Autor Tema: Poliranje aluminija  (Posjeta: 19254 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Speedhunter

  • Početnik
  • *
  • Postova: 13
Poliranje aluminija
« : Veljača 10, 2016, 01:05:57 prijepodne »
Prvo pozdrav svima, nov sam ovdje. Pretrazivao sam forum al nisam nasao nista konkretno vezano za poliranje aluminija. Znaci ako se neko dobro kuzi u poliranje aluminija filcem, cetkom, kolutom ili kako vec to nazivate; da mi malo objasni kako i sta. Pokusavam ispolirati vec 4. put za redom jedan te isti poklopac al nikad nisam zadovoljan uvjek mi ostane otisak predhodnog brusenja. Ugl. Postupak kojim radim.
Vodobrus 600-3000
Spiral sewn wheel(naknadno kupljeno) i smedja kreda(bauhaus)
Spiral sewn wheel(meksi) i plava kreda (stari donio s broda)
Mali kolut iz bauhaus kita(onaj mekani) i plava kreda.

Zivim na podrucju rijeke pa ako neko zna usput di mogu kupit kolute jer sam naso samo za kupit ove spiral sewn.

Evo kako to izgleda. Ko ima oko ce skuzit da je ovo drek.



Offline Speedhunter

  • Početnik
  • *
  • Postova: 13
Odg: Poliranje aluminija
« Odgovori #1 : Veljača 10, 2016, 01:25:47 prijepodne »
Evo kako to izgleda pod neonkama




Offline Speedhunter

  • Početnik
  • *
  • Postova: 13
Odg: Poliranje aluminija
« Odgovori #2 : Veljača 10, 2016, 01:27:35 prijepodne »
Evo koje kolute i krede koristim. Busilica vrti na 3200 okretaja


Offline Nix666

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 119
  • Spol: Muški
Odg: Poliranje aluminija
« Odgovori #3 : Veljača 10, 2016, 10:45:10 prijepodne »
Izgleda mi ko da nije dobro odrađeno s vodobrusnim

Offline adriver

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
Odg: Poliranje aluminija
« Odgovori #4 : Veljača 10, 2016, 07:19:29 poslijepodne »
Da vide se risevi od prstiju.. probaj brusit svaku gradaciju u drugom smjeru pa ces vidit jel si skinuo prethodnu gradaciju.. znaci npr 600 gore dole pa npr 800 lijevo desno.. i pazi na prste.. lagani pritisak nek papir sam brusi.. ne stiskat prejako..

Offline GiLe

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 161
  • Spol: Muški
Odg: Poliranje aluminija
« Odgovori #5 : Veljača 10, 2016, 10:50:16 poslijepodne »
https://www.youtube.com/watch?v=4VENnWmQnRQ
https://www.youtube.com/watch?v=rCC6gJ4BuWs

S obzirom na ova dva videa ja mislim da treba tu brusnih papira sa više različitih granulacija. Kako vidim ovi koriste mašine sa višim okretajima i čini mi se da su im ovi polirni kolutovi kao malo jači.

Ja bi ti predlagao da se fokusiraš na jedno manje mjesto i vidiš koliko truda i vremena i koja sredstva idu u taj dio. Poslije češ ocjeniti dali se isplati raditi na cijeloj površini.

Pozdrav,
G

Offline adriver

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
Odg: Poliranje aluminija
« Odgovori #6 : Veljača 11, 2016, 12:09:07 prijepodne »
Tak se i radi.. nek isproba na nekom mjestu pa slika neki fiftac da vidimo kak ispadne..

Offline Speedhunter

  • Početnik
  • *
  • Postova: 13
Poliranje aluminija
« Odgovori #7 : Veljača 11, 2016, 12:38:16 prijepodne »
Narucio sam emery (crna kreda) njome cu pokusat izbit riseve. Taj komad sam 4 puta ispocetka polirao. Brusio sam svakakvim sistemom, probat cu ovaj put da ne pretiscem. Sve to sa yt sam pogledao, i vjeruj mi da ovaj komad sta ti on pokazuje nije ni pol ovog mog trenutno. Narucio sam si emery(crna kreda) koja je zapravo kreda kojom se pocinje polirat, ona je zapravo heavy cut. Imam komad aluminija slican ovoj ploci na videu, ali ravna ploha je nesto sasvim drugo kad se polira, a pogotovo kod brusenja(da neznas brusit neces zeznut). Sve te stolne masine cime poliraju se vrte 3200 i jos su slabije nego moja busilica i nezgrapne su za komade oakve poliram

Najveci problem u cjeloj prici sto kod nas nema za kupit tih kreda i kolutova(ako ima vicite molim vas). Ameri to imaju dva metra od kuce za kupit po 5dollara kolut i 5dollara kreda, a ja nabavim pravu kredu za 140kn. Kod nas kolut kosta 65 kn, s tim da samo prodaju jednu vrstu koluta. Krede uopce nema za kupit, pa moram narucivat iz vana. Bauhaus kit je dobar za nekog laika, al za mene je to igracka.
« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2016, 12:46:41 prijepodne Speedhunter »

Offline adriver

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
Odg: Poliranje aluminija
« Odgovori #8 : Veljača 11, 2016, 01:14:27 poslijepodne »
Ako si zg ili okolica odi pogledaj u sig sistemi blizu svete nedelje u novakima.. imaju ti menzernine krede za poliranje i to vise vrsta pa vrijedi pogledat..

Offline Antone30

  • Početnik
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Ženski
    • Email
Odg: Poliranje aluminija
« Odgovori #9 : Travanj 14, 2016, 05:11:28 poslijepodne »
Koliko vidim u početku si napravio više štete nego koristi vrati se na 800 i polako nema stiskanja lagano i male krugove radi stavi u vodu malo likvija.

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk