Autor Tema: Sredstvo za pranje felgi ?  (Posjeta: 96771 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forcabarca

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #15 : Veljača 19, 2016, 08:38:35 poslijepodne »
Moze bez krede iako kazu da ona daje bas ono ogledalo kod nas je slabo dostupna mislim da bi opet morao narucivat negdje tako da s pastam mozes bolje strojno polirat ali nije bed ni rucno purol je dobra trljaj ali ne znam tocno je li ona ono gruba pasta, u odnosu na kredu jeste jer ide prvo purol kao gruba pa kreda finis ogledalo, ali zato nalon purolsavjetujem jos neku pastu tipa meguiars, CG,

Offline M4rko

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #16 : Veljača 19, 2016, 10:10:55 poslijepodne »
Moze bez krede iako kazu da ona daje bas ono ogledalo kod nas je slabo dostupna mislim da bi opet morao narucivat negdje tako da s pastam mozes bolje strojno polirat ali nije bed ni rucno purol je dobra trljaj ali ne znam tocno je li ona ono gruba pasta, u odnosu na kredu jeste jer ide prvo purol kao gruba pa kreda finis ogledalo, ali zato nalon purolsavjetujem jos neku pastu tipa meguiars, CG,
Probat cu nesto , evo vidim maloprije kada sam ih cistio da ih vec moram pastom preci ...Kontao sam da ih poslije purola predem sa voskom imam neki sonax

Offline Speedhunter

  • Početnik
  • *
  • Postova: 13
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #17 : Veljača 20, 2016, 06:50:00 prijepodne »
Nemoj ih slucajno purolom dirat, unistit ces ih. Kupi meguaris all metal polish ili ako su jako oksidirale belgom alu

Offline M4rko

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #18 : Veljača 20, 2016, 12:08:24 poslijepodne »
Ma vecina ih se boji purola zasto ? Neznam ali gotov svak tko radi sa poliranjem felgi ga koristi... Ja sam se malo naradio od jutros , sinoc sam oprao felge da vidim falc i nakon susenja imao sam sta da i vidim.. Uzas :





Uzeo sam pastu i evo nekog finisha , nije lose da sam smirglao bilo bi puno bolje al to cemo neki drugi put , a mozda idu i druge felge vidit cemo sve.Da neduljim evo kako je ispalo i btw na kraju sam ih presao voskom a probat cu i taj megs za polish sto hvalite :D




Offline forcabarca

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #19 : Veljača 20, 2016, 12:15:14 poslijepodne »
nije lose, to je ono o cemu sam govorio kako treba odrzavat eto nakon svakog pranja sada ispadne jer nije zasticeno i voda odradi svoje i kamenac iz vode, nadam se da ce vosak pomoc trebao bi zastiti povrsinu javi ima li razlike s voskom  :cuga

Offline M4rko

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #20 : Veljača 20, 2016, 12:19:25 poslijepodne »
nije lose, to je ono o cemu sam govorio kako treba odrzavat eto nakon svakog pranja sada ispadne jer nije zasticeno i voda odradi svoje i kamenac iz vode, nadam se da ce vosak pomoc trebao bi zastiti povrsinu javi ima li razlike s voskom  :cuga
Da da evo vidim.. Ma uzas sinoc kad sam vidio muka mi.. Ali sad je vec puno bolje .. Mislio sam cak i uzeti Meguiars NXT GENERATION ALL METAL POLISH pa me zanima jel netko zna kakv je ili ima jos nesto bolje

Offline forcabarca

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #21 : Veljača 20, 2016, 01:52:57 poslijepodne »
probaj nisam probao imam u planu probat sa meguiars, mislim da je purol grublja pasta za poliranje za uklanjanje necistoca a da je meguiars za ajmo rec neki veci sjaj, zanima me bili bilo efekta da se ispolirana povrsina lakira bezbojnim lakom ??

Offline M4rko

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #22 : Veljača 20, 2016, 02:38:11 poslijepodne »
Hmmm razmisljao sam i o tome , ali mislim da bi se ljustio isto sa vremenom..

Offline Speedhunter

  • Početnik
  • *
  • Postova: 13
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #23 : Veljača 20, 2016, 06:24:28 poslijepodne »




Unistena felga bas kako sam reko. Pogledaj tamo ti ti svjetlo pada na felgu; sami frizi od granulica od purola. Onaj ko zna i ko ima oko vidi bez svjetlosti da je lose. Sad nastavis li sa purolom ta felga ce polako gubit sjaj i dobit ce onaj matirani sjaj. Purol svi koriste al ne za poliranje nego kod pripreme za poliranje. Vise je korisniji za "ciscenje" golih metala(aluminijski blokovi). Tebi sve sto treba je par klikova na autopartesu i za oko 100kn imas odlicnu stvar za odrzavanje poliranih povrsina. Lakiranjem ces izgubit dio sjaja i ljustit ce se.

Ovo je tebi potrebno

Offline M4rko

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #24 : Veljača 20, 2016, 07:21:39 poslijepodne »
Druze nema nikakvih granulica od purola ovdje , ima na slikama sve je od kamenca i prljavstine uvuklo se u alu... Purolom sam ih kolko tolko vratio...Pa poslije cu preci cim uhvatim vremena 2000 , purol pa metal od megsa  :palacgore:

Offline forcabarca

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #25 : Veljača 20, 2016, 08:35:33 poslijepodne »
Ja sam prije poskuter forumima toliko tema poliranja procitao svima je nakon smirglanja bila iduca purol pasta ali nije zadnja nakon pirol paste kreda smedja plava to je ogledalo bilo, i ja kazem da je purol pasta za gtublje poliranje tj ciscenje prirprema povrsine za sljedecu padtu kredu koja ce izvuc sjaj.

Offline M4rko

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #26 : Veljača 20, 2016, 08:44:37 poslijepodne »
Daa da znaci poslije purola idu krede , ali posto su tesko i dostupne a nisu ni jeftine isplatnije mi je uzet megs -a za 50-60 kuna da odradim finish

Offline Speedhunter

  • Početnik
  • *
  • Postova: 13
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #27 : Veljača 20, 2016, 08:45:25 poslijepodne »
Radi sta oces, a ove sheme s skuter foruma di djeca od 16 godina djele savjete necu komentirat.

Offline forcabarca

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #28 : Veljača 20, 2016, 09:36:29 poslijepodne »
Radi sta oces, a ove sheme s skuter foruma di djeca od 16 godina djele savjete necu komentirat.
Hahahahah a dobro, da forum nije izgasen ja bi rado sad zalijepio linkove djece od 25-26-30 godina koji cijeli blok motora i felge dovedu i stanje ogledala, ja ne kazem da je purol zavrsna pasta i vrh kod polirnih pasta ja samo kazem da su ljudi koristili nakon smirglanja purol kao bazu poliranja pa onda druge paste i krede ako sam nesto nerazumljivo rekao ne znam kako drukcije da objasnim. LP

Offline Speedhunter

  • Početnik
  • *
  • Postova: 13
Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #29 : Veljača 21, 2016, 04:19:09 prijepodne »
Na tom sam forumu i tamo sam duze vrijeme. Evo ti sta sam napravio na gileri runner na koju sam ubacio 250 injektor masinu
(takve trenutno ima dve u hr)



« Zadnja izmjena: Veljača 21, 2016, 04:21:43 prijepodne Speedhunter »