Autor Tema: Polirka, padovi, paste i pocetnik  (Posjeta: 48538 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Polirka, padovi, paste i pocetnik
« Odgovori #15 : Lipanj 01, 2015, 09:54:38 poslijepodne »
Bojim se da bez rotacione polirke koliko got se trudio više od toga nećeš postići...

Offline ruby

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 61
  • Spol: Muški
Odg: Polirka, padovi, paste i pocetnik
« Odgovori #16 : Lipanj 01, 2015, 10:18:19 poslijepodne »
Onda nisam bas napravio posao kaj sam kupil ovu Da polirku. Sa njom budem jedino za sjaj mogo dobivati. To mi nis ne znaci jer ak idem samo sjaj dobivat jos gore napravim jer se onda ovi risevi jos vise vide.

Hoce tko kupiti krauss da polirku :doh1
Nudim uslugu izrade kupoprodajnih/posredničkih ugovora kod prodaje ili kupnje automobila. Radno vrijeme: 24/7/365.  Kontakt 098/681699

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Polirka, padovi, paste i pocetnik
« Odgovori #17 : Lipanj 02, 2015, 09:04:41 prijepodne »
Nemoj je prodavati koristice za blaze korekcije,i finis kao i za nanosenje sealenta. Nekad se zaista izgubi dosta vremena a coveka uhvati panika kada vidi koliko je proslo vremena a koliko je ustvari uradio,ali samo polako bice to jos bolje,pitaj za savete ima ovde iskusnih ljudi koji ce sigurno moci da te posavetuju.
« Zadnja izmjena: Lipanj 02, 2015, 09:07:53 prijepodne dusambej »

Offline ruby

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 61
  • Spol: Muški
Odg: Polirka, padovi, paste i pocetnik
« Odgovori #18 : Lipanj 02, 2015, 09:08:09 prijepodne »
Malo je skupa za to kaj budem koristio 2 puta na godinu. Ma nebum prodava bar jos sad. Nek me malo prode razocatanje pa budem dalje probao. Neznam gdi sve grjesim a opet previse se bojim isprobavati da ne skurim lak jer su sve noviji auti
Nudim uslugu izrade kupoprodajnih/posredničkih ugovora kod prodaje ili kupnje automobila. Radno vrijeme: 24/7/365.  Kontakt 098/681699

Offline kroky

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
Odg: Polirka, padovi, paste i pocetnik
« Odgovori #19 : Lipanj 02, 2015, 09:39:19 prijepodne »
prvo nemoj bit brzoplet i shvati da polirka nije magicni stapic. stvar ko DA polirke i je u tome da je za razliku od rotacione nemozes skurit lak.  a ak te je toliko strah da nesto ne zeznes, onda si trebao dat nekome da ti ispolira auto i bok.

pitaj sta ti nije jasno, citaj, gledaj filmice, nabavi neka stara vrata pa isprobavaj....
My

Offline GiLe

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 161
  • Spol: Muški
Odg: Polirka, padovi, paste i pocetnik
« Odgovori #20 : Lipanj 02, 2015, 10:20:47 prijepodne »
A neki agresivniji pad? Postoje MF i wool pad-ovi, samo ja ti nemam iskustva s njima...

Inače ti predlažem, da se fokusiraš na neki manji dio panela i pokušaj na njemu dobiti maksimum korekciju. Kad dobiješ pravu recepturu/kombinaciju, nastavi dalje. Vidim, da ti bratić ima rotacionu Makitu. Zašto nebi sa njom pokušao na manjem djelu panela, pa da vidiš kakva je razlika.

Bitna je i tehnika poliranja: koliko velik dio panela poliraš odjednom, u koliko prelaza, koliko vremena traje poliranje na tom panelu, kojom brzonim se kreće polirka, koliko paste koristiš, koja brzina i kombinacija okretanja (RPM ili OPM) se koristi (Zenith tehnika). Više je opisano tu: http://www.detailingworld.co.uk/forum/images/misc/dapolishing.pdf
Postoji poseban guide za rotacionu.

Pozdrav!
GiLe
« Zadnja izmjena: Lipanj 02, 2015, 10:30:47 prijepodne GiLe »

Offline ruby

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 61
  • Spol: Muški
Odg: Polirka, padovi, paste i pocetnik
« Odgovori #21 : Lipanj 02, 2015, 11:38:31 prijepodne »
ja bi svakako kad bude netko sa foruma polirao auto jače oštećen bi došao da vidim kak to ide koji je pritisak i ostalo jer to po filmićima baš nemogu vidjeti
Nudim uslugu izrade kupoprodajnih/posredničkih ugovora kod prodaje ili kupnje automobila. Radno vrijeme: 24/7/365.  Kontakt 098/681699

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Polirka, padovi, paste i pocetnik
« Odgovori #22 : Lipanj 02, 2015, 02:52:29 poslijepodne »
Slažem se sa svime što su kolege napisale, DA polirka je ekstra kad radiš mekše lakove ili kad lak nije toliko ''ubijen'' jer nemoš napravit štetu a napravi ok korekciju dok recimo kod takvih lakova valja biti jako oprezan sa rotaciom al rotacija je zakon kod tvrdih lakova koji su još k tome uswirlani do bola... Također kasnije za održavanje laka je isto DA super a s rotacijom mala neporeznost i spališ lak pri visokim okretajima ... Ja sa rotacijom uvijek idem sa finom pastom i srednje finim/grubim padom (3-4 brzina) pa ako neide s tom kombinacijom onda idem na agresivnije, kombiniram finu pastu s cutting padom pa dalje cutting pad s cut pastom itd. i povećavam brzinu dok ne dobijem rezultat sa kojim sam ja zadovoljan...
Osobno prije nego sam kupio rotaciju imao sam ekscentričnu polirku (onaj volan :mrgreen:) i bila mi se super za učenje, za dobit osjećaj šta i kako, i mene je bilo strah sa rotacijom al dok je malo nisam skontao išao sam prvo od manjih okretaja k većim... Također probao i zenit metodu i nju koristim kad radim one step s npr fg400... Tu ima beskonačno kombinacija tehnika i proizvoda pa treba vremena dok se ne pronađeš u svemu što tebi najviše odgovara... Osobno kad radim sa rotacijom jako blagi pritisak koristim jer stvarno nema potrebe ''upirat'' s obzirom da pri maksimalnoj brzini jako dobro skida lak (sa npr menzerna SHC ili megs M101) a i jako brzo ga ugrije...
« Zadnja izmjena: Lipanj 02, 2015, 02:55:18 poslijepodne Tomislav »

Offline NANO_sb

  • Početnik
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
    • NANO Autodetailing Centar
    • Email
Odg: Polirka, padovi, paste i pocetnik
« Odgovori #23 : Lipanj 07, 2015, 08:12:21 prijepodne »
Ja koristim BigFoot-a LHR21 skoro stalno u svakom procesu bez obzira na stanje laka..i za bas jaaako ubijen lak koristim njihov najgrublji (plavi) pad i njihov plavi cep..90% uspijem samo time izvuci..onih 10% je ili preduboko pa nema spasa ili vodobrusni 2000 ili 3000 i rijeseni su uglavnom svi problemi..naravno, kod takvog sistema i nacina bilo bi dobro koristiti i uredjaj za mjerenje debljine laka da se zna koliko je jos ostalo za korekciju, a opet se ne smije ni previse zaderati da ostane za eventualne korekcije u buducnosti..
Gtechniq Certified Detailer
http://www.nano-kj.hr

Offline Alfa166DA

  • Početnik
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • 098871798
Odg: Polirka, padovi, paste i pocetnik
« Odgovori #24 : Ožujak 03, 2018, 05:20:12 poslijepodne »
kakvi su ovi padovi iz kine Aliekspres i dr. vidim da ih i na Njuskalu ima
098871798

Offline Rox-Rab

  • Početnik
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Polirka, padovi, paste i pocetnik
« Odgovori #25 : Ožujak 03, 2018, 08:09:43 poslijepodne »
kakvi su ovi padovi iz kine Aliekspres i dr. vidim da ih i na Njuskalu ima

Mekani mogu posluzit za finish,ovi tvrđi nisu za cut jer su premekani kad se zagriju