Autor Tema: detailing start vodic  (Posjeta: 127541 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #15 : Svibanj 08, 2012, 02:46:49 poslijepodne »
lijepo, svaka cast za trud. morat cemo otvoriti donacije preko pay pala za ovakve stvari  :cuga

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #16 : Svibanj 11, 2012, 08:45:55 poslijepodne »
Ne mogu a da se jos jednom ne zahvalim autoru ove teme, jednostavno genijalno napisano i do detalja. Jedva cekam da mi stigne masinica i da krenem da ucim da :polirka za pocetak neku sklopociju.


Offline Vrta24

  • Početnik
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #17 : Svibanj 13, 2012, 01:02:43 poslijepodne »
 :kapa dolje
svaka čast na tekstu  :cuga

Offline rudic.m

  • Početnik
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #18 : Rujan 07, 2012, 10:12:56 poslijepodne »
Moze li objasnjenje :1 prelaz-definicija?

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #19 : Rujan 07, 2012, 10:31:41 poslijepodne »
Na ovo sam nasiroko i zadugo razgovarao sa Loodim. Covek se ubio da mi objasni sta je, a ja sam i dalje u nekoj zabuni i nedoumici. Uglavnom evo njegove slike kako je on meni objasnio sta je jedan prelaz. Loodi hvala jos jednom, kao sto si sam rekao forum tome i sluzi!

Jedan prelaz je sledece sa slike



photo upload

photo hosting

Znaci sa leva na desno i kad dodjes do kraja onda kreces odozdo na gore. To je jedan prelaz. Ovi brojevi su samo neki prosek, moze biti 14. 16.18,20.

Ajmo dalje. Primer!


-700okr razmazati 3-4 kapi paste + 1 kap ultrafine po cijeloj povrsini u 2 prelaza dakle lijevo desno pa gore dole   (2 puta odradis ovo sa slika, sa leva na desno pa dole gore pa opet levo desno pa gore dole)

-1000okr "razbijanje, priprema" paste, 4 prolaza, dakle lijevo desno sve, pa gore dole, pa opet vodoravno pa opet okomito (to je 4), srednji pritisak ( 4 x ovo sa slika)

-1400okr "rezanje" tj compounding pocinje, 2-4 prelaza ovisi o steti i tvrdoci, najjaci pritisak, dakle spuzva se komprimira za skoro pola svoje debljine (nova)  (2 do 4 puta )

-1900okr pocinje heavy compounding, dakle prava stvar, 4-6 prelaza ovisi o steti, malo smanjim pritisak na spuzvu, radi tih 1900okr na pol auta obicno moram cistit pad, za to koristim sonaxovu cetkicu, zakon stvar. radi se puno manje swirlova i holograma, teze se pregrije pasta. a tih 2000okr radi cuda sa fc+ na makiti. (4 do 6 puta)

-1200okr sama tezina 9227ice 2-4 prelaza dok pasta ne pocinje prakticki nestajati s povrsine (2 do 4 puta)



dakle 14-20 prelaza po povrsini. da razjasnimo, pod 1 prijelazom mislim proc cijelu povrsinu jednom, dakle 50% preko prijasnjeg prelaza prec svu povrsinu, a ne 14-20 puta cijeli proces, naravno.


E ovo ne razumem i dalje nikako, i sta je tu je!

Po ovom tekstu od Loodog, to je oko 14-20 aprelaza a to je od 224 do 320 ''zamaha' tako da se izrazim masinom.

Ja sam mislio da je jedan prelaz prvo samo sa leva na desno, a da je ovo dole gore drugi prelaz ali izgleda da nije. A proces od razmazivanja do finisiranja kad jednom naneses paste se zove odradjen ceo panel. to je tih 14 do 20 prelaza. Zavisi koliku su povrsinu uzeo za rad.

 Ova prva slika sa leva na desno kad prodjes prakticno ispada pola prelaza.


Nadam se da te nisam zbunio, ovako sam ja shvatio pojam jedan prelaz. Samo sam spojio ove dve slike u glavi.



PS. Bold text je moj, a ostalo sam uzeo kao primer od Loodog gde je objasnjavao kako radi sa FC+. Slike takodje made by Loodi. Mada nema potpisa, pa je malo prekrsen copyright. ;-)
« Zadnja izmjena: Rujan 07, 2012, 10:40:27 poslijepodne WEST 014 »

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #20 : Rujan 07, 2012, 11:02:44 poslijepodne »
ma ja sam usro stvar s nazivima, tj s prijelazima i prolazima i prelazima... vise ni sam ne znam kako bi sta nazvao. :p

spoji 2 slike i dobijes 1. nazovimo je SLIKA.

dakle 14xSLIKA napravis i to je to.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline rudic.m

  • Početnik
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #21 : Rujan 07, 2012, 11:22:22 poslijepodne »
da,malo zbunjuke u tekstu iznad.Prelaz-prolaz...

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #22 : Rujan 07, 2012, 11:37:00 poslijepodne »
E sad vidim da sam pogresio. Loodi pise sledece


-700okr razmazati 3-4 kapi paste + 1 kap ultrafine po cijeloj povrsini u 2 prelaza dakle lijevo desno pa gore dole   (levo desno gore dole nije jedan prelaz kako je objasnjeno gore???)

-1000okr "razbijanje, priprema" paste, 4 prolaza, dakle lijevo desno sve, pa gore dole, pa opet vodoravno pa opet okomito (to je 4), srednji pritisak.      ovde isto????levo desno gore dole pa opet levo desno gore dole to su dva prelaza po mom shvatanju???



Jaoooo, opet ja i ovi prelazi. Znaci uzas.

Neka se neko jos javi, i kaze sta smatra pod pojmom prelaz. Da vidimo sta drugi kazu?

Offline torrito

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #23 : Rujan 08, 2012, 08:46:25 prijepodne »
Ovo ti je super objasnio, za početnika. Sada na sve to moraš poloviti i to da se jedna polirka razlikuje od druge, da nije isto koji backplate koristiš, da veliku ulogu igra pad i pasta i stanje laka na kojem radiš. Kada poloviš sve to onda kreću nagibi, pritisci, tvrdoće, temperature.....
Što više prakse i što više proizvoda budeš isprobao to će ti ovo gore biti jasnije. Back to roots.

Offline Mirka

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1214
  • Spol: Muški
  • MENZERNA and MAFRA
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #24 : Rujan 08, 2012, 02:07:30 poslijepodne »
Mozes i ovde pogledati nesto Polisher Speed of Movement - Part 2

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #25 : Rujan 08, 2012, 05:39:05 poslijepodne »
Ne vredo, igleda da sam mnogo glup da shvatim i necu nista vise pisati na ovu temu.  :doh1

Offline rudic.m

  • Početnik
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #26 : Rujan 08, 2012, 07:52:27 poslijepodne »
Ovde nije rec o tome kako se radi sa masinom i kako se ide po povrsini vec sta je jedan prelaz.
Kad se predje cela povrsina levo -desno ili je prelaz levo-desno+gore - dole?
To nam nije jasno.
Po meni,jedan prelaz je kad predjes povrsinu bilo levo -desno ili gore - dole.ZNaci,kao na slici,jedna slika ,jedan prelaz.

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #27 : Rujan 08, 2012, 09:42:59 poslijepodne »
ja kad kazem jedan prijelaz mislim na: proc jedom cijelu povrsinu. znaci od kuta do kuta, sve.
samo sta naravno ta rijec nije po nicemu definirana ovdije pa dolazi do zabune. nekad i ja kazem prolaz umjesto toga ili prelaz... kakogod.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Mirka

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1214
  • Spol: Muški
  • MENZERNA and MAFRA
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #28 : Rujan 14, 2012, 01:11:55 poslijepodne »

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #29 : Rujan 14, 2012, 08:16:49 poslijepodne »
Po ovome na videu jedan prelaz je jedna slika koju sam postavio, dal ides levo desno ili gore dole nebitno. Odraditi sa leva na desno pa dole gore su dva prelaza a ne jedan.