Autor Tema: Pocetnicka pitanja  (Posjeta: 84765 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline sbn321

  • Početnik
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
Pocetnicka pitanja
« : Ožujak 17, 2013, 10:35:40 poslijepodne »
Prije svega novi sam ovdje,ako sam fulao podforum molim modove da premjeste temu,a sve ostale detailere da budu obrizni i od pomoci   :thnx

Htio bi srediti metalik sivi lak i sve ogrebotine na njemu. Pun je ogrebotina od macaka,spuzni dok je pran i slicno.

Najveci problem su financije. Posvetio sam cijelo popodne proucavanju foruma i sve mi je jasno oko poliranja. No imam par pitanja.

Htio bi proci cim jeftinije. Vrijeme,zivci i polirka nisu problem. Problem su financije i sad mozgam sta bi mi bilo najbolje.
Kakav bi efekt dobio da auto predem glinom pa Sonax Xtreme polish washom u odnosu na efekt nakon npr gline,brusenja,poliranje dvijema pastama pa voskanje?

I zanima me koliko bi me ta zabava otprilike kostala,znaci 1. slucaj(glina+ Sonax) i 2. slucaj(glina,brusni,2 povoljnije paste i povoljniji vosak)

Zahvaljujem se.

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pocetnicka pitanja
« Odgovori #1 : Ožujak 17, 2013, 10:56:20 poslijepodne »
1. megs glina+QD 200kn
    sonax 60kn

sve ukupno 260kn

2. megs glina+QD 200kn
    brusni cca 50kn
    paste jeftinije neće napraviti nikakav posao nakon brusnog tak da ti treba bar m101 i m 205 (jeftinije od 3m i mogučnost kupovanja u manjim količinama) cca 300kn u manjim pakiranjima, moraš uz to imat i     odgovarajuče spužve, te bp (200kn spužve 200kn BP)
   Vosak sonax 50kn

cca 1000kn s time da si rekao da imaš polirku

S prvom opcijom ćeš detaljno očistit lak, ali nećeš se rješiti ogrebotina. S drugom opcijom bi nešto i napravio.

cijene su okvirne. btw. one sonax paste iz interšpara i ostatka ekipe nije za strojno poliranje koliko sam upučen u to.

I čitaj forum, nije ti dosta cijelo popodne da ga proučiš. Ja sam samo tjedan dana svaki dan proučavao kako pripremiti lak za poliranje.. Tu sam nešto više od pol godine i dan danas češljam sve teme i svaki dan nešto novo skužim, kako i šta i tako se pripremam za svoju prvu korekciju laka na mom autu, naravno s time da sam već u kolekciju uložio nešto oko 3-4 soma kuna da bi to ispalo kak treba i da bi kasnije mogao što bolje održavati auto da bude bez ogrebotina (swirlova).

Moja preporuka, ako se fkt misliš bavit s time sam, kao što ja želim da sam obavim korekciju laka, čitaj forum od A do Ž, da se puno puno toga naučiti, moraš imati određenu svotu novaca, a to je tebi problem kao i večini nama. I ja sam mislio skupo skupo, ali svaki mjesec si odvojiš neke novce sa strane, pa tokom par mjeseci si skupiš lijepu i kvalitetnu kolekciju. To je dobro kaj ne moraš sve odjednom kupiti, nego laganini...


Offline sbn321

  • Početnik
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
Odg: Pocetnicka pitanja
« Odgovori #2 : Ožujak 17, 2013, 11:04:51 poslijepodne »
Puno hvala....mislim da mi je najbolja opcije polako skupljat lovu za konkretan posao...ili mozda dati nekome da ga spolira 400,500 kn?

Offline lux.4

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 798
    • Email
Odg: Pocetnicka pitanja
« Odgovori #3 : Ožujak 17, 2013, 11:09:57 poslijepodne »
Bilo je rasprave o poliranju za 400, 500kn... http://www.cro-detailing.com/index.php?topic=463.330 ...treći post od dole ti počinje rasprava

Moj savjet ti je isto da polako skupljaš lovu i kupuješ pomalo, s vremenom će se nakupit pa ćeš moć odradit dobar posao... i ja sam na forumu godinu dana i polako se kolekcija širi, počeo sam sa stvarima za pranje i voskanje itd, a poliranje sam još malo odgodio jer je taj dio najskuplji... Ne kažem da i ti moraš tako, ali to mi se nekak ćini logičnim jer ako ti i sad ispoliraš auto i sve, šta ćeš onda, ćime ga zaštiti, ćime ga prat i održavat što bolje bez swirlova :cuga
« Zadnja izmjena: Ožujak 17, 2013, 11:15:26 poslijepodne lux.4 »

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pocetnicka pitanja
« Odgovori #4 : Ožujak 17, 2013, 11:13:30 poslijepodne »
Mozda bi bilo najbolje da das na poliranje, ako ti se neda zafrkavat sa time svime.. a sad sta mozes ocekivat za 400/500kn nebi ulazio u to... citaj forum, sto vise citas to ce ti biti sve jasnije, pa ces vidjet jel se zelis upustat u to ili radje dat novce nekome da to sredi. :)

Offline sbn321

  • Početnik
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
Odg: Pocetnicka pitanja
« Odgovori #5 : Ožujak 17, 2013, 11:52:44 poslijepodne »
Kada bi samo ocistio glinom i polirao Sonaxom,je li moguce da bi te ogrebotine bile samo vidljivije??

Mozda bi bilo najbolje da das na poliranje, ako ti se neda zafrkavat sa time svime.. a sad sta mozes ocekivat za 400/500kn nebi ulazio u to... citaj forum, sto vise citas to ce ti biti sve jasnije, pa ces vidjet jel se zelis upustat u to ili radje dat novce nekome da to sredi. :)
I bit ce tako cini se   :dobro

Offline lux.4

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 798
    • Email
Re: Pocetnicka pitanja
« Odgovori #6 : Ožujak 17, 2013, 11:56:12 poslijepodne »
Ako se sada osjete pod noktom, bez brusenja neces nista napravit...

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pocetnicka pitanja
« Odgovori #7 : Ožujak 18, 2013, 12:00:59 prijepodne »
ne znam koliko je adekvatno da ti dam savjet u vezi toga, posto sam i sam pocetnik, al vise manje znam teoriju. kao sto sam rekao, sa glinom i sa sonaxom ces si samo ocistit povrsinu laka, mozda i zamaskirat koji lagani swirlic, ali i to je upitno.

Offline type-r

  • Početnik
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pocetnicka pitanja
« Odgovori #8 : Ožujak 18, 2013, 12:10:39 prijepodne »
evo i ja sam novi pa da vidis kak sam ja to zamislio, polako i sigurno, polirka legla, snow foam i foam lance naruceni, te glina i lubrikant. 700 kuna + polirka. i sad kontam polako skupljat za paste i padove pa cu taman do poslije uskrsa imat sve na hrpi i krenuti polako.
imam 3 auta i kontam da mi je bolje odradit svoje,curin, sogorov i neka odradim nesto sastrane isplatit ce se oprema. nego nekom dati jer sam gledao sta decki rade za cifre do 100 eura. to je za plakat i bolje da ja unistim svog passata nego selski kvazi limar/strucnjak/stagod.
kolegi je lik uzeo 100 eura, auto dovezen oko 5 poslijepodne, kao ujutro ce ga polirat, kolega dode ujutro da vidi kak ide, a auto jos sinoc rijesen. nije ga ni oprao nego sam preletio polirkom, spalio lajsne, sve pobjelilo.
sad jel to nekom treba nekome u zivotu, mislim da ne treba :D
ili daj nekom ili polako i sigurno. mislim da ces uzivat u pogledu na svojih ruku djelo, iako za pocetak to malo vise kosta.

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pocetnicka pitanja
« Odgovori #9 : Ožujak 18, 2013, 12:23:00 prijepodne »
za iole dobar posao 1000 je minimum minimuma

Offline meneldor

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: Pocetnicka pitanja
« Odgovori #10 : Ožujak 18, 2013, 07:57:25 prijepodne »
Posto sam u slicnoj situaciji kao i ti :D. Za pocetak se radje posveti pranju auta i kako prati (2 kante metoda), glina, vosak, pranje kotaca sonax fe, ciscenje interijera, malo zastita plastika i sl. Kada si kupis tak neke osnovne i pocnes se ufuravat, onda mozda SF lance, pa tek onda polirka i polir paste i sl.
Cemu polirat auto ako to ne mozes odrzavat i nemas sredstva, pa ces ga izswirlat i ostetit :D.

Offline Tommee

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški
Odg: Pocetnicka pitanja
« Odgovori #11 : Ožujak 18, 2013, 09:40:28 prijepodne »
Momci, jedna je stvar ispolirati auto, ali da auto i u takvom stanju ostane potrebno je puno vise i to je na zalost skupo. Vrhunske mf krpe, rukavice od vune, kante sa gritovima, kvalitetne cetke, foam lance, kvalitetna kozmetika...
Cisto da i to ne zaboravimo, bilo bi steta lak dovesti u dobro stanje a onda ostati bez toga nakon tri pranja, sto ce se realno i dogoditi ako se ne pridrzavamo pravilnih tehnika, a njih nema bez kvalitetnog "alata".

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pocetnicka pitanja
« Odgovori #12 : Ožujak 18, 2013, 05:10:33 poslijepodne »
tako je, poliranje je samo prvi korak. psihicki i najjednostavniji za pretrpiti. zgrmis to, hladno pivo i svinjetina zalijece bol u krizima i natecene prste i to je to.
al onda pocinje tek pravi detailing.
a rijec jeftino i rijec detailing nazalost... a-a.  :-\

radje pocni skupljat dobre sampone, krpe za susenje, krpe za buffing, krpe za voskove, zastitne tekucine za svakakve povrsine, rain repelente, voskove. blablabla.
kad imas neku kolekciju s kojom mozes decentno odrzavati ispolirani auto, onda kreni u poliranje.

zasad, odustani od te ideje (poliranje) na neko krace vrijeme, ionako je vrijeme banana, i gledaj po forumu malo sve sta te moze zanimati od rasprava oko krpi za susenje, oko samponiranja, oko voskova i sl. tu ces veci dio svega toga shvatiti vec.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Sleepwalker

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
Odg: Pocetnicka pitanja
« Odgovori #13 : Ožujak 18, 2013, 06:32:08 poslijepodne »
da, i ja sam samo malo htio popraviti lak na autu, sad vidim ogrebotine za koje prije nisam ni znao da postoje, a doma imam opremu kao manji servis, više nemam gdje sakriti od žene, pa sad perem i njoj prozore... a lijepo mi je rekao lik u Partes-u, jel Vi zante u što se upuštate... jbg sad onaj tip iz DHL samo zove i veli eno rođo stigao paket, jel vozim tebi doma ili kod roditelja  8)

Offline type-r

  • Početnik
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pocetnicka pitanja
« Odgovori #14 : Ožujak 30, 2013, 02:29:47 poslijepodne »
gdje nabaviti krpe za susenje, imaju li one neke oznake finoce ili? najvise me pojede kad se stvarno potrudim oko auta i onda kad ga prebrisem poznaju se tragovi :S :S, imao sam neku kozu 80-90 kuna i super je odradivala posao, ali nema je vise tamo za kupiti.
moze savjet da gledam po centrima ili profi nesto?