Autor Tema: Pranje aluminija  (Posjeta: 14890 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Crni01

  • Početnik
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
    • Email
Pranje aluminija
« : Lipanj 15, 2012, 10:52:03 poslijepodne »
Čime bi se najbolje oprao alu blok motora , skinuo sam večinu nečistoća sa degreaserom al i dalje ima oksidirani sivkast flekav izgled , jel ima kakvog rješenja za to?

Offline decio

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 414
  • Spol: Muški
  • drive it like you stole it!
    • Email
Odg: Pranje aluminija
« Odgovori #1 : Lipanj 16, 2012, 01:25:09 poslijepodne »
Hm, vidiš ova tema je jako česta na www.z4forum.com i ako napraviš mali search naći češ svakakvih odgovora! Ja sam pristalica teorije da se na aluminij (u mene je legura aluminij magnezij-ista stvar) ne ide ničim agresivnim agresivnim. Aluminij oksidira (prirodno) i oksid stvara zaštitu, te priječi daljnu oksidaciju. Na brodu sam se često susretao sa aluminijem izloženom sea sprayu i snaznom suncu, što je najidealniji uvjet za brzu oksidaciju metala. Aluminij u takvim uvjetima stvara oksidaciju koja je slična nekakvoj bijeloj prašinici. Toga vjerojatno nema na tvom aluminijskom bloku, te pretpostavljam da je metal na fleke promijenio boju. Moj savjet je da samo prebrišeš mf krpicom i to je sve-uzme više vremena al po meni naj pametnije što možeš napraviti. Neki to grataju žicom za sudje, neki to poliraju polir pastom za metal, al u konačnici priroda aluminija je takva da stvara zaštitni oksid na površini i to je neizbježno!

Offline Tommee

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški
Odg: Pranje aluminija
« Odgovori #2 : Lipanj 16, 2012, 03:34:12 poslijepodne »
Sve ovisi o kojoj leguri aluminija se radi i da li postoji povrsinska zastita. Odgovor nije univerzalan.

Offline Crni01

  • Početnik
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pranje aluminija
« Odgovori #3 : Lipanj 16, 2012, 10:20:06 poslijepodne »
ma nema površinske zaštite nikakve , i da sad mi se svaraju nekakve sitne prašnjave bijele točkice nakon pranja s degreaserom čistim koncentratom al se lako uklone s običnom vodom , malo je bolje nego prije al daleko od onog kak bi trebalo bit ( htio da bude )

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pranje aluminija
« Odgovori #4 : Lipanj 17, 2012, 12:04:29 prijepodne »
Mf krpica u ruke, megs all metal polish i puno strpljenja.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!