Autor Tema: Ima li voska na autu?  (Posjeta: 14772 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jones

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
Ima li voska na autu?
« : Rujan 03, 2013, 06:26:49 poslijepodne »
Dakle pitanje za znalce koji znaju vise od mene, kako znate da li je auto navoskan odnosno treba li novi sloj?
netko ce reci da znas po bendingu, no pravilne kapljice se nemoraju nuzno stvoriti samo na voskanom autu. moj auto nema garazu i parkiran je vani i vec nakon 2 dana ima sloj prasine i ne izgleda kao kad se opere i netko bi rekao ne sjaji se a ima voska.
po kojim kiterijima zakljucite da auto treba novi sloj voska?

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Ima li voska na autu?
« Odgovori #1 : Rujan 03, 2013, 08:09:23 poslijepodne »
Gledam po beadingu kad se opere auto,inače se i zna destit da je prljav pa beading oslabljuje zbog prljavštine,pa kad se opere ponovno bude beading i tada se zna da je vosak gore..

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Ima li voska na autu?
« Odgovori #2 : Rujan 03, 2013, 08:30:36 poslijepodne »
a u svakom slucaju je dobro vodit racuna o nekakvom kalendaru. ako npr vidis jos nesto malo beadinga a znas da je proslo 6-7 mj od zadnjeg nanosenja onda je to mozda beading od sampona pa u biti i nema neke zastite. (sampon mislim oni 2u1 wash & wax)
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline jones

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
Odg: Ima li voska na autu?
« Odgovori #3 : Rujan 03, 2013, 10:39:27 poslijepodne »
a recimo zastita zimi kada pada snijeg i ima soli po cesti. bending traje ravno tjedan dana (naravno na negeraziranom autu), znaci da bi trebao skoro svaki tjedan voskati?
i kod nanosenja voska, da li nanosite na sve dijelove auta, odnosno mazete li i tesko dostupne dijelove (primjerice ispod retrovizora, ili uglove blizu spojeva....)?

Offline lux.4

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 798
    • Email
Odg: Ima li voska na autu?
« Odgovori #4 : Rujan 03, 2013, 10:52:31 poslijepodne »
a recimo zastita zimi kada pada snijeg i ima soli po cesti. bending traje ravno tjedan dana (naravno na negeraziranom autu), znaci da bi trebao skoro svaki tjedan voskati?
i kod nanosenja voska, da li nanosite na sve dijelove auta, odnosno mazete li i tesko dostupne dijelove (primjerice ispod retrovizora, ili uglove blizu spojeva....)?

Koji ti vosak koristiš da ti traje tjedan dana??

Kao što je tonyy rekao, čim se auto zaprlja beading oslabi zbog prljavštine, ali kad opereš auto opet ga ima...

Ja vosak nanosim na cijeli auto, gdje god je lakirana površina

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Ima li voska na autu?
« Odgovori #5 : Rujan 04, 2013, 03:48:47 poslijepodne »
dodo voskovi (ne znam za sve ali definitivno vecina) mogu i na plastike, na gumice i sl i ne ostave ni traga. ostave samo lijepu dugotrajnu zastitu. tako da s njima npr, tesko dostupnih mjesta nema.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Ima li voska na autu?
« Odgovori #6 : Rujan 04, 2013, 04:17:09 poslijepodne »
Da,Dodo slobodno na plastike...isprobao sam i supernatural i on može na plastike i gumice..

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Ima li voska na autu?
« Odgovori #7 : Rujan 04, 2013, 05:59:19 poslijepodne »
Da  :tuctucali sinteticki voskovi ne, ja sam stavio syntetich selant 2.0 pa da vidiš vraga za skinuti.
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"