Autor Tema: Troslojnog poliranja cijelog automobila - rasprava  (Posjeta: 60771 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Odg: T: Uslugu troslojnog poliranja cijelog automobila
« Odgovori #30 : Svibanj 04, 2015, 08:17:04 poslijepodne »
Troslojno poliranje se vodi pod brušenje laka finim šmirglom na mjestima koja to zahtjevaju i dvije paste nakon toga, gruba i fina. Nikakve tri paste.
što je onda 4-step, 5-step?

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: Odg: T: Uslugu troslojnog poliranja cijelog automobila
« Odgovori #31 : Svibanj 05, 2015, 12:43:27 prijepodne »
Troslojno poliranje se vodi pod brušenje laka finim šmirglom na mjestima koja to zahtjevaju i dvije paste nakon toga, gruba i fina. Nikakve tri paste.
što je onda 4-step, 5-step?

Step dance kao ovo  :2funny :2funny :2funny

http://youtu.be/HgGAzBDE454
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Troslojnog poliranja cijelog automobila - rasprava
« Odgovori #32 : Svibanj 06, 2015, 11:24:07 prijepodne »
Zanimljivo kako na forumu o detailingu vecina nema pojma sto je poliranje i da se ne nanosi u slojevima...nema slojnog poliranja, ako se radi full korekcija polira se koliko treba.

Offline Damba

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Troslojnog poliranja cijelog automobila - rasprava
« Odgovori #33 : Svibanj 06, 2015, 12:00:58 poslijepodne »
Ja bi prije rekao da se znanje plača pa neće nitko da odaje tajne zanata koje se ući godinama.

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Troslojnog poliranja cijelog automobila - rasprava
« Odgovori #34 : Svibanj 06, 2015, 12:05:52 poslijepodne »
Ma to nije istina. Pa sve pise, od kad smo pokrenuli forum napisali smo sve detaljno samo treba citati

Offline 19ljuba82

  • Početnik
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Troslojnog poliranja cijelog automobila - rasprava
« Odgovori #35 : Svibanj 06, 2015, 12:12:43 poslijepodne »
Evo jedna tabla koja je meni pomogla na pocetku da shvatim kad i koji postupak ide kojim redom
Neko ce koristiti 2 stavke sa flow chat-a a neko sve...
I compound il polish il glaze nije isto iako se kod nas za sve ovo kaze poliranje(i vecina smatra da je to isto)
http://www.chemicalguys.com/v/vspfiles/assets/images/detailingflowchat.jpg

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Troslojnog poliranja cijelog automobila - rasprava
« Odgovori #36 : Svibanj 06, 2015, 03:45:58 poslijepodne »
Ja bi prije rekao da se znanje plača pa neće nitko da odaje tajne zanata koje se ući godinama.

E ovo fkt nije istina, ne da sve piše na ovom forumu, nego fkt sve piše. Ja pojma nisam imao prije 3 godine o poliranju, prvih 6 mjeseci sam samo čitao FAQ po par puta jedno te iste stvari, pa se tek onda registrirao na forum. Tu ima jako jako kvalitetnih i provjerenih informacija, samo kaj se ljudima neda čitat, pa svako malo netko otvori istu temu, a nama starima se više neda jedno te isto ponavljat kad sve piše na forumu.


Offline Damba

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Troslojnog poliranja cijelog automobila - rasprava
« Odgovori #37 : Svibanj 06, 2015, 04:29:26 poslijepodne »
Onda je vjerojatno to u pitanju :)

Offline molama

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 101
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Troslojnog poliranja cijelog automobila - rasprava
« Odgovori #38 : Svibanj 06, 2015, 04:33:20 poslijepodne »
Ne bi se složio da ništa ne piše. Prije nego što sam se uključio na forum mislio sam da je sve od Sonaxa vrh ponude (Bauhaus, Pevec i sl). Tek ovdje sam naučio 2BM, glina, dekontaminacija, polir paste, vosak i naravno polirka. O terminima 1,2,3,4,5 slojno poliranje se ne bi htio mješat, ali mislim da je ispoliran auto onaj koji je doveden u stanje "ko' nov" odn. kada je na suncu sjajan (ovdje mi fali termin za "ispod čekića"). E da, prije sam mislio da su dvije spužve super za prat auto, jedna za gore, a druga za doljnji dio auta.

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Troslojnog poliranja cijelog automobila - rasprava
« Odgovori #39 : Svibanj 06, 2015, 07:34:44 poslijepodne »
Svi smo na pocetku mislili i radili isto ko i ti ;)

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Troslojnog poliranja cijelog automobila - rasprava
« Odgovori #40 : Svibanj 06, 2015, 09:22:18 poslijepodne »
Auto je ispoliran onoliko koliko je vlasnik spreman izdvojiti novaca, a mi smo ti koji za te novce moramo izvuč maximalno od tih novaca. Malo tko može platiti full korekcijui keramiku, u ponudi moraš tj. prisiljen si imat i ''one step'' poliranje bez gline i sa alpha tools spužvama i nekom jeftilen pastom, jer ima ljudi koji su presretni sa tim radom i ne žele dalje od toga. Mi smo ti koji udovoljavaju željama vlasnika.

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Troslojnog poliranja cijelog automobila - rasprava
« Odgovori #41 : Svibanj 06, 2015, 10:17:09 poslijepodne »
u uzasnoj sam zivotnoj guzvi i ne stignem ni prismrdit kemiji u ormaricu a kamo li do auta pogledat beading i sl.
ali onda kad dodjem i vidim da se spominju nekakvi slojevi........

sta nam nije to fora za musterije koje nemaju pojma sta je poliranje u biti?
ili sam propustio dio u kojem smo definirali koliko je koji sloj i sta je skidanje istih?
sta ako odradim kroz 5 dana kompletan detailing sa top proizvodima i uvjetima a dosta mi je fg400 i finish s hd1? to nije TROSLOJNO jer sam samo 2 paste koristio pa moram naplatit 500kn manje?

ugl...
troslojno je meni bilo "ono kad uzmes grubu srednju pa finu i odradis". dakle kad k**ca nisam znao o detailingu. ali vec onda sam znao nesto:

"nema faking teorije da tako nesto napravim za manje od 200eur i manje od 2 puna dana. a i onda cu stedit na materijalima koliko god mogu jer ako ne moram naplatit bar 400 da budem zadovoljan."

just my 0,2






a ako idemo ikada glasati na forumu ili izdamo referendum po kojemu nikad vise necemo TO nazivati troslojno poliranje, ja sam za.  :glup_ruzan
« Zadnja izmjena: Svibanj 06, 2015, 10:17:56 poslijepodne loodi »
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Damba

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Troslojnog poliranja cijelog automobila - rasprava
« Odgovori #42 : Svibanj 07, 2015, 12:55:57 poslijepodne »
Ja tu u Osijeku kad nekom kazem 800kn za poliranje kazu mi da nisam normalan a ako im spomenem da bi trebalo još i vosak da se zaštiti lak kao to im ne treba. Uglavnom užas.

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Troslojnog poliranja cijelog automobila - rasprava
« Odgovori #43 : Svibanj 07, 2015, 07:00:52 poslijepodne »
nije samo do osijeka. cijeli balkan je takav, bez brige. -_-'

ali evo ti (vam) savjet kad naletite na takvog koji kaze da niste normalni u tim situacijama: John C. Parkin je izdao jedno zanimljivo stivo pod naslovom: "J*** mi se". topla preporuka.

 :clap2
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Troslojnog poliranja cijelog automobila - rasprava
« Odgovori #44 : Svibanj 07, 2015, 07:59:49 poslijepodne »
Ja tu u Osijeku kad nekom kazem 800kn za poliranje kazu mi da nisam normalan a ako im spomenem da bi trebalo još i vosak da se zaštiti lak kao to im ne treba. Uglavnom užas.
Svuda je ista situacija zato sto postoje univerzalci(lakirer,limar,mehanicar 3in1) i poliranje odradi za 2-3 sata  naplati u proseku 40eu i kao svima dobro od opreme ima no name polirku,jedan sundjer i jelensku krpu koje vise bila u prasini nego u kutiji... eto svuda je slicna situacija ,ne mislim za sebe da sam neki vrhunski strucnjak ali se trudim i zelim da napredujem.