Tehnički dio > Strojno poliranje

Kako otkriti Swirlove na srebrnom metalik automobilu

(1/5) > >>

WEST 014:
Kad sam  :polirka svoj automobil, to mi je bio prvi auto koji sam odradio, i samim tim sam za prvi put zadovoljan rezultatom.
Malo sam brusio, skidao ogrebotine i sve je to manje vise lepo proslo... Nigde lak nisam spalio, niti napravio vece sra**e.
Medjutim, provalio sam da srebrna vrlo vesto sakriva greske pri poliranju, tako da sam i tu imao srece da se to ne vidi. Po nekad na suncu ili nocu na benzinskoj pumpi ja te stvarcice vidim. Ali to osvetljenje ne mogu preneti u garazu. A takodje kad gledam na suncu imam problem sto me odmah oci zabole i brzo me zaslepi odsjaj i onda nista ne vidim  :doh1

Pokusao sam dve stvari, prva je reflektor od 500W, on sasvim lepo otkrije vece ogrebotine koje odmah ne bih uocio po danu, ali nista vise. swirlova nema nigde. :gruebel
Druga stvar je led lampa koja takodje ne pokazuje nista, znaci banana.

Ako neko ima resenje neka podeli bicu mu zahvalan! Pozz :thnx

mislavto:
najlakse ih je uociti navecer pod svjetlom, i onda samo trazis kut pod kojim se vide najbolje, odlicno se '' prikazu''

Tommee:
O kojem svjetlu pricas?

Iako su neki ovdje na forumu tvrdili da je potpuno nebitna vrsta rasvjete kako bi se uocile nepravilnosti ja se sa time uopce ne slazem.

Tommee:

--- Citat: WEST 014 - Kolovoz 08, 2012, 08:24:58 poslijepodne ---Pokusao sam dve stvari, prva je reflektor od 500W, on sasvim lepo otkrije vece ogrebotine koje odmah ne bih uocio po danu, ali nista vise. swirlova nema nigde. :gruebel
Druga stvar je led lampa koja takodje ne pokazuje nista, znaci banana.

Ako neko ima resenje neka podeli bicu mu zahvalan! Pozz :thnx

--- Kraj citata ---

O kakvoj led lampi se radi? I na kojoj udaljenosti si ju drzao od laka?

zdravo:
Imam priliku da za probu nabavim LED reflektor, pa cu s njim probati kako to izgleda.
Reflektor daje bijeli svjetlo i ovako izgleda:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju