Autor Tema: Neuspješno poliranje BMW E90  (Posjeta: 78381 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline sdanijel

  • Početnik
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
Neuspješno poliranje BMW E90
« : Kolovoz 18, 2013, 08:49:33 prijepodne »
Pozdrav cijeloj ekipi. Naime, već drugu godinu za redom pokušavam ispolirati auto da izgleda kako treba.
Prošle godine sam vozio auto u jedu praonicu u Sl.Brodu (Auto-Glanc Pilipović)koji su mi doslovce uništili lak poliranjem, auto je bio pun holograma. Kad su ga ispolirali, naravno nakon voska, to se nije toliko vidjelo ali nakon nekoliko pranja auto koma...reklamirao al ništa nisu uspjeli napraviti....još su se čudili kako im se to događa...očito dečko u praonici nema pojma o poliranju..i da,poliranje je koštalo 350kn:D
ovako je to izgledalo:









i nakon natezanja s njima nisam auto ništa dirao i odlučim ovo ljeto(prošli mjesec) odvesti auto kod profi majstora (nebih ga naveo jer sam reklamirao i rekao je da dovezem auto opet da će probati napraviti posao kako treba)...cijena 1300kn :D
auto je kod preuzimanja odlično izgledao, sav navoskan, super...al nakon prvog pranja i kad ga sunce obasja koma....meni se noge oduzele kad sam vidio šta su napravili...
ovo su slike nakon prvog pranja...










molim vas da mi kažete u čemu je problem...kako se taj lak uopće može ispolirati a da nakon pranja i dalje bude isti kao nakon samog poliranja...jel moguće da voda ispere tu kemiju od poliranja i onda dobijem isti stari lak pa čak i u gorem stanju:
Kupio sam u Partesu gold class vosak i sad ga nakon svakog pranja moram voskati da ne gledam auto u takvom stanju...nije mi jasno zašto vosak gols class spadne nakon prvog pranja...probao sam vrata detaljno očisiti s meg car detailing cleanerom i onda gols clas vosak u tri sloja i opet nakon prvog pranja voska kao da nema na laku :(
ovako izgleda auto al gad stavim vosak...al nažalost to traje samo do prvog pranja :(



molim vaše stručne savjete...idući vikend idem na reklamaciju poliranja pa ćemo vidjeti što će biti :D

Offline Keza

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 2593
  • Spol: Muški
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #1 : Kolovoz 18, 2013, 09:07:07 prijepodne »
mene sad brine jedna stvar
koliko je uopce laka gore?

boga pitaj cime su i kako polirali..

poznato je da bmw ima tvrd lak ali ni on nije otporan na ljudsku glupost :(

moram pitati ali kako peres auto?

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #2 : Kolovoz 18, 2013, 09:09:50 prijepodne »
Najbolje je krenuti od kezinog zadnjeg pitanja, pa onda ici dalje...
I obavezno izmjeriti lak da se vidi sto su "majstori" napravili do sad....

Offline sdanijel

  • Početnik
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #3 : Kolovoz 18, 2013, 09:42:47 prijepodne »
do početka ove godine sam auto vozio u praonice...al od zadnjeg poliranja auto perem koliko toliko po preporukama s ovog foruma..
dvije kante, gold class megs šampon, rukavica megs...nakon toga brisanje sa megs magnet ručnikom i ultimate wipe megs krpom, nakon toga sam stavljao gold class vosak.
koliko je laka skinuto poliranjima ne znam...morat ću naći nekog u brodu tko može izmjeriti debljinu laka pa vam javim...sutra zovem vlasnika poliraonice u zg koji su mi zadnji polirali prije nepunih mjesec dana da dogovorimo termin da poprave svoje gluposti koje su napravili na laku.

Offline Knorac

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
    • Email
Re: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #4 : Kolovoz 18, 2013, 09:51:12 prijepodne »
Meni se isto taj megsov vosak skidao nakon 2, 3 pranja, kupio od denija dodo juice diamond white i to je preporod..
Znam da si ljut ali probaj bar uzeti neki drugi vosak a da nije megs za zemlje treceg svijeta ;)

Ps. Jel ti to radio slucano onaj majstor u Markusevcu?


Sent from my GT-I9300

" I dont have haters only fans in denial "

Offline sdanijel

  • Početnik
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #5 : Kolovoz 18, 2013, 10:21:17 prijepodne »
Nije taj majstor radio...ne bih još stavljao imena i nazive firme...al vjerujte mi ako mi idući tjedan ne poprave auto...bit će oni u svim novinama i forumima...

Offline lux.4

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 798
    • Email
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #6 : Kolovoz 18, 2013, 10:32:14 prijepodne »
Ovo je stvarno užas  :doh1

@knorac...jel može na PM koji je to majstor u markuševcu ako nije problem?

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #7 : Kolovoz 18, 2013, 11:04:44 prijepodne »
Ovo je pre loše neki dijelovi izgledaju koda uopče nisu taknuti, a neki koda se preletilo sa fc+, na cirka 1800 rpm bez zenit metode, sto se tice kolicine laka svi ti bmw jet black ( ako se nevaram to je naziv boje) su keramički lakovi i imaju od 180-220 mikrona laka tako da ne vjerujem da su previše skinuli.
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #8 : Kolovoz 18, 2013, 11:14:48 prijepodne »
Ovo i ja kao totalni newbie vidim da je koma napravljeno

Offline sdanijel

  • Početnik
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #9 : Kolovoz 18, 2013, 11:18:10 prijepodne »
boja je jet black 2...sad sam upravio provjerio. Nadam se da ću iduću subotu dobiti termin za reklamaciju...javim vam što su učinili nakon reklamiranja.

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #10 : Kolovoz 18, 2013, 11:38:48 prijepodne »
Ovo je pre loše neki dijelovi izgledaju koda uopče nisu taknuti, a neki koda se preletilo sa fc+, na cirka 1800 rpm bez zenit metode, sto se tice kolicine laka svi ti bmw jet black ( ako se nevaram to je naziv boje) su keramički lakovi i imaju od 180-220 mikrona laka tako da ne vjerujem da su previše skinuli.

jet black lak je najmeksi bmw lak najgori za odrzavanje...

Offline rale

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #11 : Kolovoz 18, 2013, 11:46:00 prijepodne »
Gledam slike i ok vidi se da nije profesionalno uospte odradjeno nego smoa ispolirano nabijen vosak i cao zdravo.
Ali neka pitanja kao sto sma prozitao u komentarima je to da
1)Koliko laka ima na povrsini
2) ok vidi se i da nije ispolirano kako treba ali kako peres auto/kako peru auto u praonici?

Moj savet otidji kod nekoga ko je proveren 100% (npr sa foruma ako vidis necije radove) i otidji kod njega...ALI pazi sada sam rekao ALI sav njegov trud i rad mozes ti pa za 1 dan da upropastis... od kako peres auto, od kojih sretstva koristis, od da li se naslanjas na auto, da li itd...Sad aima mnogo faktora...Sa krpom kojom bises,brisu da nemaju nesto u sebi da li je sundjer ili rukavica itd...Znaci ima dosta faktora po meni da ogrebes auto i posle poliranja...
" Koristi sta volis i koristi ga cesto "

Offline slobodank

  • Global Moderator
  • *****
  • Postova: 1550
  • Spol: Muški
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #12 : Kolovoz 18, 2013, 12:35:11 poslijepodne »
Katastrofa. Vidi se dosta holograma, mada ima i swirlova... Ako nisu uradili iz prvog puta kako treba nadam se da će ti prilikom reklamacije to ispraviti. Budi tamo i ne odvajaj se od kola dok rade, čim nešto primetiš interveniši.

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #13 : Kolovoz 18, 2013, 01:45:38 poslijepodne »
uh što volim ove, popravit će ali nemoj nikome pričati, jel ima ovdje netko da sam mu ja radio? slobodno neka me popljuje
što se tiče debljine laka na ravnim plohama samim poliranjem nisu skinuli previše i sigurno ga ima dovoljno a najviše korekcije i ima na njima, na rubove treba obratiti pozornost jer je tamo najtanji, pogotovo ako se radi o prvoj boji (tvornički se svi lakiraju 1,5 ruku a rubovi se još povuku kod sušenja) ako je farbanac nema straha ima ga dovoljno, vidim ispod kvaka nije ni pipnuto, a po slikama je dovoljno odraditi kvalitetan antihologram tretman, počistiti IPA-om, i nanjeti kvalitetan vosak po meni to Gold Class nije,

Offline sdanijel

  • Početnik
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #14 : Kolovoz 18, 2013, 02:14:51 poslijepodne »
uh što volim ove, popravit će ali nemoj nikome pričati, jel ima ovdje netko da sam mu ja radio? slobodno neka me popljuje
što se tiče debljine laka na ravnim plohama samim poliranjem nisu skinuli previše i sigurno ga ima dovoljno a najviše korekcije i ima na njima, na rubove treba obratiti pozornost jer je tamo najtanji, pogotovo ako se radi o prvoj boji (tvornički se svi lakiraju 1,5 ruku a rubovi se još povuku kod sušenja) ako je farbanac nema straha ima ga dovoljno, vidim ispod kvaka nije ni pipnuto, a po slikama je dovoljno odraditi kvalitetan antihologram tretman, počistiti IPA-om, i nanjeti kvalitetan vosak po meni to Gold Class nije,

auto ima tvornički lak...nije nigdje farban...jedino sam zadnji branik stavio novi i one je lakiran jer me je naguzio neki lik na cesti :D

do sada je auto poliran u brodu prošle godine, to su one prve slike i sad drugi put prošli mjesec u zg...još kad sam dolazio preuzeti auto, lik se hvali kako su 5 prolaza napravili poliranjem al kao naplatit će kao 3 slojno poliranje i stavili su kao polimersku zaštitu...to je bilo u subotu....ja vozikao auto 5 dana i sljedeći petak kad je stigla nova kozmetika iz partesa idem oprati auto:
1.miniwashem sve sapraoo....auto je bio samo prašnjav jer je cijeli tjedan bilo sunčano
2.gold class šamponom i novom megs rukavicom lagano prešoa
3.saprao šampon
4.megs magnetnim osušio i još malo sa ultimate shine što je ostalo kapljica i auto u hladovini crn...super, ja sretan napokon dobro ispolirano...kad sam ga izvezao na sunce,,,noge mi se oduzele...to su one druge slike iz posta...odmag uslikao i poslao gazdi na mail reklamaciju...