Autor Tema: Pomoć  (Posjeta: 34470 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline seat_ibiza

  • Početnik
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Seat ibiza sportrider 2
Odg: Pomoć
« Odgovori #15 : Kolovoz 02, 2013, 05:28:36 poslijepodne »
Ovako...kupio sam megs žute aplikatore i šampon megs soft wasch gel ..neznam sad da raxton vosak ili ne....ili samo cleaner wax..da kupim još nešto za ručno poliranje prije ili ne treba..

Offline purdashian

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 254
  • Spol: Muški
Odg: Pomoć
« Odgovori #16 : Kolovoz 02, 2013, 06:41:37 poslijepodne »
ne, wax cleaner je vosak koju u sebi sadrzi vrlo malo abraziva tako da ajmo reci malo polira kod nanosenja voska. to nije poliranje u pravom smislu rijeci ali proizvodjac navodi da nije cisti vosak kao nxt ili ultimate wax vec da osim nanosenja voska malo i cisti povrsinu.
Ja ovo ne razumijem sto si ti napisao za cleaner wax (da malo polira prije nanosenja voska itd...) zapravo totalno  :neznam, a bome ni ovo sto pricas oko cistog voska NXT-a.

Da pokusam malo pojasniti:
Cleaner wax je kombinacija NE abrazivnih kemijskih sredstva za ciscenje, ulja za ''osvjezavanje'', sintetickih polimera, silikona i voska! Sad sve ovo ima zasebnu funkciju ali nije predmet ovog topica.
NXT bas i ne spada u cisti vosak naime u sebi takoder ima kemijske cistace.

Offline purdashian

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 254
  • Spol: Muški
Odg: Pomoć
« Odgovori #17 : Kolovoz 02, 2013, 06:54:53 poslijepodne »
Ovako...kupio sam megs žute aplikatore i šampon megs soft wasch gel ..neznam sad da raxton vosak ili ne....ili samo cleaner wax..da kupim još nešto za ručno poliranje prije ili ne treba..

Ovo sto si kupio je odlicno za pocetak.
Lijepo u hladu operi auto, pocni od gore krova prema dolje....
Lijepo upotrijebi clay kao sto su ti ljudi napisali...mozes oprat jos jednom ako zelis (ja ne perem ponovno).
I lijepo opali po autu cleaner voskom - mozes lijepo utrljati s aplikatorom panel po panel. Nakon sto se osusi polako obrises visak voska mikrofibrom. Auto ce ti biti zasticen oko 2-3 tjedna, a nakon toga vremena mozes ponovno iskoristiti taj vosak.
Navodno je taj vosak jedan od najprodavanijih voskova u Americi.

Sad na tebi je ako zelis jos jednom prijeci raxton voskom (o njemu ne znam pa necu nista dalje ni pisati).

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pomoć
« Odgovori #18 : Kolovoz 02, 2013, 10:17:53 poslijepodne »
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline seat_ibiza

  • Početnik
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Seat ibiza sportrider 2
Odg: Pomoć
« Odgovori #19 : Kolovoz 04, 2013, 09:27:20 poslijepodne »
Uredu..zanima me za zadnje štopove...blago su matirani ništa strašno ali nije ko novo..što preporučate za to sredit...čisto da im se vrati sjaj :D

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pomoć
« Odgovori #20 : Kolovoz 05, 2013, 01:56:33 poslijepodne »
http://www.cro-detailing.com/index.php?board=80.0


nemoguce je odgovoriti ista konkretnoga na tako opce pitanje....
vidi si rubriku s poliranjem svjetla pa ce ti bit jasnije.
svaki far je drukciji, svaka crticazahtjeva drugu metodu ili proizvode.... ne mozes to samo tako: "eh, treba ispolirati tim i tim". ni nemamo pojma kakva su ti svjetla niti ih je neko vidio... da i nabacis jedno 10ak HD slika tih farova tu na forum, s hebeno dobrim makro-om, kuzili bi 60%. ostalih 40% mozes kuzit samo kad krenes brusiti/polirati i vidis sta zahtijeva takva vrsta plastike pod takvim uvjetima.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline seat_ibiza

  • Početnik
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Seat ibiza sportrider 2
Odg: Pomoć
« Odgovori #21 : Kolovoz 08, 2013, 11:27:09 poslijepodne »
uredu...btw prošao sam preko friške crte na cesti..i zapraljlo mi gume i blatobrane bijelom bojom za crte...sa čime to proći da ide dole...hvala ;)

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pomoć
« Odgovori #22 : Kolovoz 09, 2013, 01:22:14 prijepodne »
glina bi to trebala skinuti bez problema.

ja bi probao prvo samo njom. ako ne ide, onda neko predpranje pa opet glina.  ic ce, isprobano vise puta.

nemoj zaboravit nakon toga proc voskom preko obradjene povrsine. ;)
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!