Autor Tema: Kako se rješiti holograma???  (Posjeta: 72385 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline vedfilipovic

  • Početnik
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Kako se rješiti holograma???
« : Kolovoz 29, 2012, 09:41:22 poslijepodne »
Imam problem na laku s hologramima pa bi molio ako ima tko iskustva sa tim da mi objasni to malo pošto sam početnik u tome.
Auto sam navoskao sa tvrdim Meguiars NXT GENERATION TECH WAX 2.0 voskom, ali sam ga brisao samo sa jednom micro fiber krpom pa mislim da je krpa povukla u sebe previše prašine pa da je to možda napravilo holograme. U početku sam bio zadovoljan s efektom al nakon prvog pranja je auto bio pun holograma. Nakon toga sam polirao lak sa 3m extra finom pastom (žuti čep) i na kraju sa 3m ultra finom pastom (plavi čep) i kad to napravim nema holograma, al nakon nekoliko pranja mi se opet jave, pa ako ima tko slična iskustva moloim da mi objasni kako se rješiti holograma za stalno i da li ih se je moguče trajno rješiti???

Offline rele

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški
    • Pro Shine
    • Email
Odg: Kako se rješiti holograma???
« Odgovori #1 : Kolovoz 29, 2012, 09:45:35 poslijepodne »
Kako i sa cime peres auto?

Offline vedfilipovic

  • Početnik
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: Kako se rješiti holograma???
« Odgovori #2 : Kolovoz 29, 2012, 09:55:19 poslijepodne »
auto perem isključivo ja , Prvo ga dobro isperem sa miniwashom zatim ga sa Sonaxovim šamponom sa voskom perem i nakon toga ga opet isperem sa miniwashom i brišem ga sa krpom od jelenove kože..

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Kako se rješiti holograma???
« Odgovori #3 : Kolovoz 29, 2012, 10:04:23 poslijepodne »
Je li moguće da su hologrami malo dublji, pa ih extra fina i ultra fina samo zapune? Možda da probaš sa fc+ proč na jednom malom djelu haube, pa opet extra i ultra finu pa pratit rezultate.

Offline vedfilipovic

  • Početnik
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: Kako se rješiti holograma???
« Odgovori #4 : Kolovoz 29, 2012, 10:13:54 poslijepodne »
Moguće je da su hologrami dublji, al problem je taj šta sam auto polirao više od 10 puta u prosjeku od jedne godine pa me več brine da ne skinem sa grubom pastom previše bezbojnoga laka..
Kolko se puta uopče može lak polirati da se ne skine previše laka ??

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Kako se rješiti holograma???
« Odgovori #5 : Kolovoz 29, 2012, 10:28:08 poslijepodne »
trajno ih rijesiti (dok se greskom ne naprave novi) je moguce s ultrafinom koju spominjes.
hologram je u biti najslabiji tip ostecenja i najjednostavniji za popravak. ultrafina na plavom padu na 1200okr to rijesi na VW laku bez previse mozganja.
i to trajno, ne do prvog pranja vec zauvijek.

koja slika pod jakim svjetlom ne bi lose dosla da bar pokusamo razlikovati dubinu holograma i po potezima eventualno vidimo ako su nastali uslijed poliranja ili kako vec...
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Kako se rješiti holograma???
« Odgovori #6 : Kolovoz 29, 2012, 11:09:23 poslijepodne »
Moguće je da su hologrami dublji, al problem je taj šta sam auto polirao više od 10 puta u prosjeku od jedne godine pa me več brine da ne skinem sa grubom pastom previše bezbojnoga laka..
Kolko se puta uopče može lak polirati da se ne skine previše laka ??

10 puta godisnje  :polirka? Zasto si toliko polirao?

Offline vedfilipovic

  • Početnik
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: Kako se rješiti holograma???
« Odgovori #7 : Kolovoz 30, 2012, 12:31:13 poslijepodne »
ovak zbog toga jer su mi se nakon nekoliko pranja javljali hologrami, ko da se sa nekoliko pranja pasta jednostavno isprala, ali nisam ni jedanput polirao sa grubom neko sa extra finom i ultra finom od 3m

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Kako se rješiti holograma???
« Odgovori #8 : Kolovoz 30, 2012, 03:22:37 poslijepodne »
Možda je tu problem šta brišeš sa jelenovom krpom koja napravi svirlove,e sad jel su se stvorili svirlovi ili hologrami?Al i pogledao sam tvoju kolekciju,kažeš da si polirao žutim čepom extrafina,al kod tebe u kolekciji je žuti čep imperijal hand glaze ako sam uspio dobro vidjet po onim slikama..probaj koju kvalitetnu sliku poslikat i stavit,pa da probamo riješit problem.

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Kako se rješiti holograma???
« Odgovori #9 : Kolovoz 30, 2012, 06:02:57 poslijepodne »
tonyy, možeš samo nabrzaka ukratko objasniti razliku između swirlova i holograma?

Offline vedfilipovic

  • Početnik
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: Kako se rješiti holograma???
« Odgovori #10 : Kolovoz 30, 2012, 07:42:15 poslijepodne »

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Kako se rješiti holograma???
« Odgovori #11 : Kolovoz 30, 2012, 09:01:30 poslijepodne »
tonyy, možeš samo nabrzaka ukratko objasniti razliku između swirlova i holograma?

Svirlovi su one kružne ogrebotine na laku koje se vide na suncu,napravljene nepravilnim pranjem auta,a hologrami su tragovi poliranja grubom pastom,kao u obliku polumjeseca koje se isto vide na suncu..

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Kako se rješiti holograma???
« Odgovori #12 : Kolovoz 30, 2012, 09:03:12 poslijepodne »
al hologrami izgledaju ko da su utisnuti duuuuuubooooooko u lak, tj daju neku cudnu dubinu... ko da je lak par cm debeo. 3D ovo-ono...

edit: IZGLEDAJU ko da su utisnuti duboko u lak, u biti su samo povrsna ostecenja laka.

ovaj cudan efekat do 25sec:
Hologram & Swirl mark & sanding mark

to su hologrami.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 30, 2012, 09:05:07 poslijepodne loodi »
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline slobodank

  • Global Moderator
  • *****
  • Postova: 1550
  • Spol: Muški
Odg: Kako se rješiti holograma???
« Odgovori #13 : Rujan 19, 2012, 08:09:10 prijepodne »
Da ne otvaram novu temu pa ću u okviru ove teme. Sinoć mi se prilikom poliranja honde akord po prvi put u istoriji mog poliranja desio problem sa hologramima. Naime dogovoreno je parcijalno poliranja vrata gepeka, vozačeva vrata i prednje levo krilo. Sa vratima gepeka sve super. Auto je sav uswirlan. Koristio sam S3 gold i visomax belu vunu. Swirlovi su se skinuli bez problema u par prelaza. Ostali su neki sitni hologrami koje sam bez problema i sa lakoćom skinuo sa automagic new car glaze i hibuff plavom vunom (soft polish) navikao sam da radim sa vunom i imam je u skoro svim finoćama.




Kada su na red došla vrata tu je nastao problem. Bilo je par ogrebotina koje sam šmirglao i čije je tragove S3 gold bez problema skinula kao i swirlowe. Nastali su hologrami ali ništa strašno, rekao sebi skinuću ih kao i na gepeku međutim problem. Koju god pastu da sam pokušao i kombinaciju sa padovima i pastama nije išlo dok na kraju nisam uzeo ekscentričnu šlajfericu  (koju sam ranije koristio ka DA uz male izmene na njoj samoj) stavio scholl blue pad i S3 gold i skinuo holograme 95%. Posle toga sam preostale holograme (ja ih vidim pod reflektorom ali vlasnik automobila ne) popunio sa automagic xp swirl removerom (filer) i nije se ništa videlo. Auto sam kasnije komplet zaštitio sa sealantom koji je sve extra maskirao :-\. Da bi bio siguran da se hologrami neće brzo pojaviti na taj deo sam dodatno stavio još dva sloja sealanta. Iako ja nisam zadovoljan i ne znam gde je pošlo naopako ti delovi mnooogo bolje izgledaju od ostatka automobila. Odmah sam poručio scholl S40 (antihologram) iako mi je u svim ranijim slučajevima automagic new car glaze bez problema rešavao problem hologramima.
Prvo sam pomislio da je problem u vuni (što možda i jeste) pa sam prešao na scholl žuti pad ali isto. Izgubio sam dva i po sata na vozačeva vrata dok ih nisam doterao u normalno stanje...

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Kako se rješiti holograma???
« Odgovori #14 : Rujan 19, 2012, 09:55:40 prijepodne »
 Japanci, a posebno honde imaju mekan, ali i taj famozni sticky lak. Jako je osjetljiv na bilo kakav pritisak. Jedino sta pomaze za i prve rijesit problem je meksi pad. Nikako vuna, ma koja god bila. Uzmes minimalno plavi 3m pad i ultrafinu i rijesis ih se. (pravilnom tehnikom, naravno. To ne znaci da mozes i s najfinijom pastom mlatarati u prazno nego treba ipak odradit kako treba)
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!