Tehnički dio > Detailing motornog prostora

Pranje motornog prostora

(1/4) > >>

kreza_st:
Buduci da mi je ovo prvi put da to radim pa mi treba par savjeta
Ono najbitnije je da bi to radia sa miniwash-om pa me zanimana sta se moram pazit da nebi sta krivo napravia, dali triba prije pranja zastit neke djelove...inace radi se o skodi octavia

Ja sam mislia to radit na sljedeci nacin
Masnocu sa haube sa tarX
Motorni prostor sam mislia pospricat sa megs apc 1:10 i isprat sa miniwashom
I na kraju plasticne djelove proc sa Poorboys natural look jer bi tia mat finish

Savjeti????

veki:
poklopac motora, plastiku, skini. sve mozes prespricat samo apc-om i kistom protrljat ako gdje treba. mislim da nema potrebe za tar x-om.

a sto se tice zastite, ja nikad nista nisam stitio niti se ikad ista dogodilo. uz imalo mozga se nece nista krivo napravit.

poslije pranja po plastikama pokupi vodu i onda upali auto i provozaj se da dođe na radnu temp i da voda ispari.

i to je to. :palacgore:

Tomislav:
Radi svoje sigurnosti zaštiti bateriju plastičnom vrećicom,zlu ne trebalo (mada ja na svom autu nisam ništa zaštićivao pa ni bateriju). Kao što je kolega veki napisao,možeš sve slobodno sa apcom,nema potrebe za tarX-om,mini washem sa udaljenosti cca metar od motora za isprat a haubu slobodno s bliže (tako sam sebi).Nakon pranja mf ili nekom upijajućom spužvom skupiti ostatke vode i upaliti auto nek radi par minuta. Ja sam motor premazao hyper dressingom,poorboys nisam nikad koristio ali po meni testiraj ga na nekoj površini pa vidi kako će se ponaašt iako nebi trebalo biti problema... :dobro

rale:
Pre svega reci mi da li se radi o benzincu ili dizelu :)

rale:
SUstina je laka.
Ako je dizel, nadjes nacin da zastitis bombinu,kompjuter i osigurace

Ako je benzinac, nadjes nacin da zastitis kapu,svecice dobro izduvas kasnije da nebi varnica prelazila preko vode, kompjuter osigurace

U sustini vitalne delove i gde ne treba da imas vode zastitis

Najlaksi nacin ti je obicna kesa, i zategnes sa zicom i to ti je to

Sada susenje ti ide na 2 nacina to jest na 3. Prvi nacin je ako imas kompresor pa da sa svih bitnih delova izduvas vodu i iz stekera, drugo je da ostavis na suncu da se osusi a trece je (a to je barem kada si izduvao sa vitalnih delova vodu) da ga upalis i ostavis da se ugreje

Hmmmm valjda sam sada bio jasan nadam se da jesam :)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju