Autor Tema: detailing start vodic  (Posjeta: 127404 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Pips

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #90 : Siječanj 11, 2016, 10:19:22 prijepodne »
Pozdrav!
Kao početnik u svijetu detailinga krenuo sam sa nabavkom svega potrebnog. Našao sam set od Meguiarsa po meni se čini super cijeni pa me zanima vaše mišljenje o ovome?
http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=050.535.007
Bilt Hamber APC u međuvremenu naručen iz DLS detaila.

« Zadnja izmjena: Siječanj 11, 2016, 10:22:40 prijepodne Pips »
Without heart we would be mere machines

Offline Gallcro

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 204
  • Spol: Muški
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #91 : Siječanj 13, 2016, 08:42:43 poslijepodne »
Sasvim ok kompletic za kick start.
Nista pro ali za savladati tehnike i opipati "aparaturu" koja nije s benzinske, po mome misljenju odlicno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Once Upon a Time

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #92 : Siječanj 13, 2016, 09:47:46 poslijepodne »
Slazem se.


Sent from my mobile Commodore 64 HD

Offline Gallcro

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 204
  • Spol: Muški
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #93 : Siječanj 13, 2016, 10:28:35 poslijepodne »
Pips, samo pitaj, postavljaj pitanja.
Fali malo rasprave na ovom forumu.
Svelo se na to da novi članovi postave pitanje i dobiju odgovor "imaš tražilicu na forumu" ili "evo ti link na forumu"...

Stvari se mjenjaju, možda se na tržištu pojavilo nešto novo u odnosu na ono što je već pisano na forumu.
Pogotovo nakon BOOOMa novih brandova koji je prouzročila Forea.
Masa stvari je nova i neispitana.

Samo pitaj pitaj pitaj, nitko se nije rodio da sve zna
Once Upon a Time

Offline Pips

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #94 : Siječanj 13, 2016, 10:48:29 poslijepodne »
Ha, ha, ha...hvala stari. Samo znaš vjerojatno i sam da ja kao  početnik imam cijelo brdo pitanja.  Znam o svačemu po nešto a ništa od toga nisam imao priliku sam isprobati i vidjeti što i kako. Znaš i sam koliko detailing oprema košta tako da nekakvo isprobavanje i učenje u ovom je sportu jako, jako skupo. Ja osobno bih najviše od svega volio u živo vidjeti odradu jednog detailinga i tek tada bih mogao postaviti prava pitanja i točno vidjeti način primjene određenih sredstava. Nitko nije naučio igrati nogomet gledajući Ligu prvaka ili voziti auto gledajući WRC. Iskustvo i praksa,kao i škola. Dakle tek kad krenem nešto sam odrađivati uz sva ova pitanja zasada čemu i šta služi bit će još više pitanja vezano uz a kako sad s tim nečim raditi. Jer kažem, upropastiti skupo sredstvo ili još gore, lak automobila neiskustvom je čas posla. Zato ponavljam, najviše bih volio odraditi jedan detailing uz nekog iskusnog tko bi me znao uputiti kroz praksu u tajne detailinga. Ovako preko foruma se može puno naučiti i mogu reći da i jesam puno naučio ali...  Eto banalan primjer,da mi sad netko da glinu u ruke ja znam što se radi s njom ali kako se radi...eeee...to baš i ne...
Without heart we would be mere machines

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #95 : Siječanj 13, 2016, 11:00:52 poslijepodne »
Eeeeeeeee, svi smo bili totalni pocetnici kao i ti. Meni je recimo jako puno pomogao youtube. Nesto sam naucio na forumu, nesto od savjeta preko kontakta s iskusnim clanovima foruma a jako jako puno toga iz youtube videa.
Isto tako nikad nisam imao nekoga kod koga bih mogao doci i pogledati kak on radi kompletan postupak od pocetka.
S vremenom ces sve pohvatati, ali nemoj misliti da ce to biti preko noci i samo od sebe, odnosno bez da i sam isprobas.
Jedan od najboljih kanala na yt-u je larry kosila, ammonyc-video i savjeti su mu odlicni.
https://www.youtube.com/user/AMMONYCdotcom

Zna se naci i pokoji stariji video od chemicalguysa, ovi novi su im losi...


Offline Pips

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #96 : Siječanj 13, 2016, 11:18:25 poslijepodne »
Plan mi je na proljeće otići do AutoPartesa da mi  prvo oni riješe dekontaminaciju laka i jednoslojno poliranje te stave vosak. Na procijeni sam već bio, preporuka je bila da će jednoslojno biti dovoljno. E tek tada bih krenuo nastupati ja. Dakle max održavati auto u stanju u kojrm će biti nakon toga plus još naravno sam planiram onda odraditi detailing svega ostalog što je ostalo, koliko budem znao. Unutrašnjost Alfe je krem koža u ok stanju, za nju Gliptone set u dolasku, unutrašnjost je prošla kemijsko prije nego je došla u moje ruke dakle ostale su finese da bude po mom ukusu. Armaturu planiram održavati Meguiars Natural Shineom, za čišćenje svega APC BH surfex HD već spreman. Za daljnje održavanje laka imam u planu uzeti onaj gore navedeni Meguiars set za koji sam vas prethodno pitao.Kante sa grit guardom imam, četkice, kefice,  kistovi, hrpa mikrofibri spremna, plus još naručene dodatne plus towel za sušenje još jedan sa ebaya. Od dva jedan mora biti dobar(ovaj drugi je water magnet iz Megsovog seta). Dakle sad...ajmo...  Šta mi još po vama fali a da nije u onom setu?
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2016, 11:19:10 poslijepodne Pips »
Without heart we would be mere machines

Offline Pips

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #97 : Siječanj 13, 2016, 11:20:58 poslijepodne »
Nadopuna:
Meguiars Quick Detailer spreman
Without heart we would be mere machines

Offline Pips

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #98 : Siječanj 13, 2016, 11:36:37 poslijepodne »
Nije ni svjesna što je čeka...
Without heart we would be mere machines

Offline Gallcro

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 204
  • Spol: Muški
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #99 : Siječanj 14, 2016, 11:43:05 prijepodne »
Svaka stavka od ovih koje si naveo ima svoje poglavlje..
MF krpe.. Sastav 100%, 80-20, 70-30..
Duljina vlakana
GSM..
Detalji, bitni detalji (zato se i zove detailing :) :) )

Samo polako i bez zurbe.
Vidim da si shvatio osnovni princip detailinga:
Dovesti auto u perfektno stanje i takvim ga odrzavati.
Imas osjecaj da nisi dovoljno spretan to obaviti, odlican korak je dati nekome tko zna, partes..
I onda ju pazi i mazi dobrim samponima krpama i voskovima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Once Upon a Time

Offline Gallcro

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 204
  • Spol: Muški
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #100 : Siječanj 14, 2016, 11:44:10 prijepodne »
Iako bih ti ja preporucio Dr.Kuko.
No to je samo moje misljenje


Sent from my iPhone using Tapatalk
Once Upon a Time

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #101 : Siječanj 14, 2016, 02:39:45 poslijepodne »
Plan mi je na proljeće otići do AutoPartesa da mi  prvo oni riješe dekontaminaciju laka i jednoslojno poliranje te stave vosak. Na procijeni sam već bio, preporuka je bila da će jednoslojno biti dovoljno. E tek tada bih krenuo nastupati ja. Dakle max održavati auto u stanju u kojrm će biti nakon toga plus još naravno sam planiram onda odraditi detailing svega ostalog što je ostalo, koliko budem znao. Unutrašnjost Alfe je krem koža u ok stanju, za nju Gliptone set u dolasku, unutrašnjost je prošla kemijsko prije nego je došla u moje ruke dakle ostale su finese da bude po mom ukusu. Armaturu planiram održavati Meguiars Natural Shineom, za čišćenje svega APC BH surfex HD već spreman. Za daljnje održavanje laka imam u planu uzeti onaj gore navedeni Meguiars set za koji sam vas prethodno pitao.Kante sa grit guardom imam, četkice, kefice,  kistovi, hrpa mikrofibri spremna, plus još naručene dodatne plus towel za sušenje još jedan sa ebaya. Od dva jedan mora biti dobar(ovaj drugi je water magnet iz Megsovog seta). Dakle sad...ajmo...  Šta mi još po vama fali a da nije u onom setu?

ako nije tajna pošalji mi na PM iznos za dekontaminaciju-jednoslojno poliranje-vosak u partesu....  :thnx

Offline Pips

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #102 : Siječanj 14, 2016, 03:52:15 poslijepodne »
Nije tajna. Cijena je i na Partesovoj službenoj stranici
http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=901.005.002
Without heart we would be mere machines

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #103 : Siječanj 14, 2016, 04:09:58 poslijepodne »
Cijena se cini jako pristupacnom, jedino je pitanje kakva usluga se dobije za tu cijenu.
S time da ne prejudiciram nista, da se razumijemo.

Offline Pips

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #104 : Siječanj 14, 2016, 04:21:43 poslijepodne »
Po meni ne bi trebalo biti sumnje u njih.
 U svakom slučaju ne može sigurno biti gore nego da si sam radim poliranje...  ja....  totalni amater...ni opreme ni znanja...
Zato pitam, preporuka sredstava za održavanje laka u savršenom stanju nakon poliranja... Šta, kako i s čim?
Without heart we would be mere machines