Autor Tema: Savjeti za detailing novom članu  (Posjeta: 64017 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline skiron

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Savjeti za detailing novom članu
« Odgovori #15 : Kolovoz 14, 2013, 01:56:06 poslijepodne »
svi voskovi se relativno lako nanose
problem može biti kod skidanja ;)

znam na koji misliš ... :-)

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Savjeti za detailing novom članu
« Odgovori #16 : Kolovoz 14, 2013, 03:10:53 poslijepodne »
@tonyy: Hvala na infu, baš ću obratiti pozornost na njega  :palacgore:

@lux.4: Misliš šampon za pranje? Apc sam ionako mislio kupit za početak onaj od 3 litre pakiranje od meguiarsa zeleni jer sam zadovoljan sa ovim nego da sad naručujem zasebno šampon koji ću samo koristiti za glinu pa sam mislio u jednu bočicu posebno razjedit 1:10 za glinu a u drugu 1:4 za unutrašnjost... Baš ću pročitati tvoju temu  :thnx

@Keza i skiron: Otprilike koliko može trajati vosak na laku? Nešto sam čitao po forumu o skidanju voska s laka, neki koriste šampone za predpranje, neki čak i čarli :gruebel
« Zadnja izmjena: Kolovoz 14, 2013, 03:14:02 poslijepodne Tomislav »

Offline lux.4

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 798
    • Email
Odg: Savjeti za detailing novom članu
« Odgovori #17 : Kolovoz 14, 2013, 03:26:55 poslijepodne »
da, mislio sam na običan šampon za pranje auta...ne onaj sa voskom nego bez...

Sa apcom nema potrebe da prelaziš plastike svaki put...sad ih jednom počistiš i poslje samo njeguješ sa sredstvom koje budeš koristio... I mislim da ti je omjer 1:4 malo prejak za plastike kad već kažeš da su kao isušene, probaj prvo sa 1:20 ili 1:10 pa ako neke stvari baš neidu dole onda na tom djelu 1:4, samo oprezno, nemoj ostavit da ti se osuši na plastici jer ostaju bijeli tragovi...

Trajnost voska ovisi o puno faktora...dal je auto garažiran, vremenski uvijeti, sa kojim šamponom se pere, kakva je priprema...i svaki vosak traje drugačije

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Savjeti za detailing novom članu
« Odgovori #18 : Kolovoz 15, 2013, 01:23:35 poslijepodne »
Ovisi koliko je zaprljan iznutra jer ne želim stavljat zaštitu na prašnjavu ili prljavu površinu iznutra... Omjer 1:4 bi koristio za tkaninu sjedala, omjer 1:10 za plastične površine i obavezno sa MF prođem i naravno nikad ne na direktnom suncu ili dok je plastika topla 8)

Moj auto nije garažiran, pere se šamponom u samoposlužnoj praonici koja ne sadrži vosak... uglavnom još sam u istraživanju svih proizvoda mada šta se tiče voska šta se tiče moje srebrene boje izbor se sveo na dodo rainforest rub ili dodo Juice supernatural jer sam se vodio savjetima s foruma koji imaju sličnu i/ili istu boju kao ja i već su koristili i/ili koriste te proizvode  :cuga

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Savjeti za detailing novom članu
« Odgovori #19 : Kolovoz 19, 2013, 02:38:58 poslijepodne »
Nakon pomnijeg istraživanja tržišta odluka je pala na sljedeće proizvode:

1. Rukavica za pranje Meguiars LAMBS WOOL WASH MITT
http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=050.540.003

2. ScratchShield Twin Filter & Bucket Set Two Bucket Method Kit
http://www.i4detailing.co.uk/acatalog/ScratchShield_Filter_Bucket_x2.html

3. CARPRO IRON X CLEANER CHERRY
http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=050.520.006

4. Dodo Juice Orange Plush Drying Towel
http://www.i4detailing.co.uk/acatalog/Dodo_Juice_Orange_Plush_Drying_Towel_1.html

5. Valet PRO Blue Clay Bar
http://www.i4detailing.co.uk/acatalog/Valet_PRO_Blue_Clay_Bar_1.html

6. Dodo Juice Supernatural
http://www.i4detailing.co.uk/acatalog/Dodo_Juice_Supernatural_30ml_1.html

7. Meguiars ENDURANCE HIGH GLOSS
http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=050.525.002

8. BWF Foam Applicator
http://www.bearswaxfactory.co.uk/bwf-foam-applicator-284-p.asp

9. Meguiars SUPREME SHINE MICROFIBRE TOWEL (3PACK)
http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=050.540.029

Za početak sam odlučio držati se vanjskog pranja i naravno svu spomenutu opremu kupovati u skladu sa financijskom situacijom jer ipak sve navedeno zapada 1058,50 kn što i nije baš malo a i samtram da je to neka osnovna oprema za pranje,dekontaminaciju i zaštitu laka izvanka.

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Savjeti za detailing novom članu
« Odgovori #20 : Kolovoz 19, 2013, 04:39:53 poslijepodne »
nesto je bilo govora o tim rukavicama koje bi ti htio... navodno da su iz uvoza kvalitetnije.
a ako vec uvozis, tj narucujes izvana, onda je po meni bolja solucija npr http://www.elitecarcare.co.uk/eurow-100-ultra-plush-sheepskin-wash-mitt.php?manufacturers_id=35&osCsid=e9669203b16fb0cea9071a1b0eabb785
dosta hvaljena tu po forumu.

MF krpa si uzmi jos jedan paket. samo 3 kom ti zna bit malo za masne voskove poput SN kojeg si naveo. ta meca nije bas mala, a krpa masna od voska ne radi bas neki dobar buffing.



i uz sve to, treba ti dobar sampon.
po pitanju sampona ja se nisam maknuo dalje od ovog:
http://www.elitecarcare.co.uk/3m-car-shampoo-473ml.php?cPath=57

dobro je probat nove stvari ali ja se drzim dobre stare: "if it aint broken, dont fix it". a za mene, stvar radi svoj posao kako treba.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Savjeti za detailing novom članu
« Odgovori #21 : Kolovoz 19, 2013, 07:33:18 poslijepodne »
Gledao sam proizvode koje mogu nabaviti kod nas a ako ih nema u HR onda mi je opcija kupovanje vanka poradi dodatnih troškova dostave, ova meguiarsova mi se učinila best buy ali kad već kupujem za istu cijenu zašto ne uzeti bolje tj. ovu koju si ti preporučio  :palacgore:

Dobro da si me upozorio za MF krpe, sad kad pogledam  i meni se čine malo 3  :misli:

Nažalost morat ću prati na samoposlužnoj praoni, dakle njihov snow foam kakav god da je, srećom na ovoj di ja perem nije zajedno sa voskom ako se to uopće može nazvat srećom  :doh1

Općenito nisam ni ja za neke egzibicije minjanja, htio bih odma nekako od starta imat sigurne preparate koje mogu koristiti godinama dok got se budu proizvodili  :mrgreen:

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Savjeti za detailing novom članu
« Odgovori #22 : Kolovoz 19, 2013, 07:38:53 poslijepodne »
@tonyy: Hvala na infu, baš ću obratiti pozornost na njega  :palacgore:

@lux.4: Misliš šampon za pranje? Apc sam ionako mislio kupit za početak onaj od 3 litre pakiranje od meguiarsa zeleni jer sam zadovoljan sa ovim nego da sad naručujem zasebno šampon koji ću samo koristiti za glinu pa sam mislio u jednu bočicu posebno razjedit 1:10 za glinu a u drugu 1:4 za unutrašnjost... Baš ću pročitati tvoju temu  :thnx

@Keza i skiron: Otprilike koliko može trajati vosak na laku? Nešto sam čitao po forumu o skidanju voska s laka, neki koriste šampone za predpranje, neki čak i čarli :gruebel
previše ti je 1:10 za glinu, smanji na 1:50

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Savjeti za detailing novom članu
« Odgovori #23 : Kolovoz 19, 2013, 07:41:26 poslijepodne »
snow foam iz samoposluzne ti skida vosak.
bilo je dosta govora o tome, testirali smo neke samplove tu na forumu, ispostavlja se da digod dodjes svi razrijede lose sampone koji ne valjaju jedan kua, ali ionako skidaju vosak.
skoro radje i bez snow foama njihovog nego samo malo cesce doma na ruke s 2 grit guarda pazljivo...
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Savjeti za detailing novom članu
« Odgovori #24 : Kolovoz 19, 2013, 07:43:05 poslijepodne »
Ali ako češ ga prat na samoposlužnoj moglo bi se desit da odmah ti skine i vosak..sve te praone koriste prejake šampone...

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Savjeti za detailing novom članu
« Odgovori #25 : Kolovoz 20, 2013, 01:40:54 poslijepodne »
@tonyy: Hvala na infu, baš ću obratiti pozornost na njega  :palacgore:

@lux.4: Misliš šampon za pranje? Apc sam ionako mislio kupit za početak onaj od 3 litre pakiranje od meguiarsa zeleni jer sam zadovoljan sa ovim nego da sad naručujem zasebno šampon koji ću samo koristiti za glinu pa sam mislio u jednu bočicu posebno razjedit 1:10 za glinu a u drugu 1:4 za unutrašnjost... Baš ću pročitati tvoju temu  :thnx

@Keza i skiron: Otprilike koliko može trajati vosak na laku? Nešto sam čitao po forumu o skidanju voska s laka, neki koriste šampone za predpranje, neki čak i čarli :gruebel
previše ti je 1:10 za glinu, smanji na 1:50

 :palacgore:

snow foam iz samoposluzne ti skida vosak.
bilo je dosta govora o tome, testirali smo neke samplove tu na forumu, ispostavlja se da digod dodjes svi razrijede lose sampone koji ne valjaju jedan kua, ali ionako skidaju vosak.
skoro radje i bez snow foama njihovog nego samo malo cesce doma na ruke s 2 grit guarda pazljivo...

NIsam te razumio ovaj dio na ruke da perem? :misli:

Ali ako češ ga prat na samoposlužnoj moglo bi se desit da odmah ti skine i vosak..sve te praone koriste prejake šampone...

A da je proć samo sa vodom pa iron x i opet isprati sa vodom sa samoposlužne praone? :gruebel

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: Savjeti za detailing novom članu
« Odgovori #26 : Kolovoz 20, 2013, 02:35:21 poslijepodne »
Kaže da je bolje oprati ručno nego ići na samoposlužne praone - radi očuvanja voska na autu (i ostalog, poput plastike farova npr.)

Čemu IronX?
To ti je priprema za gliniranje/vosak, ne tretiraš ga sa IronX-om stalno.

Ako možeš (ako daju na samoposlužnoj da koristiš svoj šampon i kantu, neki ne daju), isperi ga s vodom, operi sa metodom 2 kante i isperi. Sve je bolje od njihovog "SF".
Petrolhead

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Savjeti za detailing novom članu
« Odgovori #27 : Kolovoz 20, 2013, 02:45:47 poslijepodne »
tako je.
samo svoje koristi.
ti samponi njihovi su banana koju je bolje izbjec. vise stete nego koristi. samo pjeni (a i to lose), ne pere nis a skida vosak.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Savjeti za detailing novom članu
« Odgovori #28 : Kolovoz 20, 2013, 03:42:35 poslijepodne »
Naveo sam već da živim u zgradi te da nisam u prilici sam prati jer bi ga sam prao a u ovoj praoni ionako osim petkom i subotom nitko ne nadgleda kako pereš tako da bi mogao donijeti svoj šampon u smiksati ga u jednu kantu i prati te koristiti samo ispiranje vodom u praoni  :cuga

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Savjeti za detailing novom članu
« Odgovori #29 : Kolovoz 20, 2013, 08:06:27 poslijepodne »
da, to i kazem.

ja to ponekad znam napraviti. (iako imam di prat)

vlasnik je doso do mene i poceo kenjat, ja sam ga pitao nek mi zamijeni zetone u pare, on me blijedo gleda. reko koji ce mi kua ako ih ne smijem koristiti. ja sam mislio da i moja lova valja.
samo je reko "oprosti, nastavi ko da nisam nis rekao" i od srama mi vise ni ne prilazi.

;)
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!