Autor Tema: ciscenje auspuha (prebaceno)  (Posjeta: 36015 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ivan_Gs

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
ciscenje auspuha (prebaceno)
« : Siječanj 12, 2013, 10:36:10 poslijepodne »
hvala na odgovorima, last touch je u narudzbi pa cu s njim pokusat.
da ne otvaram novi topic, jos jedno pitanje, nastavak auspuha kod prijasnjeg vlasnika nije bas odrzavan, ja sam rijesio koliko sam mogao sonax sredstvom za felge i izvana je sad super, ali na izlazu iz auspuha ima malo kao "zapecene" ćađe, nisam htio kupovat nikakvo jako sredstvo koje bi to moglo unistit jer se radi o Millteku auspuhu, a da nesto zeznem ni sam nastavak nije jeftin. da pokusam mozda s necim kao ivasol ili mafrasol pa mozda otpusti da spuzvicom mogu to rijesit, jer na proslom autu sam isto imao drugi auspuh ali 1-2 tjedno kako sam ga prao tako sam naspricao i to sa sredstvom za felge i uvijek je bio ko novi.
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2013, 08:14:38 poslijepodne loodi »

Offline Borgy

  • Početnik
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Odg: mat-folija
« Odgovori #1 : Siječanj 13, 2013, 12:46:59 prijepodne »
Nema ti tu pomoci bez bruspapira...

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Odg: mat-folija
« Odgovori #2 : Siječanj 13, 2013, 12:52:13 prijepodne »
ma kakav bruspapir... nemojte odmah svi na najdrasticnije solucije! to ne radi detailer! prvo najnjeznije i najsigurnije za obradjeni materijal!

dakle: cim je miltek, vjerovatno je presvucen necim za sminku,nije samo komad celika. :p    (ili je inox)

eagle1 never dull, nas sponzor LONI, kontaktiraj tonny-a. jeftino, perverzija od rezultata.

A AKO NE IDE.............
onda finim vodobrusnim, al 90% da ce never dull to rijesit. jos nakon njega ako ti se da procackaj malo s megs all metal polish ili sl pa si na konju. ;)
(neki engine dressing preko toga nakon tretmana bi dobro dosao za svaki slucaj)
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2013, 12:53:02 prijepodne loodi »
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Odg: mat-folija
« Odgovori #3 : Siječanj 13, 2013, 02:50:27 prijepodne »



moj prijedlog za matt foliju, wax as you dry. samo pazljivo nanest, jer voli ostavit masne mrlje ak se dobro ne obrise.. tu je slika beadinga.. ak bus slucajno na istoku zagreba, javi se dam ti uzorak... :)

Offline Ivan_Gs

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Odg: Odg: mat-folija
« Odgovori #4 : Siječanj 13, 2013, 11:43:38 prijepodne »
hvala ekipa na pomoci, nije stanje drasticno, dapace, jucer sam spuzvicom i sonaxom za felge odlicno odradio posao, samo eto na izlazu iz auspuha malo skorene čađi, nije ni to nesto sto se neda rijesit na fin nacin samo mi je trebala preporuka za sredstvo, a kako slazem narudzbu od LONI-a, raspitivam se malo za te neke sitnice.
Hanszg: mozda cu kroz 2 tjedna do ZG-a pa se javim, ne za uzorak, eto ako nis pa bude vremena da kavu popijemo  :cuga
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2013, 11:45:07 prijepodne Ivan_Gs »

Offline veki

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
Odg: Odg: mat-folija
« Odgovori #5 : Siječanj 13, 2013, 01:14:07 poslijepodne »
znas onu zicu za cistit rostilje i te gluposti ? ima takva samo je puno, puno finija. ona i malo paste za metal je odlicno.

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Odg: mat-folija
« Odgovori #6 : Siječanj 13, 2013, 03:00:03 poslijepodne »
000 ili 0000 (ta fina zica) je zahebana za nabavit kod nas. search po forumu moze odvestr kroz cijelu povijest rasprave i potrage. (bezuspjesne).

a ako stavis pastu na nju jos, dobijes, ponavljam, never dull.
a i puno je jeftinije nego ic narucivat samo zicu izvana.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Ivan_Gs

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Odg: Odg: mat-folija
« Odgovori #7 : Siječanj 13, 2013, 03:57:50 poslijepodne »
posto to sam sumnjam da bi znao odradit, vjerujem da bi napravio vise stete nego koristi, morat cu ipak s njeznom spuzvicom i dok pametniji ne popusti :D :D :D jer bilo bi mi zao da zbog eksperimentiranja unistim Milltek, iskreno ne znam koliko je sad nastavak pojedinacno ali za nase domace majstore je oko 500 kn.

Offline veki

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
Odg: Odg: mat-folija
« Odgovori #8 : Siječanj 13, 2013, 04:14:55 poslijepodne »
000 ili 0000 (ta fina zica) je zahebana za nabavit kod nas. search po forumu moze odvestr kroz cijelu povijest rasprave i potrage. (bezuspjesne).

a ako stavis pastu na nju jos, dobijes, ponavljam, never dull.
a i puno je jeftinije nego ic narucivat samo zicu izvana.

u og-u u zeljezari, ne znam tocno koliko kosta paket, ali je ispod 15 kn. sa megs nxt je odlican. isprobano.

Offline svig

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 186
  • Spol: Muški
    • Centar za njegu vozila Partes&Meguiars
Odg: Odg: mat-folija
« Odgovori #9 : Siječanj 13, 2013, 04:25:46 poslijepodne »
Kad dolaziš u Zg svrati do nas imamo sve što trebaš i još ti demonstriram kako se radi s tim   :cuga

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Odg: mat-folija
« Odgovori #10 : Siječanj 13, 2013, 06:13:49 poslijepodne »
ivan, uzmes u ruke i trljas. kad osjetis srecu, stanes. as easy as that.  :clap2




Citat:
u og-u u zeljezari, ne znam tocno koliko kosta paket, ali je ispod 15 kn. sa megs nxt je odlican. isprobano.

e tog odgovora nije bilo kad je nastao topic di se to pitalo.
molim te, kad ti je usput, skocis vidit tamo i napises detaljnije info? tj ako ima 4 nule ili koliko i koliko toga ima plz?

lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Tommee

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški
Odg: Odg: mat-folija
« Odgovori #11 : Siječanj 13, 2013, 06:52:44 poslijepodne »
Bome, ona rasprava se rastegla ali celicne vune nigdje, osim ebayu  :P

Offline Ivan_Gs

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Odg: Odg: mat-folija
« Odgovori #12 : Siječanj 13, 2013, 07:50:54 poslijepodne »
Eagle One Never-Dull Wadding Polish

nisu moji nastavci ali stanje je slicno, izvana sam uspio dovest u stanje blizo novom, ali ovi rubovi na ulazu unutra u cijevi je ta zapecena čađ.
e sad sutra cu pokusat pronjuskat po gradu nać zicu ili vunu 000, valjda ce skuzit o cem se radi ako se bas tako zove.
Svig: pokusat cu vidjet da dodjem na sljedecu kliniku, Leon ti je poznat, od Darija bijeli FR, nasao sam dosta slika u tvojoj temi na myhrawebu dok je kod tebe dolazio na pranje.

loodi: onda cu trljat do ljeta, nikad zadovoljan :D, jucer sam cijeli dan prao auto izvana i iznutra, nisam vosak htio nanosit jer kad sam prije tjedan dana stavljao vosak osjetio sam da je potrebno ciscenje glinom pa nisam htio radit s**** po laku dok ne kupim glinu da odradim pripremu kako treba.

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Odg: mat-folija
« Odgovori #13 : Siječanj 13, 2013, 08:21:49 poslijepodne »
Bome, ona rasprava se rastegla ali celicne vune nigdje, osim ebayu  :P

pogledaj par postova iznad. mozda i bude nesto od toga osim na ebayu.
(a rasprava se fakat otegnula na off)

ivan, to je to, taj never dull moze to ocistit iznutra.


iz osobnog iskustva;
prije:


poslije:


koja sitna mrvica je ostala koja je trazila bas 0000 i pastu ali posto ni to nije vlasnik trazio, dobio je i previse. :p

a UVIJEK je dobro prije ic laganijim sredstvima pa ako ne ide onda jacim. to se pravilo nikad ne mijenja.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Ivan_Gs

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Odg: ciscenje auspuha (prebaceno)
« Odgovori #14 : Siječanj 13, 2013, 08:23:01 poslijepodne »
ok, znaci za auspuh eagle one never dull i na kraju engine dresing, trebalo bi sljakat, posto je auto sad u garazi po ovom vremenu rezultate cu popratit fotkama.  :thnx