Autor Tema: Zenith metoda  (Posjeta: 23054 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline decio

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 414
  • Spol: Muški
  • drive it like you stole it!
    • Email
Zenith metoda
« : Kolovoz 14, 2013, 10:42:40 prijepodne »
Mirka prijatelju, bas smo ja i deni2 preko pm-a razglabali. Kad koristš DA i menzerna paste da li se strigo držiš zenith metode ili imaš kakav vlastiti modus s kojim si pre zadovoljan?
Inače jedva čekam četvrtak za isprobat blue hydro foamed wool!

Offline Keza

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 2593
  • Spol: Muški
Odg: Zenith metoda
« Odgovori #1 : Kolovoz 14, 2013, 11:10:14 prijepodne »
malo sam sad zbunjen

zar zenith metoda nije za rotaciju?

Offline decio

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 414
  • Spol: Muški
  • drive it like you stole it!
    • Email
Odg: Zenith metoda
« Odgovori #2 : Kolovoz 14, 2013, 11:24:47 prijepodne »
Jeste, al sam viđao po stranim forumima da sa flexom 3401 odrađiju zenith. Pa i mene ko i tebe sad to buni!

Offline Mirka

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1214
  • Spol: Muški
  • MENZERNA and MAFRA
    • Email
Odg: Zenith metoda
« Odgovori #3 : Kolovoz 14, 2013, 11:25:41 prijepodne »
Mirka prijatelju, bas smo ja i deni2 preko pm-a razglabali. Kad koristš DA i menzerna paste da li se strigo držiš zenith metode ili imaš kakav vlastiti modus s kojim si pre zadovoljan?
Inače jedva čekam četvrtak za isprobat blue hydro foamed wool!
nigde ne pise da je zenith metod samo za rotaciono poliranje,ja koristim i na DA tu metodu,i sa LC hydro tech padovima je odlican pogodak  :sliiiiin

Offline Keza

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 2593
  • Spol: Muški
Odg: Zenith metoda
« Odgovori #4 : Kolovoz 14, 2013, 11:34:05 prijepodne »
kako ne?

navedeni su rasponi okretaja? DA ima taj raspon?

Offline decio

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 414
  • Spol: Muški
  • drive it like you stole it!
    • Email
Odg: Zenith metoda
« Odgovori #5 : Kolovoz 14, 2013, 12:14:10 poslijepodne »
kako ne?

navedeni su rasponi okretaja? DA ima taj raspon?
Po toj logici ni DA ni forsirana rotacija ne bi mogli razbit DAT abrazive! Ne inducira li tvoja tvrdnja takav zaključak Keza?
Pitam jer neznam! Do sada sam samo radio sa megsovim SMATovima!

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Zenith metoda
« Odgovori #6 : Kolovoz 14, 2013, 12:29:07 poslijepodne »
@ Mirka za DA ju i kupujem, @ Keza zenith ovisi o pasti a ne o tome jel roto ili da, iako sam se i sam u početku držao kao pijan plota gluposti pročitanih po forumima

Offline Keza

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 2593
  • Spol: Muški
Odg: Zenith metoda
« Odgovori #7 : Kolovoz 14, 2013, 12:57:24 poslijepodne »
kuko kako ne?
zenith metoda je i smišljena baš za rotaciju zbog njenog rada jer se želi postići što bolji finiš.
cilj je maksimalno iskoristiti paste koje rade na principu diminishing abraziva

istina, na forumima ima dosta toga ali nije sve glupost ;)

evo jedan link da se ne misli da pametujem  :igra

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=66024


da ne zeznemo do kraja
ako ćemo raspravljati o zenith metodi onda ćemo napraviti dvije teme ;)

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Zenith metoda
« Odgovori #8 : Kolovoz 14, 2013, 01:07:11 poslijepodne »
ma narasvno da nije sve glupost, tipkam u poslu pa sam malo preostro napisao, ali u svakom slucaju treba obratiti pozorniost na to cije savjete primjenjujes, ali i dalje stojim pri svojoj tvrdnji a mogu ju i dokazati, naravno da sve ovisi o obrtajima i da nisu isti na roto ili da, kad ulovim vremena obrazlozit cu tvrdnju

Offline Mirka

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1214
  • Spol: Muški
  • MENZERNA and MAFRA
    • Email
Odg: Zenith metoda
« Odgovori #9 : Kolovoz 14, 2013, 01:42:07 poslijepodne »
kako ne?

navedeni su rasponi okretaja? DA ima taj raspon?
pa paste koji su sa abrazivima normalno da treba a i bolje je rotaciona,ali ako imas dobru DA ,jednako isto a i puno bolje i lakse je i sa DA,kako KUKO kaze,sve ovisi o pastama,paste koji sad svi radimo su non diminishing i ne sadze abrazive ,vec aluminium oxid,koji se ne razbija,vec radi onoliko dugo koliko ti bude potrebno za cut na panelu,i bla bla bla,mozemo pricati jos sto godina,ali sve je u caku koju uspije si stvoriti kao tehniku svaki detailer,mislim da je sve bezveze ono sto se pise po knjige i svugde,ovo je subjektivna stvar,jeste da se treba drzati nekih pravila,ali krajni rezultat je zakon za sve  :shake2 ,a ovo sa obrtajima sto KUKO spominje,slazem se i znam na sta aludira,ima paste koje treba ih vrtiti na 800 ,a ima i paste koje treba na 2000  :neznam

Offline Keza

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 2593
  • Spol: Muški
Odg: Zenith metoda
« Odgovori #10 : Kolovoz 14, 2013, 10:04:54 poslijepodne »
mirka sve paste imaju abrazive - da nemaju nebi ništa napravili kod poliranja
razlika je u tehnologiji - diminishing vs nondiminishing

cilj zenith metode je da kod poliranja rotacijom lagana oštećanja i holograme same paste i pad-a svede na minimum (grublje kombinacije) čime se može postići kristalni finiš
ovo vrijedi za diminishing paste i onaj dijagram okretaja i svega je samo kostur jer na tržištu ima dosta pasti koje imaju i različite specifikacije + naš odabir pad-a (mišljenja sam da oscilacije mogu varirati cca 200-300 okretaja)

zenith metoda se može primjeniti i sa nondiminishing pastama ali se ne dobiva puni potencijal iste

DA je totalno druga priča jer je drugačiji princip rada
sam stroj po sebi ne može napraviti neku "štetu" za razliku od rotacije
dosta puta se spomenulo da DA bolje finišira za razliku od rotacije (nije primjenjena zenith metoda ili je krivo primjenjena)

decio DA može razbiti diminishing abrazive ali nitko ne spominje u kojem opsegu, kombinaciji pad-a, pritiska i svega
+ zenith metoda je i osmisljena zbog rotacije a ne DA



Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Zenith metoda
« Odgovori #11 : Kolovoz 15, 2013, 06:49:29 prijepodne »
slažem se da je zbog rotacije osmišljena, ali s DA ako ju ne primjenjuješ s pojedinom kombinacijom padova i pasti također napraviš holograme a i ne postigneš željeni efekat

Offline Mirka

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1214
  • Spol: Muški
  • MENZERNA and MAFRA
    • Email
Odg: Zenith metoda
« Odgovori #12 : Kolovoz 17, 2013, 10:19:05 prijepodne »
Kad sam rekao abrazive,mislio sam na abrazive tipa 3m fc ,sonax 5/5,mirka m25, C20.....naravno da svi imaju abrazive  :dobro

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Zenith metoda
« Odgovori #13 : Kolovoz 18, 2013, 10:32:48 poslijepodne »
s d/a strojem nije potrebno primjenjivati zenith metodu. ona ne moze ostaviti holograme.
dovoljno je samo smanjiti brzinu na kraju da se dobije zeljeni finish, ukoliko je .
nije potrebno postepeno dizati okretaje, doci do zenith tocke pa ih postepeno spustati kao u radu s rotary strojem.
nadam se da ce se tommee javiti pa vam razjasniti zasto niste u pravu kad pricate o d/a i zenith metodi i hologramima.

@kuko, ne znam igra li eventualno neku ulogu to sto je rupesica forced d/a stroj, ali mislim da ne.
u svakom slucaju nema potrebe za zenith metodom, eventualno je potrebno nakon pocetnih visoke brzine smanjiti na neku manju za zavrsni prijelaz
« Zadnja izmjena: Kolovoz 18, 2013, 10:43:00 poslijepodne mislavto »

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Zenith metoda
« Odgovori #14 : Kolovoz 18, 2013, 10:49:11 poslijepodne »
rupes nema forsiranu rotaciju kao flex vrg, i ako ne primjenjujes metodu postepenog spustanja napravis holograme, naravno ni blizu onima koje napravi rotaciona ali napravi vidljivi pod odredjenim kutem svjetla