Tehnički dio > Strojno poliranje

Neuspješno poliranje BMW E90

(1/15) > >>

sdanijel:
Pozdrav cijeloj ekipi. Naime, već drugu godinu za redom pokušavam ispolirati auto da izgleda kako treba.
Prošle godine sam vozio auto u jedu praonicu u Sl.Brodu (Auto-Glanc Pilipović)koji su mi doslovce uništili lak poliranjem, auto je bio pun holograma. Kad su ga ispolirali, naravno nakon voska, to se nije toliko vidjelo ali nakon nekoliko pranja auto koma...reklamirao al ništa nisu uspjeli napraviti....još su se čudili kako im se to događa...očito dečko u praonici nema pojma o poliranju..i da,poliranje je koštalo 350kn:D
ovako je to izgledalo:









i nakon natezanja s njima nisam auto ništa dirao i odlučim ovo ljeto(prošli mjesec) odvesti auto kod profi majstora (nebih ga naveo jer sam reklamirao i rekao je da dovezem auto opet da će probati napraviti posao kako treba)...cijena 1300kn :D
auto je kod preuzimanja odlično izgledao, sav navoskan, super...al nakon prvog pranja i kad ga sunce obasja koma....meni se noge oduzele kad sam vidio šta su napravili...
ovo su slike nakon prvog pranja...










molim vas da mi kažete u čemu je problem...kako se taj lak uopće može ispolirati a da nakon pranja i dalje bude isti kao nakon samog poliranja...jel moguće da voda ispere tu kemiju od poliranja i onda dobijem isti stari lak pa čak i u gorem stanju:
Kupio sam u Partesu gold class vosak i sad ga nakon svakog pranja moram voskati da ne gledam auto u takvom stanju...nije mi jasno zašto vosak gols class spadne nakon prvog pranja...probao sam vrata detaljno očisiti s meg car detailing cleanerom i onda gols clas vosak u tri sloja i opet nakon prvog pranja voska kao da nema na laku :(
ovako izgleda auto al gad stavim vosak...al nažalost to traje samo do prvog pranja :(



molim vaše stručne savjete...idući vikend idem na reklamaciju poliranja pa ćemo vidjeti što će biti :D

Keza:
mene sad brine jedna stvar
koliko je uopce laka gore?

boga pitaj cime su i kako polirali..

poznato je da bmw ima tvrd lak ali ni on nije otporan na ljudsku glupost :(

moram pitati ali kako peres auto?

mislavto:
Najbolje je krenuti od kezinog zadnjeg pitanja, pa onda ici dalje...
I obavezno izmjeriti lak da se vidi sto su "majstori" napravili do sad....

sdanijel:
do početka ove godine sam auto vozio u praonice...al od zadnjeg poliranja auto perem koliko toliko po preporukama s ovog foruma..
dvije kante, gold class megs šampon, rukavica megs...nakon toga brisanje sa megs magnet ručnikom i ultimate wipe megs krpom, nakon toga sam stavljao gold class vosak.
koliko je laka skinuto poliranjima ne znam...morat ću naći nekog u brodu tko može izmjeriti debljinu laka pa vam javim...sutra zovem vlasnika poliraonice u zg koji su mi zadnji polirali prije nepunih mjesec dana da dogovorimo termin da poprave svoje gluposti koje su napravili na laku.

Knorac:
Meni se isto taj megsov vosak skidao nakon 2, 3 pranja, kupio od denija dodo juice diamond white i to je preporod..
Znam da si ljut ali probaj bar uzeti neki drugi vosak a da nije megs za zemlje treceg svijeta ;)

Ps. Jel ti to radio slucano onaj majstor u Markusevcu?


Sent from my GT-I9300

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju