Autor Tema: Najmanje truda za najbolji rezultat  (Posjeta: 39174 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Medo

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
Najmanje truda za najbolji rezultat
« : Ožujak 01, 2015, 06:58:24 poslijepodne »
Kako i naslov kaže, trebao bih savijet kako uložiti najmanje truda za najbolji rezultat.
Radi se o tome da nisam lijen nego jednostavno nemam gdje (živim u stanu pa sam osuđen na samoposlužne autopraonice) i isto tako se neke stvari ne usudim raditi sam (gliniranje, poliranje).

Dakle, novi auto mi je u dolasku i htio bih se kolko-tolko brinuti za lak  od prvoga dana. Pogotovo jer je auto crne boje, a do sada su mi svi bili sive boje  :mrgreen: . Sve dosadašnje aute sam prao miniwashem u samoposlužnim autopraonicama i brisao ih jelenskom kožicom, a uključio bih u pranje i spužvu nakon miniwasha ako je prljaviji. Naravno, čitajući forum vidim koliko sam auto prao na krivi način.  :neznam
Do dolaska auta ima još 2 mjeseca pa ću do onda nabaviti i sve potrebne rekvizite navedene u linkovima uz korake.


Plan:

1. Pranje miniwashem (bez pjene već samo ispiranje)

2. Metoda sa dvije kante
    Rukavica: http://www.dls.com.hr/proizvod/tribble-mitt-rukavica-za-pranje
    Šampon: http://www.dls.com.hr/proizvod/born-to-be-mild-auto-sampon-250ml
    Felge: SONAX XTREME Wheel cleaner

3. Ispiranje miniwashem

4. Sušenje krpom  http://www.dls.com.hr/proizvod/double-touch-double-thickness-rucnik-za-susenje-60x60cm

5. Nanošenje voska-sealanta (Soft99 Fusso Coat)

6. Brisanje toga sealanta microfibra krpom http://www.dls.com.hr/proizvod/fantastic-fur-rucnik-za-buffing-40x40cm


Jel bi to bilo OK?

I sa čime zamijeniti korak br 5 i 6 ako ne voskam auto?

Hvala svima i ispike ako se već raspravljalo o ovakvim stvarima, ali u šumi informacija sam možda to previdio.

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Najmanje truda za najbolji rezultat
« Odgovori #1 : Ožujak 01, 2015, 09:53:04 poslijepodne »
Za početak dok se malo ne uhodaš po meni ok, ako ti se neda voskati svaki put auto po meni ovo je odlična alternativa http://www.dls.com.hr/proizvod/gyeon-q2m-wet-coat-500ml a u kombinaciji sa ovim šamponom http://www.dls.com.hr/proizvod/gyeon-q2m-bathe-400ml daje vrhunske rezultate za malo truda, prošlo ljeto sam testirao tu kombinaciju pa možeš pogledati u temi http://www.cro-detailing.com/index.php/topic,3199.0.html kako to izgleda  :palacgore:

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Najmanje truda za najbolji rezultat
« Odgovori #2 : Ožujak 01, 2015, 09:54:22 poslijepodne »
Samo kad ti stigne auto prvo trebaš napravit dekontaminaciju,(glina i nešto tipa korossol ili sl.)vjeruj mi potrebna je i na novom autu..Korak 5 i 6 ne trebaš svaki puta raditi,fusso traje dugo,samo trebaš ga održavati btbm šamponom i to je to..

Offline Medo

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
Odg: Najmanje truda za najbolji rezultat
« Odgovori #3 : Ožujak 01, 2015, 10:58:02 poslijepodne »
@ Tomislav
Niti će mi se dati niti ću imati vremena za voskanje nakon svakog pranja pa ovaj tvoj prijedlog mi je dobra alternativa.  :palacgore:
Mada, gledao sam da auto nakon sušenja samo prešpricam nekim Quick Detailerom i prebrišem MF krpom. To bi pretpostavljam isto čuvalo vosak neko vrijeme?

@ tonyy
Hvala na sugestiji.
Gliniranje se ne usudim raditi po prvi puta sam na novom autu. Ali rađe budem odmah odvezao auto nekome da ga temeljno opere, glinira i nanese vosak a ja samo nastavim kasnije pranja i redovita voskanja.

Imate li koga od povjerenja za preporučiti da mi pošteno opere, izglinira i navoska auto u Zagrebu?
Istina da sam iz Zadra, ali prolazit ću kroz Zg nakon preuzimanja auta pa bi to usput tamo odradio.

Hvala na svim savjetima do sada.  :palacgore:

Offline sporting

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
Odg: Najmanje truda za najbolji rezultat
« Odgovori #4 : Ožujak 02, 2015, 10:15:18 prijepodne »
dr. KUKO -  top nad topovima  :palacgore:  :palacgore:

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Najmanje truda za najbolji rezultat
« Odgovori #5 : Ožujak 02, 2015, 10:16:56 prijepodne »
@ Tomislav
Niti će mi se dati niti ću imati vremena za voskanje nakon svakog pranja pa ovaj tvoj prijedlog mi je dobra alternativa.  :palacgore:
Mada, gledao sam da auto nakon sušenja samo prešpricam nekim Quick Detailerom i prebrišem MF krpom. To bi pretpostavljam isto čuvalo vosak neko vrijeme?

Da, produžit će trajanje voska, osobno nakon pranja za proces sušenja koristim Sonax Briliant Shine Detailer jer nudi najviše za uloženi novac :dobro

Offline lux.4

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 798
    • Email
Odg: Najmanje truda za najbolji rezultat
« Odgovori #6 : Ožujak 02, 2015, 09:00:43 poslijepodne »
Nema ni potrebe za voskanjem iza svakog pranja...pogotovo ne ako je Fusso gore ili nešto slično....

Za buffing voska ti nebude dovoljna samo jedna krpa, pa eto čisto da znaš, uzmi par komada  :dobro


Nakon brisanja možeš i nemoraš QD, neki vole stavit da "produže" vosak, neki da poboljšaju lubrikaciju za vrijeme sušenja...stvar osobne želje/navike  :dobro

Offline mbozic26

  • Početnik
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: Najmanje truda za najbolji rezultat
« Odgovori #7 : Ožujak 03, 2015, 12:06:53 poslijepodne »
Vozilo se voska 2-3 x godišnje....barem ja tako radim na svojim vozilima...paziti na šampon i to je to :)

Offline Medo

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
Odg: Najmanje truda za najbolji rezultat
« Odgovori #8 : Ožujak 03, 2015, 04:13:24 poslijepodne »
Hvala puno ekipa na savjetima.
Znači 2 krpe i može QD nakon pranja.

QD bi uzeo SONAX Xtreme Brilliant Shine Detailer pa me samo zanima jel da ga špricam na još mokar auto ili nakon sušenja?

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Najmanje truda za najbolji rezultat
« Odgovori #9 : Ožujak 03, 2015, 04:30:39 poslijepodne »
Nakon sušenja ga nanosiš..

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Najmanje truda za najbolji rezultat
« Odgovori #10 : Ožujak 03, 2015, 05:15:28 poslijepodne »
Hvala puno ekipa na savjetima.
Znači 2 krpe i može QD nakon pranja.

QD bi uzeo SONAX Xtreme Brilliant Shine Detailer pa me samo zanima jel da ga špricam na još mokar auto ili nakon sušenja?

Ja ga nanosim na mokar auto, lubricira površinu prilikom sušenja i minimizira rizik od nastanka swirlova i uštedi vrijeme da odmah imaš auto koji se sjaji. Za cijeli vw polo potrošim cca 100-150 ml i nisam primjetio razliku u beadingu ili trajnosti ako ga nanosim na suh ili mokar auto :palacgore:

p.s prelijem ga u drugu bocu sa špricaljkom koja fino raspršuje jer ona šta dolazi sa orginalnim pakiranjem ne raspršuje fino pa ga se više troši...
« Zadnja izmjena: Ožujak 03, 2015, 05:19:28 poslijepodne Tomislav »

Offline Vatroslav

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Najmanje truda za najbolji rezultat
« Odgovori #11 : Ožujak 03, 2015, 08:45:35 poslijepodne »
Ja isto nanosim na mokar auto kao pomoc pri susenju; btw fakat se netrebas bojati gline, uzmes npr BH mekanu i samo nemoj premalo stavtiti lubrikanta i nece biti problema; normlano, ako ti slucjano padne na pod odmah je bacis i bok. Imas video dosta na YT na temu claya, npr ammo nyc su meni osobno najbolji  :palacgore:
Volvo guy

Offline Medo

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
Odg: Najmanje truda za najbolji rezultat
« Odgovori #12 : Ožujak 03, 2015, 08:52:39 poslijepodne »
Znači ako imam vremena mogu sušiti i nanositi QD nakon toga, a ako nemam vremena  mogu ga i nanositi prije sušenja jer nema neke velike razlike.  :D

Offline mbozic26

  • Početnik
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: Najmanje truda za najbolji rezultat
« Odgovori #13 : Ožujak 04, 2015, 02:05:14 poslijepodne »
Ili clay ili neki iron i tar i gotova priča :)

Offline Medo

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
Odg: Najmanje truda za najbolji rezultat
« Odgovori #14 : Svibanj 09, 2015, 12:47:31 prijepodne »
Napokon sam preuzeo novi auto, ali nažalost nisam imao vremena odvesti ga usput u Zg na dekontaminaciju.  :(

Auto sam preuzeo čist pa sam ga samo dobro prešpricao u samoposlužnoj autopraonici i nakon što se posušio sam naneo SONAX Xtreme Brilliant Shine Detailer.

Inače, i na starom autu me SONAX-ov detailer oduševio. Auto se osjetno lakše opere dok je detailer na njemu i kiša bježi sa auta.   ::D

Uglavom, da skratim priču  :mrgreen: , naručit ću Fusso Soft99 i sada me zanim da li ga smijem nanositi na taj Detailer ili bi se trebalo riješiti toga "voska" sa auta prije nanošenja Fusse?