Autor Tema: Felge: poliranje, bojanje,...??  (Posjeta: 21444 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marin

  • Početnik
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
    • Email
Felge: poliranje, bojanje,...??
« : Listopad 25, 2013, 06:15:41 poslijepodne »
Pozdrav svima,

kupio sam nedavno ove felge Santa Monica 7x17 al ka šta vidite na slikama imaju par problemčića.

Pošto nisam baš iskusan u tome, tražim vaš savjet kako ovo najbezbolnije(najjeftinije) rješit, ne bih puno ulaga u nijh jer ih ne mislim vozit baš dugo.
Bi li se ovo dalo rješit poliranjem? po mom mišljenju izgleda mi ka da je neko na 2 felge koje i jesu "oštećene" nakadno bacio ruku bezbojnog laka...druge 2 nisu u ovakvom stanju. Slika svake posebno:







Dvije su ovakve, ova je najgora:


Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Felge: poliranje, bojanje,...??
« Odgovori #1 : Listopad 25, 2013, 06:38:52 poslijepodne »
ja se ne bi ni zamarao. 200tinjak eur za powdercoat nanovo i lakiranje kako treba zapeceno sve.

ako ne zelis trosit, ovo je malo zahebano za procijenit tek tako. ali probat sa nekom grubom pastom na grubljem podlosku bi bilo dobro ako nis za lakse procijenit tezinu stete i znat sta dalje...
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline veki

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
Odg: Felge: poliranje, bojanje,...??
« Odgovori #2 : Listopad 25, 2013, 08:26:41 poslijepodne »
Ovo ti se tvornicki plastifikat poceo ljustiti. Najjeftinije i najbezbolnije rijesenje ti je to sve pobrusiti i na kraju ispolirati purolom pa necim finijim isto za metal.

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Felge: poliranje, bojanje,...??
« Odgovori #3 : Listopad 25, 2013, 10:58:43 poslijepodne »
ja to nisam znao.

doduse, koliko god autiju odradio, ne mogu nabrojati, valjda slucajem, nikad nisam sreo takvu situaciju.



daj pliz kad smo krenuli, zasto se to desava? ovo izgleda ko izgrebano.... (meni)
(mozda zvuci tako ali ne prcam, fakat nisam znao da je to sta kazes)
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline veki

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
Odg: Felge: poliranje, bojanje,...??
« Odgovori #4 : Listopad 26, 2013, 12:03:00 prijepodne »
sad sam na kompu vidi sliku malo bolje. da, mislim da je plastifikat. na vecini je oem felgi koje su tvornicki polirane.

zasto, ne znam, vjerojatno je bilo fizicko ostecenje i onda se samo dalje sirilo zbog vanjskih utjecaja. zime najvise.

istu stvar sam vidio na felgama od audija a8, a radio sam rubove na borbet t.

marin, ako nemas bilo kakav stroj za brusiti, nemoj se ni upustati u to, radije plati nekom da rijesi. a ako si na vwcc, kontaktiraj romchija, on se bavi time.

Offline zg-cigla1

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Felge: poliranje, bojanje,...??
« Odgovori #5 : Listopad 26, 2013, 12:23:53 prijepodne »
Ja bih se slozio isto ! Ako te felge nisu prije slagane onda je plastifikat, njega stavljaju umj sloja laka (jer je izdrzljiviji) na ove felge koje su ajmo reci ovako fino brusene do sjaja. Tako da se ne primaju oneciscenja po njima, inace bi ih morao malo malo polirati... ako je netko po njima dirao nesto prije moguce je i da je lose nanesen sloj laka bio koji je ispucao sad... Moze se to rijesiti i sa sredstvom za skidanje boja (desol). Ima ga kupiti u boje i lakovi piksa je oko 50 kn. Premazes lijepo s time i on izljusti taj (ako je lak u pitanju) do kraja. Samo ga s necim sastruzes i felga ti je spremna za sto god zelis dalje raditi. Ako je to, onda ti je to brze rjesenje, jer ako je plastifikat tvornicki u pitanju... to ces se nastrugati dok skines u potpunosti. Na zalost nez dal bi na njega djelovao Desol...
« Zadnja izmjena: Listopad 26, 2013, 12:26:51 prijepodne zg-cigla1 »

Offline marin

  • Početnik
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Felge: poliranje, bojanje,...??
« Odgovori #6 : Listopad 26, 2013, 01:12:01 poslijepodne »
loodi, 200eura mi je trenutno puno dati za ponovno bojanje...

ovo možda izgleda izgrebano al kad prelaziš rukom se i ne osjeti, ka da je iznutra popucalo.

veki, cigla, ako je to taj tvornički plastifikat popuca, šta mi je onda najbolje? pokušat to nekako ispolirat ako se taj vrag opće da ispolirat? iman nešto alata, al mi je znanje slabo  :doh1

moguće da je i loše nanesen sloj laka al jeb'ga, nemogu ja baš to procjenit..

Hvala na odgovorima

Offline veki

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
Odg: Felge: poliranje, bojanje,...??
« Odgovori #7 : Listopad 26, 2013, 01:39:19 poslijepodne »
Ma to moras skinuti dolje, posmirglati (ja sam to radio sa smirglom 60-2500 vodobrusnim, skroz dok se povrsina ne zagladi) i poslije ispoliras do visokog sjaja, najbolje ako imas filc i krede za poliranje. Osim toga kupis purol pastu (20ak kn) i neku finiju npr. megs. I to ce ti biti super. To je po meni najjeftinija solucija, ali i ona za koju treba najvise vremena i zivaca.

A za daljnje odrzavanje imas finiju pastu za metal. Ili felge das polakirati bezbojnim. Samo tu ces izgubiti mrvicu sjaja jer ces morati odmastiti povrsinu inace se lak nece primiti.

Offline marin

  • Početnik
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Felge: poliranje, bojanje,...??
« Odgovori #8 : Listopad 28, 2013, 10:15:57 prijepodne »
Ma to moras skinuti dolje, posmirglati (ja sam to radio sa smirglom 60-2500 vodobrusnim, skroz dok se povrsina ne zagladi) i poslije ispoliras do visokog sjaja, najbolje ako imas filc i krede za poliranje. Osim toga kupis purol pastu (20ak kn) i neku finiju npr. megs. I to ce ti biti super. To je po meni najjeftinija solucija, ali i ona za koju treba najvise vremena i zivaca.

A za daljnje odrzavanje imas finiju pastu za metal. Ili felge das polakirati bezbojnim. Samo tu ces izgubiti mrvicu sjaja jer ces morati odmastiti povrsinu inace se lak nece primiti.

Mislin da bi se moga okušat u tome. Ako zajebem, ići će nanovo nekom majstoru. Ionako će sad brzo zimske gori tako da..

 :thnx

Offline veki

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
Odg: Felge: poliranje, bojanje,...??
« Odgovori #9 : Listopad 28, 2013, 01:26:21 poslijepodne »
Ako ces felge vozit po zimi onda ih daj polakirati bezbojnim jer ce ti goli aluminij izgubiti sjaj, pobjeliti ce. Isto to ce biti i ako peres agresivnim sredstvima.

Offline marin

  • Početnik
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Felge: poliranje, bojanje,...??
« Odgovori #10 : Listopad 28, 2013, 03:38:08 poslijepodne »
Ma ne, zimske su na čeličnima  :palacgore:

Offline bakcil7777

  • Početnik
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Nista nije pogresno ako te cini sretnim...
Odg: Felge: poliranje, bojanje,...??
« Odgovori #11 : Listopad 31, 2013, 08:33:58 poslijepodne »
I ja bih da se nadovezem na ovaj post.

Napravio sam ovaj dio sa smirglom (100-3000)
Felga ispolirana sa kredom, nema riseva od smirgla
Ali mi i dalje nema neki sjaj kako bi to trebalo biti
Sva je neka kao flekava, musava.

S kojom bi to pastom mogao rijesiti?

Offline veki

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
Odg: Felge: poliranje, bojanje,...??
« Odgovori #12 : Studeni 01, 2013, 12:01:34 prijepodne »
Najjeftinije purol. I po mogucnosti strojno sa filcom.