Autor Tema: Najbolji APC  (Posjeta: 47455 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: Najbolji APC
« Odgovori #30 : Svibanj 07, 2017, 11:35:03 poslijepodne »
Bijele fleke i ja sam imao sa APC zeleni Megs u omjeru 1:10. Mislim da je ovaj Megsov APC precjenjen jako skupo sam ga platio a mislim da bi i obicni Dax isto cistio. Njega za  unutrasljnost vise ne koristim. Posto vec godinu ga koristim, primjetio sam da pravo svojstvo ima tek kad odstoji na povrsini, ali tada nastaju fleke ali otapa dobro pravljstinu. Za tapacirung u unutrasnjost nema sanse da bih ga vise koristio osim za velike praljaviste oko vrata mada sa unutrasnjost imam Marfu (mlijeko) i CG Interior Cleaner.

Offline JOHN

  • Početnik
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Najbolji APC
« Odgovori #31 : Svibanj 07, 2017, 11:40:06 poslijepodne »
Da promijenim omjer u recimo 1:40 i da stavim Meguiars natural shine?

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Najbolji APC
« Odgovori #32 : Svibanj 08, 2017, 12:35:31 poslijepodne »
Koristim Surfex hd za plastiku unutrašnjosti. Omjer 1:20. Nanosim spužvastim aplikatorom od megsa i i protrljam valet pro četkom. Na koncu svega uzmem MF krpu i destiliranom vodom očistim. Na koncu još jednom pređem suhom MF.  Mjestimično mi znaju izbit blagi bijeli flekovi. Jel problem u mom postupku?
Izgleda da (pre)dugo ostaviš surfex na površini i da ti se osuši pa zato ostaju bijele fleke (istu stvar će ti napravit ako se osuši na laku, kromu, plastičnim lajsnama...)... Ako ti plastika nije previše zaprljana, jedan špric na mf krpu (u omjeru 1:20) ti je dovoljan da skupi sve sa instrument table (barem meni), i nije potrebno ispiranje vodom (to vrijedi samo za sufex u omjeru  1:20 i više, sve ispod toga potrebno je isprati vodom)... :palacgore:

Offline JOHN

  • Početnik
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Najbolji APC
« Odgovori #33 : Svibanj 10, 2017, 08:56:36 poslijepodne »
Danas sam opet ponovio isti postupak, samo što je ovaj put odrađeno nakon što je auto cijeli dan bio u hladovini. Za sada nema flekova. Mislim da je problem bio što je plastika svaki put bila na očito previsokim temperaturama.