Autor Tema: detailing start vodic  (Posjeta: 127572 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #75 : Listopad 30, 2014, 03:07:55 poslijepodne »
Dobro zaboravimo na taj White Wax - Promašaj ocito al budem ga iskoristil kaj sad..

Nego radim si ovak u Wordu sve info i to za detailing..
Pa imam pitanje,nakon kaj operem auto i osušim,prejdem s clay barom il clay mittom..
ga opet moram prat i osušit? i prije poliranja jel ga s nekim proizvodom moram proč opet površine prije poliranja ili??

Hvala  :scottwax1
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline mali-zeleni

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 76
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #76 : Listopad 30, 2014, 03:15:12 poslijepodne »
Nakon clayanja je dobro oprati da se opere to s čime je podmazivana glina. Zapravo, ako sam ja to dobro skužio, bilo bi dosta da se samo ispere i posuši, i onda ide poliranje, ako se misli polirati. Ili daljnja priprema za vosak.

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #77 : Listopad 30, 2014, 03:46:08 poslijepodne »
Nakon clayanja je dobro oprati da se opere to s čime je podmazivana glina. Zapravo, ako sam ja to dobro skužio, bilo bi dosta da se samo ispere i posuši, i onda ide poliranje, ako se misli polirati. Ili daljnja priprema za vosak.

Da,mislim na dio između claya-poliranja    znaci samo ga dobro osušit i isprat nakon clayanja i bacit se na poliranje..ok hvala

Jedina zamjerka mi na Shinemaster S21 je da dolazi s standard 6" backing plates.. i nemres ih mjenjat (kolko sam sluso na videima od chemical guysa,bar na BigFootu ne.)
Jer narucio bi si njihove Hex logic padove a oni su 5.5" ti manji..al se bojim posto nece prekriti cijeli backing plate da slucajno prilikom poliranja nekaj ne ostetim...Il sam u krivu?
Jer bi mi dobro dosel i kakav manji 4" npr backing plate da mogu koristit manje padove
« Zadnja izmjena: Listopad 30, 2014, 03:49:13 poslijepodne BKovacPhotography »
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline mali-zeleni

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 76
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #78 : Listopad 30, 2014, 03:53:17 poslijepodne »
Mislim da ne bi nikako smjeli ići padovi manji od backing platea. Uzmi si onda veće padove da pašu na taj BP, i onda manji 4" BP sa pripadajućim padovima.

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #79 : Listopad 30, 2014, 04:01:12 poslijepodne »
pad manji od backing platea je sranje koje jedva ceka da se desi.

nazalost, to kazem iz iskustva.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #80 : Listopad 30, 2014, 04:15:31 poslijepodne »
Dobro,to mi je logicno da..mene zanima dal se moze stavit manji Backing plate na tu  polirku? (Krauss ShineMaster s21)   il samo taj od 6" kaj je je..
Jer bi si uzeo jos npr 4" backing plate. ?   :thnx
« Zadnja izmjena: Listopad 30, 2014, 04:16:24 poslijepodne BKovacPhotography »
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #81 : Listopad 30, 2014, 04:21:14 poslijepodne »
Nakon kaj opereš auto, nije potrebno ga sušiti ako ga ideš glinirat ili prelazit s clay mittom! Tek nakon gline ili clay mitta ga opet opereš i onda ga sušiš

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #82 : Listopad 30, 2014, 04:33:59 poslijepodne »
Nakon kaj opereš auto, nije potrebno ga sušiti ako ga ideš glinirat ili prelazit s clay mittom! Tek nakon gline ili clay mitta ga opet opereš i onda ga sušiš

Aha,ok  :mrgreen:
Za clay bar il clay Mitt  izmjesam samo 50/50 sapun voda u spricu i to je ok jel?
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #83 : Listopad 30, 2014, 06:03:08 poslijepodne »
Nakon kaj opereš auto, nije potrebno ga sušiti ako ga ideš glinirat ili prelazit s clay mittom! Tek nakon gline ili clay mitta ga opet opereš i onda ga sušiš

Aha,ok  :mrgreen:
Za clay bar il clay Mitt  izmjesam samo 50/50 sapun voda u spricu i to je ok jel?

ovisi o glini. u 90% slucajeva da. stavi 50% sapuna u vodu dok radis s bilt hamberovog glinom i skratio si joj vijek na pola.


a BP mozes stavit bilo koji na bilo koju polirku. uglavnom imaju sve isti navoj a i ako nemaju, tokar napravi svasta.
ja sam kupio neki kineski BP i htio stavit na makitu 9227c i razliciti navoji su bili. 15min kod tokara, jedna zuja i rjesen problem.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #84 : Listopad 30, 2014, 06:26:31 poslijepodne »
Nakon kaj opereš auto, nije potrebno ga sušiti ako ga ideš glinirat ili prelazit s clay mittom! Tek nakon gline ili clay mitta ga opet opereš i onda ga sušiš

Aha,ok  :mrgreen:
Za clay bar il clay Mitt  izmjesam samo 50/50 sapun voda u spricu i to je ok jel?

ovisi o glini. u 90% slucajeva da. stavi 50% sapuna u vodu dok radis s bilt hamberovog glinom i skratio si joj vijek na pola.


a BP mozes stavit bilo koji na bilo koju polirku. uglavnom imaju sve isti navoj a i ako nemaju, tokar napravi svasta.
ja sam kupio neki kineski BP i htio stavit na makitu 9227c i razliciti navoji su bili. 15min kod tokara, jedna zuja i rjesen problem.

aha ok,inace ja i jesam po zanimanju CNC Operater/Tokar a radim to  :jesus:
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #85 : Listopad 30, 2014, 07:22:44 poslijepodne »
onda kupi kojigod BP pozelis i plati pivo sam sebi :D
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #86 : Listopad 30, 2014, 07:31:33 poslijepodne »
Dobil sam odgovor od CG
We make our pads in 6'' versions to fit on those larger backing plates. I know detailers often swap the 5'' rupes backing plate onto the 21mm machine, and although it "works fine," it does void the warranty. You can check with Krauss to see if they make a similar part, or if the rupes part will fit. If you choose to, do so at your own risk!
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #87 : Studeni 09, 2014, 02:07:29 poslijepodne »
Zanima me jos jedno pitanje,jel se swirling and scratch s DA polirkom moze sve odradit ko i s Rotary polirkom..il cu morat nabavit i rotacijsku polirku??
te padovi svi koji se koriste na RO polirki mogu i na DA? Planiram uzet Hex logic padove od CG-a
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #88 : Studeni 09, 2014, 02:24:05 poslijepodne »
S DA polirkom i određenim pastama i padovima se da odraditi dobra korekcija laka, ali svi uz DA polirku imaju i rotacijsku, jer se s njom brže i možda bolje riješe neka dublja oštečenja.

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #89 : Studeni 24, 2014, 10:18:31 poslijepodne »
S DA polirkom i određenim pastama i padovima se da odraditi dobra korekcija laka, ali svi uz DA polirku imaju i rotacijsku, jer se s njom brže i možda bolje riješe neka dublja oštečenja.

Da,s DA polirkom treba puno više "masirat,mazit" s rotacijskom brze odradis,videl sam sad one nove padove crne za finish od CG-a  za rotacijsku isto kaj ne radi swirle
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/