Autor Tema: Čišćenje motornog prostora-metalni+gumeni dijelovi  (Posjeta: 18600 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Čišćenje motornog prostora-metalni+gumeni dijelovi
« : Listopad 01, 2014, 10:10:58 prijepodne »
Imam par pitanja:

1. s čim je najlakše ispolirati poklopac ispušne grane? Nisam sigurna ali mi djeluje kao aluminijski, lagano je apšisao kroz godine a pasta za fino poliranje metala ne pomaže. Koji pad koristiti i na kojim brzinama?

2. s obzirom da je auto ´97.god. svi kablovi su otvoreni, plastike nema ništa i svaki put mi popije krv čišćenje gumenih dijelova jer je brdo naslaga smeća gore kojeAPC do sad nije riješio kako treba. S čim čistite te dijelove da se zbilja odmaste do kraja? Do sad sam probala sa zelenim od Megsa u omjeru do čak 1:3 i nula bodova. Nisam htjela ići 1:1 jer sam se bojala da će požderati gumu a vani je bilo pretoplo za takve akcije.
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Čišćenje motornog prostora-metalni+gumeni dijelovi
« Odgovori #1 : Listopad 01, 2014, 01:18:33 poslijepodne »
Alumijumske delove ,mozes lepo uraditi pomocu Sctoch brite-a ,kreni sa grubim zavrsi sa finim i na kraju pasta kao slag isprobano u praksi.

Offline Žiža

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 157
  • Spol: Muški
  • :)
Odg: Čišćenje motornog prostora-metalni+gumeni dijelovi
« Odgovori #2 : Listopad 01, 2014, 02:30:21 poslijepodne »
Meni je brtva ventildekla propišala i bio je zasran cijeli motor, sredio sam sve s dimerom, 1:15 i motor je bio kao nov, nigdje masti nigdje ničeg.

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: Čišćenje motornog prostora-metalni+gumeni dijelovi
« Odgovori #3 : Listopad 01, 2014, 04:24:47 poslijepodne »
Jel netko mozda koristio Ivasol u tu svrhu? Imam u garazi pa da testiram  :D
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: Čišćenje motornog prostora-metalni+gumeni dijelovi
« Odgovori #4 : Listopad 01, 2014, 04:29:07 poslijepodne »
Alumijumske delove ,mozes lepo uraditi pomocu Sctoch brite-a ,kreni sa grubim zavrsi sa finim i na kraju pasta kao slag isprobano u praksi.
Znas mozda gdje da ga nadem u ZG?
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline Žiža

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 157
  • Spol: Muški
  • :)
Odg: Čišćenje motornog prostora-metalni+gumeni dijelovi
« Odgovori #5 : Listopad 01, 2014, 05:08:19 poslijepodne »
Koristio sam ivasol i bolje da nisam. Pohvatao se neki bijeli film po cijelom motoru od njega.

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: Čišćenje motornog prostora-metalni+gumeni dijelovi
« Odgovori #6 : Listopad 02, 2014, 09:57:53 prijepodne »
Ok, Ivasol otpada, upotrijebit ću Dimmer. Ima netko prijedlog za kvalitetnu heavy cut pastu za metal? A da je iz vl.iskustva savjet.
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline meneldor

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: Čišćenje motornog prostora-metalni+gumeni dijelovi
« Odgovori #7 : Listopad 02, 2014, 12:13:52 poslijepodne »
Nemam bas previse iskustva na tom podrucju, ali meni se NXT generation all metal polish pokazala dobrom http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=050.515.003 i dobro skida. Mozes isprobati sa celicnom vunom 000 prvo u grubo pa sa polir pastom. A u najgorem slucaju mozes brusni papir 1000 -> 1500 -> 2000 (krenes s najfinijim, pa ako ne ide ides na grublji) i onda sa polir pastom.

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Čišćenje motornog prostora-metalni+gumeni dijelovi
« Odgovori #8 : Listopad 02, 2014, 01:27:31 poslijepodne »
Da li bi vredeo Meqs super degraser?

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: Čišćenje motornog prostora-metalni+gumeni dijelovi
« Odgovori #9 : Listopad 02, 2014, 03:51:17 poslijepodne »
Nemam bas previse iskustva na tom podrucju, ali meni se NXT generation all metal polish pokazala dobrom http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=050.515.003 i dobro skida. Mozes isprobati sa celicnom vunom 000 prvo u grubo pa sa polir pastom. A u najgorem slucaju mozes brusni papir 1000 -> 1500 -> 2000 (krenes s najfinijim, pa ako ne ide ides na grublji) i onda sa polir pastom.

Tu pastu sam i probala i prefina je za ovakav zahvat. Morat ću sa vodobrusnim čini mi se...ali thanks na savjetu  :palacgore:
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?