Autor Tema: Sredstvo za pranje felgi ?  (Posjeta: 85565 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline M4rko

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
    • Email
Sredstvo za pranje felgi ?
« : Veljača 16, 2016, 01:48:33 poslijepodne »
Prosli mjesec sam uzeo felge  koje su imale ispoliran falc i sada me zanima sto bi mi preporucili od proizvoda za pranje felgi a da neostetim ispolirani dio tj falc

Offline forcabarca

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #1 : Veljača 16, 2016, 02:58:40 poslijepodne »
Imas od meguiarsa kao sredstvo za polirabe i krin felge, sad kazu da i sonax fe nije agresivan tokiko da je kod nas razblazen i ph neutralan (ako ga nema u capljini , mostar bauwelt i a.o. leko, leko duplo jeftiniji sad je li u leke razrjedjen ili ne ne znam ali je 13 km bauwelt mislim oko 29 ) a za redovnonodrzavanje mozes blagi sampon i vodu, a opet sta je god polirano s vremenom treba osvjezit poliranje, lijepo na kci ali treba trljat cesce :-) druge kolege koje imaju ispolirane felge ce vjerovatno reci jos konkretnije savjete  :kumori

Offline Jurke

  • Početnik
  • *
  • Postova: 27
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #2 : Veljača 16, 2016, 08:02:14 poslijepodne »
Kod mene na sonax-u FE piše da može na polirano, ambalaža je na hrvatskom tako da je vjerovatno ovaj razrjeđeni.. A vjerovatno i sam znas cime god ih prao najmanje ćeš jednom mjesečno morat preći nečim za poliranje da bi se sjajile koliko toliko....

Offline dasy27

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #3 : Veljača 17, 2016, 02:36:15 prijepodne »
Taj sonax od 13KM uopce ne pocrveni i ako neces protrljat cetkom ili spuzvom neces nista ni saprati. Jedino sto dobro radi je da dobro smrdi.

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk


Offline forcabarca

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #4 : Veljača 17, 2016, 12:00:28 poslijepodne »
Meni crveni, ja nisam uzimao u bauwelta za 29 km jesi li ti ? Jesi li usporedio ? Jer i ekipa s foruma kaze da je sonax fe u Hrvatskoj oko 50-55 kuna to je 13 km tako da mi je 29 km previse sad ne znam ima li razlike trebalo bi usporedit ali i da ima 30 km za 500 ml neisplativo .... drugo je sonax extreme 30 km....

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #5 : Veljača 17, 2016, 03:42:53 poslijepodne »
Koja je šifra 230 400-320?
Ovaj crveni..

Offline forcabarca

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #6 : Veljača 17, 2016, 03:53:28 poslijepodne »
230-400

Offline FallenAngel

  • Početnik
  • *
  • Postova: 40
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #7 : Veljača 17, 2016, 05:40:24 poslijepodne »
Taj sonax od 13KM uopce ne pocrveni i ako neces protrljat cetkom ili spuzvom neces nista ni saprati. Jedino sto dobro radi je da dobro smrdi.

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

U Bosni imas Sonax Xtreme wheel cleaner koji crveni na svim Petrol pumpama. Kosta 17,50 km ja stalno kupujem.

Offline M4rko

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #8 : Veljača 19, 2016, 04:44:26 poslijepodne »
Probat cu sa sonaxom..Jel netko koristio diablo od CG kako cisti ? I sa cime sa vremenom da osvjezim polirani falc 3m fina pasta ili

Offline forcabarca

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #9 : Veljača 19, 2016, 05:18:56 poslijepodne »
Sto se poliranja tice ne znam da je netko koristio 3m pastu, vodobrusni granulacija 1500 2000 2500 i prozuljas malo ruke  :kumori zatim imas ranih pasta Purol astu moras imat ucp u radnji boje i lakovi onda imas kredu plavu ili smedju ali mozda ce ti dosta biti pasta, imas onda paste za finisiranje poliranja od meguiarsa all metal polish npr, takodjer kod fore od CG sam vidio paste, kod denia od bilt hambera na tebi je da izaberes sve bi trebale zadovoljit rezultat ali bez zuljeva na prstima nijedna ne moze pomoc osim ako ces s polirkom radit ja sam na skuteru se lomio rucno  :cuga

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #10 : Veljača 19, 2016, 05:54:51 poslijepodne »
Probat cu sa sonaxom..Jel netko koristio diablo od CG kako cisti ? I sa cime sa vremenom da osvjezim polirani falc 3m fina pasta ili

Ja koristim diablo i pokazao mi se odličan,pogotovo ako su zaštičene voskom..

Offline adriver

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #11 : Veljača 19, 2016, 06:59:44 poslijepodne »
Tonyy jesi isprobao mozda metalmelt? Bas me zanima kakav je i ako moze info za cijenu.. javno ili pm..

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #12 : Veljača 19, 2016, 07:18:39 poslijepodne »
Nisam još,sutra ću,pa napravim i test..

Offline M4rko

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #13 : Veljača 19, 2016, 07:48:49 poslijepodne »
Super onda znam sta cu uzeti poslije sonaxa ..Cim neskida vosak nemoze po nekoj logici ni ostetiti felgu :D
« Zadnja izmjena: Veljača 19, 2016, 07:49:12 poslijepodne M4rko »

Offline M4rko

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sredstvo za pranje felgi ?
« Odgovori #14 : Veljača 19, 2016, 08:25:39 poslijepodne »
Sto se poliranja tice ne znam da je netko koristio 3m pastu, vodobrusni granulacija 1500 2000 2500 i prozuljas malo ruke  :kumori zatim imas ranih pasta Purol astu moras imat ucp u radnji boje i lakovi onda imas kredu plavu ili smedju ali mozda ce ti dosta biti pasta, imas onda paste za finisiranje poliranja od meguiarsa all metal polish npr, takodjer kod fore od CG sam vidio paste, kod denia od bilt hambera na tebi je da izaberes sve bi trebale zadovoljit rezultat ali bez zuljeva na prstima nijedna ne moze pomoc osim ako ces s polirkom radit ja sam na skuteru se lomio rucno  :cuga
Hvala na info :D ma izabrat cemo neku pastu mada poliranje znam kojim putem ide , ovde kod nas svi koriste 3m paste pa sta ja znam..Al ja cu sig probat nesto drugacije..Da cuo sam za purol ali nisam nikad radio sa njom , mislim da mi cak krede nece ni trebat  :gruebel