Autor Tema: Detailing. Sta?  (Posjeta: 57125 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Detailing. Sta?
« Odgovori #15 : Studeni 13, 2011, 07:54:07 poslijepodne »
eh,
prošli sam tjedan imao pacijenta sa meganom na kemijskom, imao je nekoliko uvjeta
1. očistiti felge solnom kiselinom, ne pristaje na sonax full efect
2, našpricati auto cockpit sprejom, ne želi mafra mlijeko

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Detailing. Sta?
« Odgovori #16 : Studeni 13, 2011, 08:53:34 poslijepodne »
3: eno ti vrata, hvala i dovidjenja.

ne pristaje na sonax full efect? bravo. majstor. prava faca. taj ocito zna jako dobro sta prica.
(*rukom ispod pulta mazi aluminijsku palicu*)
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Detailing. Sta?
« Odgovori #17 : Studeni 13, 2011, 09:49:50 poslijepodne »
auto salon, još me p.... da mu to odradim za 250 kn s PDV-om,

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Detailing. Sta?
« Odgovori #18 : Studeni 13, 2011, 10:43:46 poslijepodne »
nisi prvi kojeg cujem da ima takve slucajeve s salonima.

za 250kn? uzmi ga. kad ide ca se popisaj na njega i pol auta prekrij pjenom. onda ga zovi nek si dodje po auto, gotov je.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Detailing. Sta?
« Odgovori #19 : Studeni 13, 2011, 10:49:17 poslijepodne »
bilo je 400 na kraju, radio sam im prije godinu dana nekoliko auta i otkazao suradnju doslovno sam im kazao da ne želim imati posla s njima, ovo sumi dovezli inkognito, poslali šljakera, tek kad je po auto došao i kad smo pisali račun sam shvatio čiji je auto

Offline Mirka

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1214
  • Spol: Muški
  • MENZERNA and MAFRA
    • Email
Odg: Detailing. Sta?
« Odgovori #20 : Studeni 14, 2011, 10:21:03 prijepodne »
 :batine :batine :batine ja sam davno otkacio autosalone  8) sad sam si opet nabio trn u zdravu nogu,jos gore,tip ima polovne automobile preko 100,najveci plac polovnjaka na otvoreno,i za cenu koji smo pre dogovorili i potpisali,on uvek sad se nesto cenka oko cene,a dao sam mu najeftinu ponudu,danas imamo sastanak oko toga i valjda cu prekinuti i snjim saradnju jer su veliki  :glup_ruzan ,svi su takvi ,nemas Dr.KUKO samo ti problema sa takvim balavcima  :dobro

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Detailing. Sta?
« Odgovori #21 : Siječanj 18, 2012, 05:57:44 poslijepodne »
koji je kreten ovo napisao???????????????????
Citat:
- shvati i koristi upozorenja o vlastitoj sigurnosti i zdravlju prilikom detailinga. jako velika vecina proizvoda koje koristimo/cete koristiti su opasna po zdravlje. nemojte uzimati ta upozorenja zdravo za gotovo. "koristiti samo u dobro provjetrenim prostorijama" , "ne udisati" i sl, nisu samo gluposti koje se pisu zakona radi, vec stvarno korisni savjeti koje cesto olako shvacamo dok se i sami ne "opecemo" na njih. a onda kad si unistimo vid ili pluca i sl bude prekasno.

atas dimer 1:20, stare ofucane rukavice. rukavice je najlakse opisati kao: "ma u redu su, to je samo mala rupica... ionako cu nabrzaka samo odmastit auto da mogu pocet s poliranjem... a zima je pa mi se ne da do marketa po nove rukavice posto sam autom kojeg moram polirati blokirao moj auto. uglavnom, bit ce u redu"

evo vam sad zasto sam pisao prvi post u ovom topicu. mislite da su gluposti? ovo je moja desna ruka:





plikovi su skoro nestali, al koza se guli za popizdit. naravno, bez razmislajnja:
1. procitati sta je u biti ta kemikalija. u ovom slucaju, natrijev hidroksid se taj koji je napravio sranje
2. progutat ponos i bez razsmiljanja kod doktorice, u apoteku ili stagod vam je krace/blize. ja iso u apoteku.
3. ic kupit nove rukavice bez rupa.
4. ovu tocku u biti ne morate siliti, doc ce samo od sebe. bolovi koje sad trpim ce me sigurno sjetiti na to sta se moze desiti sljedeci put.


slike od sadasnjeg stanja necu ni stavljat jer nije bas neki predivan pogled, al kazem vam: ne isplati se saznat iz prve ruke.

ne drzim se da sam neki profic ili sl, dapace... ima tu jako sposobnijih ljudi s puno vise iskustva od mene, al dobro je da se i oni svako toliko prisjete sta je sve moguce. takva sitnica, mislis nece bit nis... i gle:



poliranje: xxx kn (za frenda)
krema jedan: 180kn
krema druga: 139kn
unistena wfc-ova bandaza (kad sam idiot pa sam uzeo prvo sta mi je palo na pamet): 250kn
kantarionovo ulje: proizvodi stara, srecom.

nove rukavice: 14kn.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline veki

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
Odg: Detailing. Sta?
« Odgovori #22 : Siječanj 18, 2012, 08:23:06 poslijepodne »
u jebote!! gadno..

ali, nije mi jasno, buraz i ja smo prali sa spuzvom i dimmerom 1:1 bez rukavica i icega.. i nista nije bilo.. :gruebel

Offline slobodank

  • Global Moderator
  • *****
  • Postova: 1550
  • Spol: Muški
Odg: Detailing. Sta?
« Odgovori #23 : Siječanj 18, 2012, 10:32:39 poslijepodne »
a u ovo je baš zaj....

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Detailing. Sta?
« Odgovori #24 : Siječanj 18, 2012, 11:04:46 poslijepodne »
veki ne znam...
topla voda mozda? ja sam radio s toplom....
(pretspotavka, blage veze nemam di moze bit razlika, tj zasto vama ne meni da.)

lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Mirka

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1214
  • Spol: Muški
  • MENZERNA and MAFRA
    • Email
Odg: Detailing. Sta?
« Odgovori #25 : Siječanj 19, 2012, 11:52:51 prijepodne »
 :doh1 jooooooj covece ,znam kako ti je,ja od hemikalije sam si nabio egzemu na ruke,sad vise nista ne radim bez rukavice i masku,imam ja jednu kremu koju leci te rane za dva dana,ali se proizvodi samu u Bugarsku odakle je i ja uzimam  http://aroma.bg/bg/products/index/%D0%B1%D1%8F%D0%BB%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5/section:1 onaj zuti krem posledni u redu
« Zadnja izmjena: Siječanj 19, 2012, 11:59:12 prijepodne Mirka »

Offline marklari

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 609
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Detailing. Sta?
« Odgovori #26 : Siječanj 19, 2012, 11:55:51 prijepodne »
cek ja ne kuzim sad. sc ime si si ti to napravio na rukama  :-\?
sta sa obicnim kemijama kakve ja koristim isto (Meg pain cleaner, wax nxt, meq polish, tar remover,...) ili nesto zesce?
jer ja ne koristim isto nikakvu zastitu pa ne zelim da mi se ovo desi  :gruebel.
Ford Fiesta ST (Frozen White, no stripes)
http://www.cro-detailing.com/index.php?topic=119.0

Ford Focus 1.0 (Candy Red)

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Detailing. Sta?
« Odgovori #27 : Siječanj 19, 2012, 04:49:58 poslijepodne »
ja
Citat:
atas dimer 1:20

veki
Citat:
buraz i ja smo prali sa spuzvom i dimmerom 1:1 bez rukavica i icega.. i nista nije bilo.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Detailing. Sta?
« Odgovori #28 : Siječanj 19, 2012, 08:36:21 poslijepodne »
danas sam se sjetio tvoje ruke imam isti problem, a nisam koristio ništa novo što ne koristim i inače, šaka mi je crvena i peče ko vrag, rukavice inače ne koristim

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Detailing. Sta?
« Odgovori #29 : Siječanj 19, 2012, 10:32:40 poslijepodne »
Od cega? Ako je isto ko sta vidis na slikama, dakle jako crvenilo, plikovi, jaka zanoktica, guljenje koze.... Gel od aloa vera-e i drugi dan kantarionovo ulje. Jucer sam se bojao trajnih posljedica, danas se jedva kuzi da je ista bilo osim sta mi se guli koza jos uvijek. Al to je valjda ok.

Btw, crvene vileda rukavice su pun kua izdrzljivije od zutih. Kuko tebi bi trajala mj dana na poslu sigurno. 

Sta si koristio? Bilo bi super kad bo se sjetio tocno sta je bilo pa da mozemo sastavit neku listu. Jednog dana ce mozda neko naucit na nasim greskama i bit nam zahvalan...
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!