  • Početnik
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #2 : Ožujak 02, 2016, 09:51:23 poslijepodne »
Najbolje je za pocetak kupit neke kvalitetne stvari za osnovno pranje (rukavicu za pranje, sampon i neki mekani rucnik od mikrovlakana za susenje), glina koja je namjenjena za pocetnike ako ne namjeravate polirat aute poslje gliniranja i neko srestvo za ciscenje felgi.<

Eto to je osnovno za pocetno uhodavanje u detailing eksterjera.

Fusso jos nemam pa ce to objasnit netko od kolega koji su isprobali.
hvala, već imam Rex rukavicu za pranje, Rex šampon, sredstvo za čišćenje felgi i rucnike od mikrofibre.
« Zadnja izmjena: Ožujak 02, 2016, 09:55:58 poslijepodne filip_lr3 »

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #3 : Ožujak 02, 2016, 10:38:49 poslijepodne »
Možeš stavit tamni fusso na srebrni auto,isprobao sam i super izgleda,mislim da im je to dobar marketing..

Offline filip_lr3

  • Početnik
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #4 : Ožujak 02, 2016, 10:42:18 poslijepodne »
Možeš stavit tamni fusso na srebrni auto,isprobao sam i super izgleda,mislim da im je to dobar marketing..
hvala ti na odgovoru, puno si mi pomogao jer mi se stvarno neda kupovati poseban vosak za svaki auto

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #5 : Ožujak 03, 2016, 07:05:52 poslijepodne »
Savjetujem da ubaciš i neko sredstvo za kemijsku dekontaminaciju (imaš u denija metalmelt, po meni best buy http://www.dls.com.hr/proizvod/metal-melt-1000ml) prije voska, tako da se on bolje primi... Eventualno dodaj neki kist da možeš felge i unutarnje plastike lakše prati... može i APC za unutrašnjost pa recimo neki premaz za plastike... i sad dalje da ne nabrajam...ovisi koliko ćeš se zarazit sa 'lickanjem''... :mrgreen:
« Zadnja izmjena: Ožujak 03, 2016, 07:06:28 poslijepodne Tomislav »

Offline filip_lr3

  • Početnik
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #6 : Ožujak 03, 2016, 10:00:43 poslijepodne »
Savjetujem da ubaciš i neko sredstvo za kemijsku dekontaminaciju (imaš u denija metalmelt, po meni best buy http://www.dls.com.hr/proizvod/metal-melt-1000ml) prije voska, tako da se on bolje primi... Eventualno dodaj neki kist da možeš felge i unutarnje plastike lakše prati... može i APC za unutrašnjost pa recimo neki premaz za plastike... i sad dalje da ne nabrajam...ovisi koliko ćeš se zarazit sa 'lickanjem''... :mrgreen:
jel se ovaj metalmelt razrijedi? jer imam osjecaj da bih ovaj 1L potrosio na jedno pranje

Offline Gallcro

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 204
  • Spol: Muški
Odg: što kupiti?
« Odgovori #7 : Ožujak 04, 2016, 12:38:07 poslijepodne »
Imaš osjećaj da, ali stvarnost je da ćeš to imati za puuuno više od jednog pranja.
Once Upon a Time

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #8 : Ožujak 04, 2016, 03:35:00 poslijepodne »
Savjetujem da ubaciš i neko sredstvo za kemijsku dekontaminaciju (imaš u denija metalmelt, po meni best buy http://www.dls.com.hr/proizvod/metal-melt-1000ml) prije voska, tako da se on bolje primi... Eventualno dodaj neki kist da možeš felge i unutarnje plastike lakše prati... može i APC za unutrašnjost pa recimo neki premaz za plastike... i sad dalje da ne nabrajam...ovisi koliko ćeš se zarazit sa 'lickanjem''... :mrgreen:
jel se ovaj metalmelt razrijedi? jer imam osjecaj da bih ovaj 1L potrosio na jedno pranje
Razrijeđuje se do omjera 1:2 no vjerujem da će ti omjer 1:1 biti dovoljan... S obzirom na auta koja ćeš sređivati moja procjena da se troši oko pola litre po autu... Vidi sa denijem za veće pakiranje metalmelta :palacgore:
« Zadnja izmjena: Ožujak 04, 2016, 03:35:44 poslijepodne Tomislav »

Offline filip_lr3

  • Početnik
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #9 : Ožujak 05, 2016, 01:30:57 poslijepodne »
evo ponovio sam se danas sa stvarima za poliranje, sve je 3M.

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #10 : Ožujak 05, 2016, 07:20:19 poslijepodne »
Zasto su mf krpe i padovi samo tako ubaceni u prljavi gepek? Odlicna stvar ako zelis instalirati nove ogrebotine i svirlove na lak...

Offline filip_lr3

  • Početnik
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #11 : Ožujak 05, 2016, 07:22:35 poslijepodne »
Zasto su mf krpe i padovi samo tako ubaceni u prljavi gepek? Odlicna stvar ako zelis instalirati nove ogrebotine i svirlove na lak...
samo sam cekao kad ce to ntko pitati. krpe drzim u ruci, samo zbog kuta slikanja cini se da su u gepeku a padovi su na podloskama od papira. naravno to je samo poredano tako zbog potreba slikanja, odmah je sve vraceno u vrecicu.
« Zadnja izmjena: Ožujak 05, 2016, 07:23:53 poslijepodne filip_lr3 »

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #12 : Ožujak 05, 2016, 07:26:14 poslijepodne »
Ajd onda nek ti bude ;)

Offline adriver

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
Odg: što kupiti?
« Odgovori #13 : Ožujak 05, 2016, 07:31:03 poslijepodne »
To je i meni prvo upalo u oci.. :glup_ruzan
Mislim na smece u gepeku a tek onda ostalo..

Offline filip_lr3

  • Početnik
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #14 : Ožujak 15, 2016, 05:02:51 poslijepodne »
koje paste kupiti za poliranje crnog audija? kupio sam 3 pada. Narancasti grubi i dva 3m pada (zuti i plavi).  Vidio sam da postoje 3 vrste Autobrite paste ali ne znam kakve su i koje mi trebaju. Molim vas za pomoc.
http://www.dls.com.hr/kategorija-proizvoda/politure-za-lak