Autor Tema: Quick Wax/Detailer  (Posjeta: 11164 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slavuj

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
Quick Wax/Detailer
« : Veljača 10, 2014, 07:13:23 poslijepodne »
Otvorio sam ovu temu razmišljajući danas o tome kako je jedan Sonax Brilliant Shine uspio potući mnoge konkurente, ali i proizvode koji nisu u njegovoj kategoriji. Dugotrajan je, izdržljiv, lako se i brzo nanosi, a o niskoj cijeni da ne govorimo. Imao sam nekoliko vrsta voskova (tvrdih ili nekih) na autu i trajnost im je možda malo duža od Sonaxovog QD-a, a hidrofobnost u istoj razini, ako ne i ponekih voskova lošija od njega. Sad razmišljam kako je moguće da uz sve te silne proizvode i tvrke koje se bave samo detailingom automobila, jedan Sonax koji se smatra kao nekim nižim brandom, potopi konkurenciju s nekim proizvodom koji košta 50kn. Čitao sam puno rewieva o njemu, koristim ga na autu već 6 mjeseci nakon pranja i iznenađen sam njime kao ni jednim proizvodom do sad. Trenutno imam 2 "sloja" koja sam nanio prije 5 tjedana cca. Auto nisam pošteno oprao kantama, šamponom i rukavicom oko 3 tjedna. Trenutno je zmazan poslije ovog snijega strašno. Svaki dan idem na posao i auto mi stoji ispred firme na parkingu pod otvorenim nebom. I taj Sonax se i dalje drži i to dobro. Naravno, beading mu je oslabio, ali je još uvijek tu. Ispod lajsne ga nema više zbog stalnog špricanja vode od kotača, ali krov, hauba, štokovi, vrata iznad lajsne, to se još uvijek drži. Ponekad se pitam jel treba neki drugi proizvod osim njega. Ali kako volimo svi testirat i isprobavat nove stvari, ne valja stat na jednom proizvodu.

Zanima me, koji bi brzi vosak ili quick detailer mogao parirat njemu? Ne cijenom nego ostalim svojstvima (zaštita, beading, sjaj, trajanje...). U proljeće ću staviti dobar sealent na auto, pa mi treba nešto čime ću ga nasprejat poslije pranja i s čime ću skidat prašinu s auta ujutro. Ne želim sintetički sprej sealent kao V7, pošto nanosim tekući sealent prije.

Razmišljao sam o Dodo Juice Supernatural Carnauba Glaze, pošto mi se čini dobar proizvod, ali to sam samo naišao.
Evo, pa bi vas molio par prijedloga što staviti i kupiti i savjet da tražim uopće nešto osim Sonaxa ako je već toliko dobar?

Hvala ekipa  :cuga

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Quick Wax/Detailer
« Odgovori #1 : Veljača 10, 2014, 07:57:05 poslijepodne »
I ja imam dva sloja sonaxa i čista perverzija je kakav beading daje,baš je ovdje kiša i uživam,jedina stvar koja me zabrinjava je da sadrži silikona u sebi..a sličan proizvod koji mu parira sa beadingom kojeg sam isprobao je dodo red mist,al on daje bolji sjaj nego sonax..

Offline kreza_st

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
Odg: Quick Wax/Detailer
« Odgovori #2 : Veljača 10, 2014, 08:33:30 poslijepodne »
Dj tropical red mist i nista vise  rock

Offline Slavuj

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
Odg: Quick Wax/Detailer
« Odgovori #3 : Veljača 10, 2014, 10:11:58 poslijepodne »
Baš sam sad čitao par rewieva o Red Mistu jer je i meni zapeo za oko. Kažu da nije namijenjen za lagano čišćenje (brisanje prašine i laganih nečistoća) jer ne podiže čestice sa površine. Ovdje sam to pročitao:
http://www.detailedimage.com/Ask-a-Pro/product-review-dodo-juice-red-mist-tropical/

Sad koliko je to vjerodostojno, ne znam. Jel bi možda bilo najbolje koristit neki brzi vosak? Nisam ni sam pametan.