Autor Tema: Napravio holograme poliranjem - pomoc  (Posjeta: 41236 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline poggiali

  • Početnik
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
Napravio holograme poliranjem - pomoc
« : Lipanj 09, 2013, 05:18:56 poslijepodne »
drustvo molim pomoc

znaci stvar ide ovako, danas sam prvi put isao kompletno ispolirat auto iako sam vec prije radio s polirkom ali nikar cijeli auto. i napravio dosta lose.

kupio sam meguiars 105, 205, 6 meguiars zutih aplikatora za poliranje, meguiars zutu i crnu spuzvu za poliranje i meguiars glinu i potrosio brdo para za nista.

postupak j3 bio ovakav: dobro oprao auto, pa ga izglinirao i opet oprao. auto ispolirao sa 105 i zutom spuzvom i bilo je FANTASTICNO. i ja budala uzeo crnu spuzvu i preletio ga sa 205. i mislim si ispao je brutalno. operem ga i da odmastim i kad sam ga na direktnom suncu pogledao puko sam  :'(  polirao od 8 ujutro do 4 popodne i gori je nego prije poliranja, sad vise nema jedne 9grebotine al ima milju holograma.

Sta sam krivo ucinio? vise polirku ne diram i bacam sve u smece, dal se to da spasit da rucno ispoliram sa aplikatorim i 205?  :-\


Offline veki

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
Odg: Napravio holograme poliranjem - pomoc
« Odgovori #1 : Lipanj 09, 2013, 05:42:37 poslijepodne »
jesi siguran da ih nije bilo nakon 105 ?

a sto se tice 205, mozda si stavio premalo paste, mozda si prebrzo polirao, mozda se pasta sasusila na padu. moze biti bilo sto od ovoga. pasta ni spuzva nije kriva jer hrpa je ljudi koristi i prezadovoljni su. znaci greska je vjerojatno u procesu.

edit: i ovo "preletio", ako je bilo tako, onda ti je to sigurno krivo za holograme.
« Zadnja izmjena: Lipanj 09, 2013, 05:45:08 poslijepodne veki »

Offline Görtosing

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 554
  • Spol: Muški
    • Canosa fotooprema
Odg: Napravio holograme poliranjem - pomoc
« Odgovori #2 : Lipanj 09, 2013, 05:51:48 poslijepodne »
koja polirka?

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Napravio holograme poliranjem - pomoc
« Odgovori #3 : Lipanj 09, 2013, 06:06:43 poslijepodne »
M205 je jedna od najboljih pasti za finiš koju sam probao, i iz iskustva ti mogu reči da sa njom napravim holograme smo ako bas želim.
Ajde ako ti se da neku sliku auta da vidimo mi te holograme i ako ti se da opisi nam detaljno postupak kako si radio sa M205, :dobro mozda negdje griješiš,
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Napravio holograme poliranjem - pomoc
« Odgovori #4 : Lipanj 09, 2013, 08:22:31 poslijepodne »
jedna ključna riječ je od 8 do 4, sljedeća je m205
M205 je odlična finiš pasta, ali ne skida holograme ni blizu kao 3M ultra fine, s njom finiširaš samo ako si pametno odradio s grubom a m105 je dobar ali samo u kombinaciji s vunom, opet kad razmislim radio sam tu kombinaciju 1 step (m105 + meg's žuta) nema holograma, ali moraš paziti na brzinu kako prelaza tako obrtaja,
ručni popravak zaboravi, operi i ponovi s 205-com, 5 kapi na spužvu i panel 40x40 na malim obrtajima lagani prijelaz

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Napravio holograme poliranjem - pomoc
« Odgovori #5 : Lipanj 10, 2013, 10:28:58 prijepodne »
daj malo više detalja o okretajim pa ćemo ti moći pomoći

Offline poggiali

  • Početnik
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
Odg: Napravio holograme poliranjem - pomoc
« Odgovori #6 : Lipanj 10, 2013, 05:23:28 poslijepodne »
Auto sam detaljno oprao dan ranije i izglinirao, jucer sam ga samo prije poliranja isprao radi prasine.

radio sam nazalost u ogradenom al iznsd mene nema krova i pomalo je bilo sunca. Hauba i zadnja hauba su ispale dobro unatoc sto je tad direkt sunce bilo, a stranice su ispale lose iako su radjene u hladu.

paste sam stavio puno, mozda i previse jer sam natopio pad. Dosta paste mi se i sasusilo pa sam ju jedva skinuo.
 radio imedu 1200 i 1400 rpm bez pritiskanja. jesu hologrami mogli nastat jer je bilo osusene paste na autu koju ssm probao skinut padom?

danas sam ga detaljno pogledao i mrvu je bolji nego prije moguce da je to presijavanje bilo od razmuljane paste koja nije otisla pranjem.

sve u svemu auto ne diram vise, nek je takav kakav je. prijasnji gazda je s njim bio 15ak puta na poliranju i necu vise dirat jer neznam ni kolko je farba debela da ne ode bezbojni.

hvala svejedno na pomoci

« Zadnja izmjena: Lipanj 10, 2013, 05:24:51 poslijepodne poggiali »

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Napravio holograme poliranjem - pomoc
« Odgovori #7 : Lipanj 10, 2013, 06:05:36 poslijepodne »
Bez brige ako dosad nisi unistio lak sa m105  :2funny neces ni sa m205 jer ces sada ovom korekcijom skinuti mozda samo 2 mikrona.

1. Znaci uzmi m205 i finu spuzvu napravi priming pada ( namazi tanak sloj paste na spuzvu ) i onda dodaj jos 3-4 malo veče kapljice paste na spužvu.
2. Uzmi si malu povrsinu 40x40 cm i postisči spuzvom po tom području ( da malo naneseš paste, da kad uključiš polirku se sve ne razleti)
3. Stavi si polirku na najnižu brzinu ( ako imas makitu onda ti je to 600 rpm ) i lagano kreni raditi jedan prijelaz cisto da ražmažes pastu, kasni je digni na 1500 rpm, i napravi dva prelaza, onda spusti na 1200 jedan prijelaz, pa 900 isto jedan prijelaz pa na 600 kraj.
4. Najvažnije nemoj zadržavat polirku na jednom mjestu neka bude stalno u pokretu. Čisti si spuzvu ( kompresor ili četka) nakon svakog panela. I neznam dali si vidio Zenith metodu to si obavezno pogledaj i da mozda malo spusti brzinu na branicima jer plastika drugacije rasprsuje toplinu koju stvori rotacijska.

Evo nadam se da sam ti uspio pomoči barem nesto ovako ja večinom radim.  :scottwax1 i nikad nisam imao problema sa hologramima.
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Napravio holograme poliranjem - pomoc
« Odgovori #8 : Lipanj 10, 2013, 07:09:48 poslijepodne »
uz sve receno, ne mora bit samo fokusirano uz poliranje.
vidi ovo.. ako si stavio previse paste pa se sasusila... skidanjem te sasusene paste si mogao itekako proizzvest holograme....
a i ovo sta kazes:
"operem ga i da odmastim"
moglo se i tu to desit.


ja bi radje da das slike tih holograma. ako su nekako pravilno rasporedjeni i gusti, stalni, tj konzistentni po cijeloj karoseriji, lako moguce da je do poliranja. tj ili tehnike (tesko uz 205) ili uz kolicinu/okretaje/krivi priming/sve od navedenog.

dakle: jedno bar 10ak slika razlicitih kuteva, povrsina, izvora svjetala...



i inace, cisto savjet: nema tu mjesta panici, bacanju svega i odustajanja. hologram ti je najblazi oblik defekta u laku. to se otkloni s najfinijim pastama i spuzvama s najmanjim okretajima s najmanje truda. ja npr to radim s plavim cepom 3m, ultrafina SE, koja je inace bas anti-hologram pasta. taj dio mi je i najdrazi jer nema prasenja, nema forsiranja, nema muke...
najlakse od svega je skinut holograme. ako si s 105 bio tako zadovoljan (znaci da si valjda napravio dobar posao) onda si SIGURNO sposoban odradit finish jer je to picin dim. samo daj slike da vidimo ako je greska u brisanju, pranju ili koja sitna caka u finisiranju s 205icom.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline poggiali

  • Početnik
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
Odg: Napravio holograme poliranjem - pomoc
« Odgovori #9 : Lipanj 10, 2013, 08:16:43 poslijepodne »
probat cu ponovit haubu..

par pitanja ak vam nije tesko:

1: dal ih probat maknut sa polishing ili finishing meg padom?

2.: na kojoj brzini, dal je 1000 rpm ok? to mu je minimalna. i dal mogu holograme maknut sa jednom brzinom il morsm dizat i spustat okretaje?

3. sto znaci prijelaz, to je kolko puta predem preko jednog dijela?

4. dal za maknut holograme treba masinu stiskat il je dovoljna sam njezina tezina?

5. dali je pogresno sto sam pad prao nakon svaka 3 panela posto je na njemu bilo sasusene paste?

6. s cim je najbolje odmastit lim nakon poliranja? dal je sonax sampon dovoljno jak? znam da postoje odmascivaci i sl al trenutno nemam volje ni para kupovat to pa bi to nspravio s necim sta imam doma? čarli , pril?

slika.nazalost nemam, pola noci sam stranice rucno polirao sa aplikatorom i 205 ( radi izbjegavanja polirke zbog upitne debljine bezbojnog)  tak da mislim da sad nema smisla slikat.
« Zadnja izmjena: Lipanj 10, 2013, 08:27:04 poslijepodne poggiali »

Offline Görtosing

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 554
  • Spol: Muški
    • Canosa fotooprema
Odg: Napravio holograme poliranjem - pomoc
« Odgovori #10 : Lipanj 10, 2013, 10:07:03 poslijepodne »
1: dal ih probat maknut sa polishing ili finishing meg padom?
- žuti megs pad + #205
2.: na kojoj brzini, dal je 1000 rpm ok? to mu je minimalna. i dal mogu holograme maknut sa jednom brzinom il morsm dizat i spustat okretaje?
počinješ na 1000 rpm bez pritiska dok razmažeš pastu prvi prijelaz, pa malo digneš okretaje ali nemoj preko 1800rpm jedan prijelaz, pa obrišeš krpom i vidiš kakva je situacija. Ako nije kako treba daš još jedan prijelaz. Pa obrišeš krpom i vidiš da li valja
3. sto znaci prijelaz, to je kolko puta predem preko jednog dijela?
to je koliko puta napraviš "krug", ili "zmiju" jbg ne znam kako se izrazit ali radiš jedan komad i to u X smijeru potez s lijeva na desno, pa spustiš za 2/3 i ideš na lijevo, pa spustiš opet 2/3 i ideš s lijeve strane na desnu, pa onda u Y smijeru isto to samo umjesto "lijevo-desno" ideš "gore-dole". Kad završiš taj jedan ciklus do kraja to je zapravo prijelaz
4. dal za maknut holograme treba masinu stiskat il je dovoljna sam njezina tezina?
za maknut holograme je najvažnije da pad držiš ravno (nikako nakošeno!). stiskat treba ali pitanje je koliko stisnut! za to trebaš imat osjećaj i ne može se to rječima napisat na forumu. recimo lagano pritisniš tek toliko da osjetiš kako radi
5. dali je pogresno sto sam pad prao nakon svaka 3 panela posto je na njemu bilo sasusene paste?
pad treba čistiti četkom u rotaciji kad god se nakupi osušene paste. kako si prao i koliko je bilo te osušene paste to valjda samo ti znaš

6. s cim je najbolje odmastit lim nakon poliranja? dal je sonax sampon dovoljno jak? znam da postoje odmascivaci i sl al trenutno nemam volje ni para kupovat to pa bi to nspravio s necim sta imam doma? čarli , pril?
isopropanol: www.elmatis.hr/SearchResults.aspx?searchText=isopropanol
ja za sada radim malo bolje pranje s hiperwashem ali mislim da je bolje radit s nečim konkretnijim jer ako voskaš auto nakon poliranja ako nije dobro odmašćeno, trajat će do jutra

slika.nazalost nemam, pola noci sam stranice rucno polirao sa aplikatorom i 205 ( radi izbjegavanja polirke zbog upitne debljine bezbojnog)  tak da mislim da sad nema smisla slikat.
to ručno nema puno smisla kad već imaš mašinu. napravi ovo: ubuduće stavi pad na backing plate tako da ne bude centriran nego izvan centra, tj. da malo viri na jednu stranu. Dobit ćeš efekt koliko toliko sličan DA polirki, tako bi mogao izbjeć holograme a i lak bi se manje grijao jer bi pad radio elipse. Samo moraš pazit da se ne odljepi ili da ne zagrebeš rubom BP-a

Offline koki

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 555
  • Spol: Muški
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
    • Email
Odg: Napravio holograme poliranjem - pomoc
« Odgovori #11 : Lipanj 11, 2013, 11:28:48 prijepodne »
Slučajno sam vidio ovu temu, pa bih molio ekipu koja zna polirat da ovom momku pomognu. Ja nemam vremena za toliko pisanja ,ali ovo šta je Gortosing napisao nema veze s nićime ovo je sramota. Znam da je forum za raspravljanje ali dajte ljudi koji vam je k.... .

Offline Keza

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 2593
  • Spol: Muški
Odg: Napravio holograme poliranjem - pomoc
« Odgovori #12 : Lipanj 11, 2013, 11:36:51 prijepodne »
čitao sam par puta i ne vidim koja je polirka u igri

poggiali pošalji mi broj moba na pm pa ćemo se čuti (da pogledamo sve ;) )

Offline Görtosing

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 554
  • Spol: Muški
    • Canosa fotooprema
Odg: Napravio holograme poliranjem - pomoc
« Odgovori #13 : Lipanj 11, 2013, 11:53:54 prijepodne »
a što sam ja krivo napisao?

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Napravio holograme poliranjem - pomoc
« Odgovori #14 : Lipanj 11, 2013, 12:31:19 poslijepodne »
Gorto pa da pogledaj sto si napisao pa razmisli
Kad stavis pad izvan centra nece on radit elipse nego opet kruznice ali veceg radijusa
Druga stvar, 205 nema potrebe vrtit na 1800 okretaja
Iznad 1000-1200 nema potrebe, to je non diminishing pasta i visoki okretaji nisu potrebni
Ovo s drzanjem pad-a ravno isto nije tocno

Covjeku krivo govoris a ionako je pocetnik

@poggiali, zavrti 205 na 1000 okretaja i igraj se s pritiskom.
Opcenito ne trebas previse stiskat jer radis s finishing pastom

@koki, mogao si i ti nesto napisati a ne samo napraviti osvrt na gortosingov komentar, on je bar pokusao pomoc
S toliko teksta koliko si napisao mogao si za isto vremena objasnit covjeku sto da radi