Autor Tema: Oksidacija akril laka?  (Posjeta: 8793 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Oksidacija akril laka?
« : Travanj 12, 2013, 08:14:12 poslijepodne »
Evo ovako zanima me zasto mi se oksidacija vraca. Konkretno radi se o crvenom puntu od prijatelja krenem skidati
oksid sa fc+ i pad bude ljepo crvene boje, onda uzmem perfectu i finisiram ga ali mi ne pusta vise boju po padu, sve to ljepo
zastitim voskom i onda nakon 4-6 mjeseci je opet isto sa time da oksid najprije se pojavi na haubi i na krovu tj. na mjestima gdje
je najizlozeniji suncu. Zašto se to događa? E sad po meni je da ne uspijem skinuti sav oksid (sta bi treba probat sve fino pobrusit
pa onda fc+) ili da kažem frendu da ga ljepo goni u komoru? :thnx
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Oksidacija akril laka?
« Odgovori #1 : Travanj 12, 2013, 09:34:23 poslijepodne »
Kako peres i odrzavas auto nakon poliranja?
Ako imas krivu tehniku pranja ili ga ne stitis redovito voskom ili oboje, to je vrlo vjerojatno razlog

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Oksidacija akril laka?
« Odgovori #2 : Travanj 13, 2013, 12:36:15 poslijepodne »
tocno to. i to narocito kod crvene boje zato sta je taj njen pigment jako osjetljiv na UV zrake. (pogledaj malo sve ove starije crvene aute na sta lice)
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Oksidacija akril laka?
« Odgovori #3 : Travanj 13, 2013, 08:24:51 poslijepodne »
Vjerovatno će biti to jer ga pere u samoposluznim autopraonama pa pitaj boga kakve sampone koriste. Vjerovatno ja mu stavim vosak a sampon ga ispere. Ali još jedno pitanje zašto na novoj akril crvenoj kad je pospricam dimerom 1:10 može se i osusiti i ne bude ništa a njemu ga samo takne i odmah radi reakciju.
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Oksidacija akril laka?
« Odgovori #4 : Travanj 13, 2013, 08:51:06 poslijepodne »
jer je na novom to boja pa preko prozirni lak.
a na puntu je to tzv one-stage paint, tj boja i lak u jednome. to kad se osteti se odmah vidi. mislim, vidi se i na novijima al manje.

1:10 dimera je prejak koncentrat za bilo koju 1stage, ne samo za crvenu.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!