Autor Tema: UPIT za samousluznu praonicu  (Posjeta: 51287 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline GIGA01

  • Početnik
  • *
  • Postova: 43
  • Spol: Muški
UPIT za samousluznu praonicu
« : Lipanj 23, 2013, 09:21:25 poslijepodne »
Pozdrav, nadam se da mi mozete pomoci.Da li voskiran auto moze izdrzati tretman na samousluznoj praonici koja koristi sljedece proizvode:

-PRANJE-praskasti deterdzent od strane Adriateh firme, odnosno za njih proizvodi Alfacare Cakovec koji su namjenski napravljeni za samousluzne autopraonice.
Deterdzent bez fosfata i da je 95% biorazgradiv.

-ISPIRANJE-demineralizovanom vodom (osmoznom vodom)

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: UPIT za samousluznu praonicu
« Odgovori #1 : Lipanj 23, 2013, 09:35:38 poslijepodne »
Pozdrav, nadam se da mi mozete pomoci.Da li voskiran auto moze izdrzati tretman na samousluznoj praonici koja koristi sljedece proizvode:

-PRANJE-praskasti deterdzent od strane Adriateh firme, odnosno za njih proizvodi Alfacare Cakovec koji su namjenski napravljeni za samousluzne autopraonice.
Deterdzent bez fosfata i da je 95% biorazgradiv.

-ISPIRANJE-demineralizovanom vodom (osmoznom vodom)
ne može, koristi samo vodu i svoj šampon

Offline GIGA01

  • Početnik
  • *
  • Postova: 43
  • Spol: Muški
Odg: UPIT za samousluznu praonicu
« Odgovori #2 : Lipanj 23, 2013, 09:40:26 poslijepodne »
Pa to i jeste problem, zivim u stanu i nemam pristupa vodi, a ni jedna samousluzna praonica ne dozvoljava koristenje svog sampona...

Ja sam razmisljao o bastinskoj pumpi i prskanju po autu, onda ispiranje na samousluznoj, valjda nece niko zamjeriti:-)

Offline pjuse

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 139
  • Spol: Muški
Odg: UPIT za samousluznu praonicu
« Odgovori #3 : Lipanj 23, 2013, 09:54:41 poslijepodne »
Ne dozvoljavaju, ali kada nema gužve nije neki problem.
Većinom nema gužve tokom dana kroz tjedan i kasnije navečer.

Offline lux.4

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 798
    • Email
Re: UPIT za samousluznu praonicu
« Odgovori #4 : Lipanj 23, 2013, 10:53:06 poslijepodne »
Ja isto zivim u stanu i auto perem u samoposluznoj iza avenue malla prema gorici...nikad problema, uvijek se javim deckima tamo i kazu nema frke, javit cemo ti ako se stvori red... Znaci ne da budu boxevi puni nego bas da se stvori red od par auti... Ja auto i susim i nanosim vosak u boxu u hladu...i dosad mi se samo jednom desilo da je decko doso i zamolio samo da se pozurim jer sam susio auto... Stvarno su korektni tamo, nikad problema...

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2


Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: UPIT za samousluznu praonicu
« Odgovori #5 : Lipanj 23, 2013, 11:56:44 poslijepodne »
meni u porecu probao filozofirat nesto i to bas vlasnik, stavio sam 5kn u stroj i pretisnuo samponiranje. samponirao s megsom, namignuo mu i iso ca. mislim da jos sad ne zna kako reagirati. ako bit sretan sta je zaradio 5kn ili mi srat sta sam ipak na kraju napravio na svoj nacin. :)
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Dankas

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: UPIT za samousluznu praonicu
« Odgovori #6 : Prosinac 18, 2013, 03:15:52 poslijepodne »
Ajde da malo oživim temu samoposlužnih praona...dakle, zanima me kako se dobro pripremit za pranje u samoposlužnoj.

Znači, što je sve izvedivo, u slučaju da nije gužva i imaš vremena za pranje. Što je ona neka osnovna oprema koju možeš ponjet?. Pretpostavljam par kanti sa gritom, no kako izvesti foamanje jel ručno sa spužvom? Pretpostavljam da se samo auto isplahne vodom na početku, pa tvoja pjena i šampon iz kante, sredit felge najprije skroz ili ih samo našpricat prije nego kreneš šamponirat, pošto će to oduzet dosta vremena?

Prepotastavljam da ako nije gužva možeš i clayat auto na miru, i onda ga kasnije svoskat, pa me zanimaju malo iskustvaekipe iz Zagreba di i kak ste se snašli. Tamo kod kartinga u Španskom je uglavnom gužva al ne znam dal je možda bolje iza antunovića na onoj maloj špraoni. Dolje NZ u Sigetu je masovno prazan, nekak nemam ideju da bi tamo itko išta prigovarao. ili?

fala
D


Offline lux.4

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 798
    • Email
Odg: UPIT za samousluznu praonicu
« Odgovori #7 : Prosinac 18, 2013, 09:30:39 poslijepodne »
Ovako, ja perem auto u samoposlužnoj tamo iza avenu8e malla prema gorici...odem u one boxove skroz iza, par puta sam se javio dečkima i pitao, i rekli su da nema problema, da ako bude gužve da budu došli do mene pa de se pomaknem.. Evo već 2 god. nikad niko ništa nije rekao, a dolazim preko tjedna preko dana, subota/nedelja ujutro oko 9...uvijek ima ljudi, ponekada neko i čeka za box, ali max jedan auto...Zato sam uvijek u zadnjim boxovima tak da niko tamo i ne dolazi, a ako i dojde vrati se natrag kad me vidi  :2funny

Procedura je sljedeća...prvo kotači sa dimerom 1/20 (kist, spužva i četka), našpricam i izčetkam jedan kotać, ubacim 1kn i isperem ga, pa tako drugi pa isperem, itd...razlog ispiranja odmah nakon pranja je jer je dimmer jaka kemija pa da nebi bilo... nakon kotača istim postupkom operem gumene tepihe, i ubacim 2-3kn, isperem tepihe i ostatak na auto. Nakon toga 2 bucket metoda prvo krov i stakla, pa ubacim 2kn i isperem, pa do lajsne, pa 2kn pa isperem, i na kraju doljnji dio, i isperem ponovno cijeli auto sa nekih 4-5kn. Kad je vani toplo i sunce, ostajem u boxu sušit auto, i nakon toga ako ide vosak stavim vosak također u boxu, isto tako i buffing, i onda kad sam gotov izađem van na usisavač, unutrašnjost, stakla, i gume...  :cuga

Offline slobodank

  • Global Moderator
  • *****
  • Postova: 1550
  • Spol: Muški
Odg: UPIT za samousluznu praonicu
« Odgovori #8 : Prosinac 18, 2013, 11:05:38 poslijepodne »
Ja od kada sam u stanu to radim ovako. Sa sobom nosim kantu u koju ubacim baštensku prskalicu od 2,5 l, četku za gume par mf krpa a od skora i epocu. (Da se razumemo tu samo održavam auto između ozbiljnih pranja koje radim kad sam kod mojih). Od skora od kako imam epocu nabacim foam i ostavim da par minuta deluje. Ne koristim njihov šampon (koji ide u kombinaciji sa toplom vodom) iznimno kad je auto baš jako prljav i tada perem samo oko točkova i donji deo vrata i pragove. Ovako odmah idem na ispiranje i isperem kola. Potom nabacim još jedan foam sa epocom  i ostavim da deluje a sa baštenskom prskalicom naprskam prvo gume pa ih izribam četkom, prostor oko točkova i druga mesta po potrebi. S obzirom da redovno perem kola dva foamiranja dosta dobro srede kola. Potom obrišem stakla sa fraber velvet hiq krpom, a ostatak sa mf-om. Odvezem se do zgrade koja je udaljena 300m tamo namažem gume i posušim kola još malo po potrebi uz što je moguće manje trljanja (još nisam polirao svoja kola tako da me do proljeća još koji swirl gore dole ne interesuje previše). E s obzirom da sam na prvom katu kola usisavam ispred zgrade. Kada sam se doselio u zgradu to niko nije radio, od kako sam ja to počeo raditi vikendom imam još par njih iz zgrade koji mi se pridruže. Gumene tepihe iz kola ubacim u kadu i tamo ih četkom za gume operem i na štrik na sušenje. I to je to moj punto je čistiji od većine kola na parkingu koja se peru u redovnim perionica. U perionicu idem posle 10h uveče kada nema žive duše i kada rade momci koji me poznaju i dozvole mi da ostanem u boxu koliko god je potrebno i koji su navikli da foamiram kola i da koristim svoj šampon. U dnevnom smeni sam imao prigovore na korišćenje svog šampona.
Ovako izgleda foam posle cca 4 min (epoca)

a ovo su prskalice koje nosim


Offline Dankas

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
    • Email
UPIT za samousluznu praonicu
« Odgovori #9 : Prosinac 21, 2013, 06:36:40 poslijepodne »
Jedino jos nisam skuzio kako ga foamaš? Jel tim prskalicama za vrt ili. I da li ga peres kakvom rukavicom/mittom ili samo pjena dva puta i ispiranje?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline bakcil7777

  • Početnik
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Nista nije pogresno ako te cini sretnim...
Odg: UPIT za samousluznu praonicu
« Odgovori #10 : Prosinac 22, 2013, 01:46:22 prijepodne »
Da se i ja nadovezem...

Dal bi auto na kojem je zastita tipa Opti coat-a gore mogao izdrzati taj deterdzent??

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: UPIT za samousluznu praonicu
« Odgovori #11 : Prosinac 22, 2013, 06:19:02 prijepodne »
Da
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline dmikul

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: UPIT za samousluznu praonicu
« Odgovori #12 : Prosinac 22, 2013, 09:55:27 prijepodne »
Evo da se i ja nadovežem, ako netko želi jeftinu zaštitu kroz zimu koja će izdržati deterdžent iz samoposlužnih definitivno preporučam sonax extreme 1 tvrdi vosak. Trenutno je oko 1 mjesec na autu i u tom razdoblju je barem 2 put tjedno pran u samoposlužnoj a beading je još uvijek odličan.  :palacgore:

Offline slobodank

  • Global Moderator
  • *****
  • Postova: 1550
  • Spol: Muški
Odg: UPIT za samousluznu praonicu
« Odgovori #13 : Prosinac 23, 2013, 12:42:38 poslijepodne »
Jedino jos nisam skuzio kako ga foamaš? Jel tim prskalicama za vrt ili. I da li ga peres kakvom rukavicom/mittom ili samo pjena dva puta i ispiranje?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Da fomam ga sa svojom prskalicom (epoca) i evo kako to izgleda (nije moj snimak ali čisto da vidiš)

Epoca Tec One foamer 2l - test na myjni

Samo pjena mi je dovoljna (dva puta) kada ga redovno perem. Kod većih zaprljana mora wash mitt i tada napravim kući u kanti šampon i ponesem wash mitt i lepo ga sredim.

Offline Dankas

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
    • Email
UPIT za samousluznu praonicu
« Odgovori #14 : Prosinac 29, 2013, 10:01:44 prijepodne »
A di si nabavio tu epocu, jel to iz kakvog poljoprivrednog ducana ili?


Sent from my iPhone using Tapatalk