Autor Tema: APC+ Meguiars  (Posjeta: 20425 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Darkods

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • darko
    • Email
APC+ Meguiars
« : Listopad 06, 2013, 01:49:25 poslijepodne »
Pozdrav svima vidim da ste najjači forum za mene na Balkanu

pitanje jedno me zanima da ne bih šta zabrljao

Imam ovaj apc meguiars i zanima me kako ga razrijedit u kojim omjerima
npr..za očistit plastičnu instrument tablu na kamionu i ostale dijelove ispod nogu,,,i kako je najbolje čistit to?

I ako neteko može da savjete kako ga razrijedit za ostale stvari u kojima omjerima.
Nadam se da nisam bio dosadan jesu početnička pitanja..(bolje pitat nego štetu napravit) :D

Offline Darkods

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • darko
    • Email
Odg: APC+ Meguiars
« Odgovori #1 : Listopad 06, 2013, 02:05:03 poslijepodne »
i zanima me još na youtube u ovog jednoga šta detaljno pere auto kakve je ovo u njega rukavica za pranje može se pogledat dole na 1:35 MInuti,,,,čini mi se dobra za pranje neznam jeli ovo spužva neka ili MF rukavica,,i može li se kupit,,

Car Washing & Detailing : What Is the Best Way to Wash a Car?


Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: APC+ Meguiars
« Odgovori #2 : Listopad 06, 2013, 02:18:50 poslijepodne »
Apc meguiars za čišćenje instrument table koristim u omjeru 1:10 (100 ml apc i 1000 ml vode), našpricam na mf i lagano prelazim. Za tepihe i podove u istom omjeru osim ako je baš veliko zaprljanje onda stavim 1:5, za sjedala 1:10 osim ako nije neka mrlja od kave ili nešto onda opet 1:5, uglavnom možeš se sam pogiravati sa omjerima koliko je potrebno ra različita zaprljanja...

Za vanjsko pranje auto se najčešće koristi microfiber wash mitt međutim prije neki dan sam u interšpara našao neke no name na odjelu za čišćenje mf za pranje koštaju cca 40 kn i nisu obostrane ali jako su mekane i planiram ih kupiti umjesto ovih brandiranih koje koštaju cca 110 kn i više. Trenutno perem sa običnom spužvom putem one bucket metode i dobro je namočim vodom i lagano prekazim preko auta (ne upirući jer će ostati swirlovi) i jako sam zadovoljan ali tu je jedino upitno koliko swirlova ta metoda ostavlja iako ne upireš  :misli: Također u interšparu armor all krpe od mikrofibre više nema, ja uzeo zadnje  :mrgreen: i bolje su mi od recimo sonax zelenih, armor all 3 za cijenu jedne sonax zelene 8)

Offline Darkods

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • darko
    • Email
Odg: APC+ Meguiars
« Odgovori #3 : Listopad 06, 2013, 02:25:05 poslijepodne »
Hvala.
da ove krpe iz GB su skupe sve neznam sta ovaj koristi na youtubu koja je u njega ovo shema
probat ću ti očistit danas i slikat ću  da vidim kako je ostalo to dali djeluje dobro :D,,.

Hvala još jednom :kapa dolje

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: APC+ Meguiars
« Odgovori #4 : Listopad 06, 2013, 02:30:56 poslijepodne »
ovo sta spominjes od 40kn je prakticki njesra za polirane aute. ja ih koristim iskljucivo za felge.

2bucket metoda je PRVO I OSNOVNO sta treba. bez 2 kante i 2 grita, detailingu ni glasa ni traga zato jer stagod radio, uswirlat ces auto dok ga peres ako ne peres 2bucket metodom. i naravno kvalitetnom i dobro odrzavanom rukavicom. ove od 110+ kn su s razlogom skuplje od onih MF krpica s malim pimpekima sta strse na sve strane. mekse su, zadrzavaju vise sampona (lubrikant), ubiru prljavstinu bolje, teze su pa nema apsolutno nikakve potrebe stiskati.... ma sve samo plusevi. osim cijene naravno.

ali po meni, bez 2 kante 2 grita i dobre rukavice (cak radje janjeca vuna nego MF), nema dobrog pranja. i naravno bez dobrog rucnika za susenje.


a APC ti jako ovisi cak i o tvrdoci i temp vode osim o tvojoj tehnici, tako da nek ti ovo sta je reko toimslav bude vodilja, lijepo je rekao, ali nemoj se drzati striktno toga jer kod tebe mozda upali a mozda ne. ja npr uvijek krecem s slabijim omjerom za stagod radio (najprije blazi sistem pa prema agresivnijem ako ovi blazi ne upale), ali skoro uvijek zavrsim koncentratima jacim od prosjeka. voda kod mene je banana i ja vise volim da kemija radi nego moja ruka.

tako da samo hrabro, testiraj (s dozom razuma naravno, nemoj sad cisti nerazrijedjeni apc stavit na bijelu kozu, trljat cetkom i pustit da se osusi).
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Darkods

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • darko
    • Email
Odg: APC+ Meguiars
« Odgovori #5 : Listopad 06, 2013, 04:23:01 poslijepodne »
Koja od ovih rukavica za pranje je u
Top 3 po kvaliteti i učinjenom poslu?

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: APC+ Meguiars
« Odgovori #6 : Listopad 06, 2013, 05:25:00 poslijepodne »
koja od kojih?


ja koristim megs-ovu lamb wool wash mitt ali ima svakakvih po forumu. kad unistim ovu sljedeca mi je eurow cisto zato jer ima s obje strane vunu a ogromna je.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline decio

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 414
  • Spol: Muški
  • drive it like you stole it!
    • Email
Odg: APC+ Meguiars
« Odgovori #7 : Listopad 06, 2013, 07:43:15 poslijepodne »
Nakon šta mi se raspadnu posljednhe 2 mf rukavice od megsa, uzimam ove:
http://www.theultimatefinish.co.uk/dodo-juice/wookies-fist-supernatural-wash-mitt.aspx
Duga, gusta i lijepa ovčja vuna. Je da je malo skuplja, ali...